USC Tanárképző - Tiszasziget SE 0-4 (0-2).

Szeged, Kisstadion, 100 néző, vezette: Szalai Szabolcs (Cseh Géza, Szalai András).

Bánki - Fehérvári (Tóth M. 73'), Bukovinszky, Kószó, Jánk (Terjéki L. 38'), Seres (Kiss P. 58'), Bodzán, Röst, Vincze (Börcsök 58'), Fekete (Papp Z. 38'), Huszár. Vezetőedző: Miskolczi József.

Reguli (Kiss J. 72') - Csikós, Hevesi, Varga Z., Jankó (Tóth A. 65'), Gyimesi N. (Kis Szabó 81'), Juhász Á. (Klippel 68'), Drágity (Tóth J. 46'), Illés T., Buknicz, Juhász I. Vezetőedző: Kiss Róbert.

Juhász I. (2 - 23'-tizenegyesből, 25'), Tóth J. (2 - 51', 62')

Kiállítva:

Röst G. (22') Miskolczi József:

"Minden cserémet kihasználtam, hisz vasárnapra készülünk, becsületből is meg szeretnénk verni a Balástyát a 'kiesési' rangadón."

Kiss Róbert:

"Végre javult a helyzetkihasználásunk, ami biztató a szombati mérkőzésünk előtt. Nagyon fontos összecsapás vár ránk a Székkutas ellen. Gratulálok a lelkesen és sportszerűen küzdő ellenfelünknek."

16.Balástya25202313156-1436

90. perc: Fölényes futball a vendégek részéről az utolsó percekben. Az utolsó szó jogán viszont Börcsök nyargalt el, centerezését követően Huszár nem sokkal lőtt a bal sarok mellé. Nem sikerült a szépítés, magabiztosan győzött a Tiszasziget, mely így 50 ponttal feljött a tabella második helyére, s szombaton 17 órakor a feljutás szempontjából sorsdöntő rangadót vív a 46 pontos Székkutassal. Azt a rangadót is élőben közvetítjük majd!86. perc: Tóth Attila lövését Bánki a jobb kapufára tolta, a kipattanót kapásból Klippel kapásból vágta vissza, ezúttal a jobb kapufára... Pokoli szerencséje volt ezúttal a körbelőtt USC-nek, mert a kapufáról ráadásul Bukniczot találta telibe a bogyó, a testéről pedig alig-alig csorgott mellé a labda. 82. perc: Kis Szabó Márk a pályán, Gyimesi kapott pihenőt. A csereember 8 méterről azonnal lőtt is, Bánki sokadik bravúrját bemutatva védett. 79. perc: Támadásba lendült a Tanárképző, több percre beszorította ellenfelét. Szögletek, beadások szálltak a vendégek ketrece felé, majd Huszár távoli, nem túl veszélyes lövését ölelte magához Kiss kapus. 75. perc: Klippelt borították fel a szegediek 26 méterre kapujuktól. Tóth József a jobb fölsőt vette célba, az ívelésben nem volt túl sok erő, Bánki így könnyedén csípte el. 74. perc: Fehérvárit Tóth Mihály váltotta az egyetemistáknál, míg a vendégeknél Kiss János állt a ketrecbe Reguli Máté helyére. 70. perc: Juhász Ádám le, Klippel Ádám be a tiszaszigetieknél. A Tanárképző egy bal oldali akcióval jelezte, nem mondott le a szépítésről. Huszár az alapvonalig tört, beadása azonban pontatlanra sikeredett. 66. perc: Jankó helyére Tóth Attila állt a vendégeknél. Illés Tibor közben 2 méterről hagyott ki eszméletlenül nagy helyzetet. Bármelyik sarkot választja, biztos a gól, ehelyett telibe trafálta a középen helyezkedő Bánki kapust. 62. perc: GÓÓÓL 0-4! Sakk-mattra játszották az akciót a vendégek, három passzból Tóth József került ziccerbe, és 5 méterről higgadtan helyezett a hálóba. Juhász Imréhez hasonlóan ő is duplázott, immár néggyel megy a Tiszasziget. 60. perc: A vendégek legveszélyesebb támadója, Juhász Imre 17 méterről durrantotta rá, egyik csapattársában akadt el, aki ahelyett, hogy átlépte volna a bogyót, megpróbálta levenni 8 méteren. Nem sokkal ezután a balösszekötő helyén tört be, célba vette a ketrecet, Bánki a labda útjába vetette magát, szögletre hárított. 59. perc: Börcsök és Kiss Péter lépett pályára Vincze és Seres helyett hazai oldalon. 55. perc: Hatalmas fölényben a vendégek, ugyanakkor tisztességesen dolgozik a Tanárképző. Az imént egy kontrával el is jutottak a szigeti tizenhatos előterében, ám ott elfogyott az erő, a lendület. Magabiztosan őrzi előnyét Kiss Róbert gárdája, mely akár már tartalékolhat is a szombati Székkutas elleni sorsdöntő rangadóra. 51. perc: GÓÓÓL 0-3! A következő támadást már nem úszták meg az egyetemisták. Tóth József elé került a labda, ő átvette, majd 17 méterről gyönyörű mozdulattal lőtte ki a jobb fölső sarkot. 50. perc: A frissen beállt Tóth József jobb oldali szögletére Buknicz robbant be, és zúgó kapufát fejelt 5 méterről. 47. perc: Jobb oldali tiszaszigeti szögletet sikerült kifejelniük a hazaiaknak, majd Csikós József adta el a labdát, ám gyorsan visszaszerezték a szigetiek. Gyimesi azonnal át is ívelt a hosszúra, az érkező Illés pedig centikkel fejelt a kapufa mellé. Komoly lehetőség volt ez is. 46. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt. A vendégeknél Drágity Dusán helyére Tóth József állt a szünetben. Szünet.45. perc: 25 méterre a kaputól jutott szabadrúgáshoz a Tiszasziget. Négytagú fallal szemben Gyimesi Norbert és Juhász Imre készülődött. Gyimesi a falat találta telibe, majd a levágódót Drágity tekerte a jobb fölső sarok mellé, fineszes kísérlet volt. 40. perc: Buknicz bal oldali beadását a rövid oldalon érkező Drágity csúsztatta meg, a kapufa ezúttal megmentette Bánkit az újabb találattól. 39. perc: Kettős cserével frissített Miskolczi József. Fekete és Jánk helyére Papp Zoltán és Terjéki László érkezett, miközben a játék képe mit sem változott. 35. perc: Drágity Dusán előtt adódott nagy lehetőség, 5 méterről fejelt a szegedi kapu fölé. Bánki repült a labdáért, valószínűleg elérte volna, ha a léc alá tart. 32. perc: Szimpatikus Tanárképző és jó formában, fölényben futballozó Tiszasziget. Hősiesen védekeznek a szegediek, könnyedén passzolgatnak, formálják akcióikat a vendégek. 29. perc: Visszaálltak a szegediek, látható stratégiaváltással a kiadós vereséget szeretnék elkerülni. Jobb oldali tiszaszigeti szöglet után Juhász Imre takarásból löbbölt a bal sarok felé, egy USC-játékosról vágódott centikkel mellé. 25. perc: GÓÓÓL 0-2! Balról, cimbalomszögből a rövidet vette célba Juhász Imre, Bánki hárítani tudott, de közben összecsuklott, így a kipattanót az ismétlő támadó éles szögből is a kapuba tudta juttatni a hálóőr fölött. Hamar kihasználta emberfórját a Tiszasziget. 24. perc: A büntetőnél egyébként Szalai sporttárs szándékos kezezésért kiállította Röst Gergelyt, a Tanárképző játékosát. 23. perc: GÓÓÓL 0-1! Ezúttal Juhász Imre volt az ítélet-végrehajtó, némi közjátékot követően. Félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott, Bánki nyújtózott, de lemaradt a lasztiról. Vezet a favorit. 21. perc: Illés Tibor fejese a kapufáról a gólvonalra pattant, majd egy hazai játékos kezét érintve került kifelé, Szalai Szabolcs már a második büntetőt fújta be az eset következtében. 20. perc: Az alapvonal közeléből íveltek be ezúttal szabadrúgást a szigetiek, ismét jobbról. Sikerült kifejelniük a szegedieknek. Percek óta a hazai térfélen folyik a játék. Buknicz beadását bólintják ki közben. 18. perc: Egyértelmű és meghatározó fölényben futballoznak a látogatók. 25 méterről, jobbról jutottak szabadrúgáshoz, ám túlkombinálták, így nem lett belőle semmi, a sorfalból kilépők elpiszkálták a bogyók. 14. perc: Tizenegyest hibázott a Tiszasziget! Történt, hogy Buknicz Zoltán cselezgetett a tizenhatos jobb sarkánál, a hazai védők lökdösték, rögtön el is esett. Szalai Szabolcs befújta a büntetőt. Illés Tibor állt a labda mögé: érezni lehetett, hogy jobbra lövi, de erősen szúrta rá, így Bánki nem érte el, hiába indult jó irányba, a kapufa azonban kisegítette a portást. 9. perc: Az első gyönyörű támadás csaknem rögtön gólt eredményezett. Juhász Imre lopta a távolságot, majd 24 méterről célba vette a jobb alsót, Bánki László hatalmas bravúrral ütötte szögletre a lasztit. A kornert követően az egyik szegedi védőről a kapu felé csorgó labda okozott gondot, Bánki ismét mentett. 6. perc: Tapogatózó játékot hoztak az első percek, egymás gyenge pontjait keresték a felek. 1. perc: Verőfényes napsütésben indulhat a meccs. Fehér fölsőben, zöld nadrágban, fehér sportszárban a hazaiak, világoskék fölsőben és sportszárban, közötte sötétkék nadrágban a vendégek. A Tiszasziget hozta játékba a labdát. 17.30-kor Szalai Szabolcs sporttárs sípjelére indul a mérkőzés és élő közvetítésünk.

A Szertár Sportbolt megyei II. osztályban öt fordulóval a vége előtt a 62 pontos Szentesi Kinizsi utcahosszal, magabiztosan vezeti a tabellát, s a hétvégén akár már bajnoki aranyérmet és megye I-es feljutást is ünnepelhet, ha megverni odahaza a Gyálarétet. A további érmekért és a második, osztályváltás érő helyért viszont még igen komoly harc folyik. Jelenleg a Makó II. a második 49 ponttal, mely ezüstéremre tör, fel viszont nem juthat, mert a Maros-partiak egyes számú alakulata az NB III-ból a megye élvonalába esik ki. A 47 ponttal harmadik Tiszasziget szerdán pótolja még 2012. augusztusról elhalasztott meccsét a Tanárképző vendégeként, s még a 46 pontos Székkutas és a 43 pontos Üllés is reménykedhet. Drágity Dusánéknak égető szükségük van a három pontra, a diadalra ahhoz, hogy lerázzák a riválisokat, hiszen hiába nyerték a majálison 2-1-re a Szentes elleni szuperrangadót, ha a hajrában nem lesznek hibátlanok, még sokba kerülhet a múlt hétvégén Csanyteleken elszenvedett váratlan 1-0-s vereség. Ami a szegedieket illeti, ők 8 pontjukkal az utolsó előtti, tizenötödik helyen állnak, s gyakorlatilag már matematikai esélyük sincs nagyon a bennmaradásra. Ennek ellenére az egyetemisták becsülettel végig akarják játszani a tavaszt, s az újszegedi Kisstadion kisméretű, nem éppen a legideálisabb talajú pályáján senki sem mehet ellenük biztosra. Céljuk, hogy meglepjék a szigetieket. A Tiszasziget egyáltalán nem veheti félvállról ezt a bajnokit, amit az is bizonyít, hogy a felek március 9-i találkozóját csak nagy küzdelemben, 2-0-s félidő után 2-1-re tudták behúzni a hazaiak (gól: Illés Tibor, Szécsi Krisztián, illetve Vizi András János).