Labdarúgás: alaposan elkalapálta a Volán az Üllőt + FOTÓK, VIDEÓ

2013. május 11., szombat
tisza_volan_ullo_mj_ 00202

Kissé álmos, de így is magabiztos első félidő után a második játékrészben pár perc alatt kiütötte az Üllőt a Tisza Volán.

Az álmosító, vihar előtti nyomott meleg időjáráshoz passzoló tempóban kezdődött a találkozó, amelyen a Tisza Volán SC

Beretka Péter

góljával váltotta előnyre meddő mezőnyfölényét, amelyet rövidesen

Dargó Balázs

fejelt meg szó szerint egy újabbal. Előnye birtokában visszaállt a Volán, veszélyes kontrajátékára rendezkedett be

Tóth Ákos

alakulata, s a támadásban igen hatástalan vendégeket végül olyannyira magukra húzták a hazaiak, hogy

Simon Ádám

nagy játékát követően

Gál József

ajtó-ablak helyzetben szépíteni tudott. A szünet után aztán fokozta a nyomást a hazai alakulat, amely a félidő közepén aztán hat perc alatt kiütötte ellenfelét: a csereként beállt

Kazi László

kétszer, Beretka és az ugyancsak csereember

Puhalák Nimród

pedig egy-egy távoli találattal keserítette meg a meglehetősen harmatos produkciót nyújtó vendégek sorsát. A 6-1-es végeredmény nem túlzó, inkább hízelgő az üllőiekre nézve. Május 18-án 17 órától azonban cseppet sem lesz sétagalopp az a gyulai utazás, ami a Volánra vár: a tabella második helyére előretört Várfürdő otthonában erőn felül kell majd teljesíteniük a Tisza-partiaknak.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 23. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Üllő SE 6-1 (2-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Vörös (Tóth Cs., Bárth)

Tisza Volán:

Dongó – Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald – Dargó – Boros, Szilágyi, Mucsi (Puhalák 58'), Beretka – Rácz (Kazi 64').

Tóth Ákos.

Üllő:

Magyar - Minárik, Farkas T., Borbély D., Elek, Simon Á., Poncok, Lukács, Vizi (Detky 64'), Hamza, Gál.

Peller Gábor.

Beretka (12', 67'), Dargó (20'), Kazi (65', 68'), Puhalák (71'), ill. Gál (35')

Beretka (58'), Szilágyi (84'), ill. Elek (80'). Tóth Ákos:

"Kétgólos előnyünk birtokában nagyon megnyugodtunk, a semmiből kaptuk is aztán a szépítő találatot. A szünetben egy alapos fejmosás kíséretében felhívtam a fiúk figyelmét, hogy a második félidőben gólokkal illenék megnyernünk a találkozót. Ezt aztán teljesítették is a srácok, nagyon örülök, hogy ilyen arányban is, megérdemelten győzni tudtunk."

90' És a játékvezető véget vet a találkozónak. 88' Próbálkozgatnak a vendégek az utolsó percekben, de helyén van a Volán védelme. Igazából Dongó kapusnak nem volt dolga a meccsen. 87' Mindenki a végét várja a pályán, úgy tűnik. Pláne, hogy itt a vihar a nyakunkban... 84' Kibontakozó üllői támadást akaszt meg Szilágyi a középpályán, sárga. 82' Kormányos gólt érő labdát kap az ötösön, kár hogy lesen áll Kolos. 81' Grünvald emeli rá, lehúzza magyar. 80' Elek Dániel sárgája, belépője nyomán szabadrúgás 22 méterről a hazaiak javára. 79' Megdörrent az ég... Grünvald ki balra Beretkának, ő vissza hátra középen Szilágyinak, aki 20 méterről a lábából óriási rakétát indít, de mellé száll a rövid kapufának. 78' Szélpál a jobb szélen lódul meg, de nagyon, be is tudja adni, de Szabó Attila elől lekapcsolják a lasztit. 76' Szilágyi fej helyett lábfejet választ, de előbbi jobb lett volna, így nincs gól a vendég kapu előtti szituációból. 75' Lukács Ádám a hazai térfél közepén bűvöli az álló labdát, nagy testcselek, táncoltatja védőjét, majd amikor megindulna a labdával, felbukik a játékszerben... 73' Grünvald ismét, most egyedül tör be, de leintik lesen. 71' GÓÓÓL 6-1! Grünvald nem ismer elveszett labdát, nagy sprint balra, megmenti az alapvonalnál, hátra ad középre, Puhalák meg jó 24 méterről rátűzi, ez is benn van, 6-1! 68' GÓÓÓL 5-1! Gyorsan labdát veszít a középkezdés után a vendég csapat, Kazi meglódul, maga elé fejeli, majd a kifutó kapus lába között 15 méterről a kapuba gurít! 5-1! KO! 67' GÓÓÓL 4-1! Beretka gondol egyet, jó 25-28 méterről kapura lő, a közepébe csapódik! 4-1! 65' GÓÓÓL 3-1! Beretka kiadja Grünvaldnak balra, ő középre bepasszol a frissen beállt Kazinak, aki gyakorlatilag első labdaérintéséből betalál a kapu közepébe, Magyar kapus kiszolgáltatott helyzetében nem sokat tehetett, 3-1! 64' Rácz le, Kazi be. Az ellenfélnél is subtituálnak Detky Márk váltja Vizi Dánielt. 62' Beretka röpke szólója, a végén középen az utolsó ember kivágja előle a labdát. Kazi készülődik a partvonalnál. 60' Most 27-ről jöhet a Volán szabadrúgása. Boros kilövi a legközelebbi embert, Szilágyi játssza meg a kipattanót, de indítása hosszú. 58' Hazai csere: Puhalák jön Mucsi helyett. Beretka pedig beszed egy lapot, félpályán lökte fel ellenfelét. 57' A lövés is hasonló az előzőhöz, Szilágyi fölé tekeri, most talán másfél méterrel 56' Szilágyi kap a 16-os előtt remek "passzt" egy védőtől, meg is indulhatna, de fellökik. 18 méter, szabadrúgás. 55' Szilágyi nagy erővel tekeri kapura a szabadot, fölé száll. 54' Beretka ugyanott mint az imént remek lasztit kap, kicsit körülnéz, nem indul befelé, csak késve, fellökik, szabadrúgás 20 méterről. 53' Beretka felé remek indítás, átlépi, szélen Grünvald ugorhat ki vele, de átvétel helyett rálép a labdára... 48' Beretka nagyon önzetlen, 14 méterről középről, lekezelve a labdát már lőhetne, de kiadja balra Grünvaldnak, aki a kapu közepébe lő a kapus kezei között - ám erre lest int a partjelző. 46' A vendégek kezdik a második játékrészt. Elsőre nem látunk cserét. A szünetben a SZEOL-Tisza Volán U12-es korosztályosait köszöntjük, akik mai mezőberényi 5-2-es diadalukkal négy fordulóval a bajnokság vége előtt megnyerték a Délkeleti csoport küzdelmeit. Gratulálunk!SZÜNET!45' Kormányos Kolos forintos, mit forintos? - milliódolláros zsugával ugrik ki, nincs lesen, befelé cselez a visszanyargaló védőt megverve, aki aztán 15-ről jobbról leadott löketébe csak bele tud lépni. Aztán Vörös sporttárs véget vet az első félidőnek. 43' Melegszik a délután és a helyzet is. Kormányos nem tud szerelni, csak átverekszi magát rajta Simon, középen 14-ről Gál lő alig mellé, Dongó ugyan rajta volt, de kérdéses hogy elérte volna-e ha a kapufa belső oldalánál pattog el a labda a külső helyett. 41' Rácz Dezső lábában a harmadik gól, de sajnos a partjelző kétméteres lesen inti le azt a lábat. 38' Rácz forgolódik középen, segíti Beretka, aki aztán körbefutja a labdával a hazai védelem jobb szárnyát, de az ötös előtt csak belépnek a labdája elé. Veszélytelen szöglet. 35' ÓÓL... 2-1. Simon Ádám óriási szólója: a 16-os előrterében tologat-cselezget, betör, mindenkit megver, majd az alapvonaltól bead, az érkező Gál a léc alá bombáz 3 méterről, óriási szépítő gól, szerény gólöröm, 2-1. 32' Beretka kap remek labdát a 16-oson kívül, Minárik egy kézzel könnyedén eltaszajtja, mire a hazai támadó négykézláb esik, de úgy tűnik semmi. Senki nem is reklamál. 31' A lesre leső védőket Beretka futja le remek ütemben kiugorva, szépen is teszi maga elé a labdát, de a hátragurítás középre a balösszekötő helyéről már nem ilyen jó. 29' Grünvald erősen belőtt labdáját egy védő szögletre fejeli. "Grüni" szögletét Hamza fejeli ki. 28' kormányos iramodna meg, szökteti magát, verné is védőjét, de feltartják. 26 méterről jobbról szabadrúgás következhet. 27' Hamza Tamás százas ziccerben ugrott volna ki 22 méteren egy forintos labdával, ám sikerül előle becsúszva mentenie Vidának. 26' Rácz elől Magyar ment a kmapu torkában egy beívelt labdánál, majd az ismételt akciónál jobbról Szilágyi ad be, Beretka elől egy védő szögletre perdít, kissé öngólveszélyesen. 25' Egy percig a Volán térfelén zajlott a játék, a hazai 16-os előterében. A kék-feketék jól helyezkedtek és romboltak. Más nem történt. A félidő félidejében megállapítható, hogy a nyomasztó, enyhe szellő belengte melegben a Volán fölénye is nyomasztó, magabiztos előnyük tudatában a hazaiak próbálnak teret engedni a vendégeknek, hogy kontrákból újabb gólokra törjenek, de az Üllő eddig nem nagyon tud mit kezdeni a labdával, nagyrészt hamar a mieinkhez kerül a játékszer.20' GÓÓÓL 2-0! Kormányost remekül indítják be a bal oldalon, az alapvonal közeléből ad be középre, Dargó fejesre készül az ötös túlnani sarkánál, be is stukkolja a hosszú alsóba, 2-0! 19' Szilágyi elől pattan szögletre a labda, a korner Grünvaldé, de nem alakul ki veszélyes helyzet. 17' Szilágyi félpályáról indul meg a bal szélen, elmegy az alapvonalig egy védőt leküzdve, befelé fordul, nem lel tiszta helyzetben társat, az ötös sarkánál hárman zárnak előtte, kikeveredik a labda. Az akció végén Boros 20 méteres lökete száll mellé. 16' A másik oldalon Beretka sprintel egy felpattanóért, amire ismét határozottan ront ki Magyar. 15' Poncok Csaba felé szállt egy ígéretes labda, de túl hosszan pattogott át a támadón. 12' GÓÓÓL!!! 1-0! Kormányos remeklabdájával Beretka nézi meg a bal alsó sarkot, aztán 16-ról ellövi, elpattan a kapus mellett, 1-0! 10' Nagyot bődülve ront ki Magyar a kapuból, a villámgyors Beretka elől szed össze egy indítást. Az Üllő még nem jutott el a hazai 16-osig. 8' Szilágyi lő rá erősen egy szabadrúgást balról, 22 méterről, Magyar kapus zárja a rövidet, de a rövid kapufa külső élén csattanva megy oldalhálóba a laszti. 6' Rácz remekül ugratja ki a bal oldalon Mucsit, aki középre játszik Beretkának, de Borossal egymást zavarják a 16-oson belül, kihozzák a bekkek. 5' Rácz Dezső térül-fordul 17 méteren középen, ráfordulva méterrel lő fölé. 3' Két perc játék után egyelőre annyit mondhatunk, a zöldmezesek nem lépték át a félpályát labdáéval még. 1' A vendég üllőiek kezdik a találkozót Vörös sporttárs sípszavára. A Volán kék-fekete-fekete-fekete. az Üllő tiszta zöld, oldalt fehér csíkkal. 17.00: Rajtra készen, köszöntéseken, bemutatásokon túl. Kezdés rögvest! 16.55: Melegítenek még a felek, a vendégek zöldben, úgy látjuk ez a meccs szerelés is, a mieink még nem vették át a mezt, de várhatóan a megszokott kék-fekete színekben vonulnak csatába Beretkáék. Az Üllő egyébként összesen két cserével érkezett a meccsre, s láthatóan nem nagy kedvvel rugdosnak, inkább a meccset várják. Nem csodáljuk, késő augusztusi, vihar előtti nyomasztó meleg van. 16.50: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a Felső Tisza parti stadionból ismét! Ezúttal a Tisza Volán meccsének online-jára hívjuk Önöket az elkövetkező két órában, de ha nem lehetnek a helyszínen és a monitor előtt ülnek, azután se menjenek messzire (csak a hűtőig a sörért), mert az FK - Mindszent csata következik szinte azonnal, 19 órától! A találkozó 17 órakor, Vörös Gábor sporttárs sípjelére kezdődik. Beharangozónk itt olvasható!