Labdarúgás: gólokkal nyerhetett volna, kikapott a Volán + FOTÓK, VIDEÓ

2013. május 4., szombat
tisza_volan_kecskemet_mj 0502

Már az első félidőben eldönthette volna a sokáig góltalan meccset a Volán a Kecskemét ellen, ám a hajrában a vendégeké lett a három pont.

A vendégek negyedórán át tartó enyhe mezőnyfölényét követően átvette az irányítást a Tisza Volán SC együttese a Kecskemét elleni hazai derbin, ám számos gólhelyzetük ellenére egyszer sem tudtak betalálni Beretkáék, a legnagyobb ziccert

Szilágyi Norbert

hagyta ki, bár inkább a védő

István László

- nem a kapus! - elképesztő bravúrjáról lehet beszélni. A hazai támadók sorra kihagyták helyzeteiket, pedig még a vendégek kapusának bizonytalankodása is a "kezükre játszhatott" volna. A második félidőben egyre jobban fáradt az egyébként több meghatározó emberét is nélkülöző hazai alakulat, s mind többet kontrázta meg lassú akcióikat a kecskeméti csapat. A találkozó hajrájában aztán a végig nagyon agilis és veszélyes "hírös városi" ék,

Gréczi

villant kétszer, s két szépségdíjas találatával eldöntötte a találkozót. Az a Tisza Volán, amelyik az első játékrészben gólokkal nyerhette volna a meccset, a másodikban örülhetett, hogy nem gólokkal kap ki... A 11. helyre visszaesett Felső Tisza parti alakulat legközelebb ismét hazai pályán szerepel: Beretkáéknak a gyengén muzsikáló Üllőt kellene elkalapálniuk május 11-én, szombaton 17 órától.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 22. forduló:

Tisza Volán SC Szeged - Kecskeméti TE II. 0-2 (0-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, centerpálya, 150 néző. Vezette: Sinka (Vígh-Tarsonyi, Szabados)

Tisza Volán:

Dongó - Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald, Dargó, Kazi (Szabó D. 69'), Mucsi, Szilágyi, Beretka, Boros (Rácz 46').

Tóth Ákos.

KTE II.:

Csala - Kalapács (Faragó 46'), Virágh, Bozsóki, István, Nagy P., Nagy D., Ludasi, Bertus (Üres-Farkas 78'), Kalmár (Maszlag 88'), Gréczi.

Kemenes György.

Gréczi (82', 85').

Szabó D. (70'), ill. Kalmár (58'). Tóth Ákos:

"Nagyon sajnálom, hogy ismét elszalasztottunk egy győzelmet. Az első félidőben megnyerhettük volna a meccset, a végére az egész csapat elkészült az erejével, s hiába vitt előre minket a szívünk, rendre hibák csúsztak a passzokba, s ennek eredményeképpen sorra megkontrázott minket a Kecskemét, így akár még nagyobb különbséggel is kikaphattunk volna. Ha számtalan lehetőségünkből mi rúgjuk az első gólt az első félidőben, akkor fordítva ér véget a meccs. A legnagyobb problémánk most, hogy az utóbbi három meccsen nem tudtunk gólt szerezni, noha helyzeteink bőven akadtak. Amíg ezen nem tudunk változtatni, nehéz lesz visszatalálni a győzelem útjára. Bízom benne, hogy a helyzetkihasználásunkon tudunk javítani, s akkor tudjuk játszani az életveszélyes kontrajátékunkat, ami eddig ült, de ma gyakorlatilag ellenünk fordították a fő fegyverünket..."

Nézze meg a SZEGEDma TV videó-összefoglalóját!

93' Nagy Patrik lövi a szabadot, mellé. Kirúgás után Sinka sípmester lefújja a meccset. 91' Gréczi harcol ki csaknem büntetőt, de még fél méterrel a vonal előtt az eset. Előbb ápolás, félpályán Szilágyi marad lenn, neki kell orvosi segítség. Szerencsére a Volán támadója felkel, úgy tűnik jól van. 90' 26 méterről remek szögből jut szabadrúgáshoz a Volán! Szilágyi rázúzza, mellé megy. 88' Maszlag érkezik a Kecskemétnél kalmár helyett. 85' GÓÓÓL... 0-2. Gréczi indulhat egy labdával a félpályáról a bal oldalon, végigmegy, hárman tömörülnek előtte, figyelnek a hosszú oldalra is, végül Gréczi senkitől sem zavartatva gyalogol a kapuba és közelről belövi... 83' Újabb ziccer a vendégek előtt, Gréczi játszik át Nagy Patriknak, aki 10 méterről kapásból lő - 15-tel fölé. 82' GÓÓÓL... 0-1. Az iménti után balról gy labdát Gréczi középen, beleszúr félmagasan 8 méterről, ezt nem lehet védeni. 81' Kalmár csúszik be Szabó Attilának, de elmarad a síp, aztán Gréczinek passzol, de Dongó szépen véd. 78' Csere a Kecskemétnél: Üres-Farkas Barnabás váltja Bertust. A hazai szabadrúgás után Mucsi emel távolról kapura, Csala felpattanó labdát vesz mellre. 76' Szilágyi 35 méteres lapos, erős szabadrúgása pattog, szögletre vágják, amit aztán Vida fejel fölé 10 méterről. 75' Ismét Beretka, most 17-ről középről futtából, hatalmasat véd Csala kapus. 74' Beretka csavarint egy labdát a hosszúra a 16-oson belülről, balról, mindenki csak nézi, az érkező társ lemarad, de így is csak kevéssel tekeredik el a bal kapufa mellett a zsuga. 73' Továbbra is meddő kecskeméti fölény, aminek fegyelmezett hazai védekezés áll ellen. 71' Kalmár és Bertus próbál áthatolni az áthatolhatatlan Volán-védelmen, ami azonban továbbra is áthatolhatatlan marad számukra. 69' Kazi jön le, Szabó Mihály Dávid váltja. 67' Grünvald ütemkésve csúszik az őt átugró Kalmár útjába, de Szilágyi remekül érkezik, szépen szerel, de csak rálép a lábára a támadó. Óriási ziccert állított meg a Volán 8-asa. 65' Aktívabb és veszélyesebb a Kecskemét a második félidőben, most épp Vida vág ki egy labdát egy ziccerre váró támadó elől. 62' Kormányos fut fel a jobb szélen, betör a 16-osra, élesen lő be középre félmagasan, Rácz száll be a labdára, de lemarad róla egy méterrel. 60' Újabb kontra a vendégeknél, szépséghibája, hogy Nagy Patrik kétméteres lesen kapja a labdát, de elengedi a partjelző, aztán a beadáson Kalmár van ott - és 5 méterről valahogy kihagyja! Köszönjük! 58' Vida kísérne ki egy hosszú vendég indítást, de az alapvonalnál hátulról csúszik rá kalmár, borul minden, labda és "baba" is, jár a sárga az értetlen kecskeméti támadónak. 56' Hatalmas kapufát lő a Kecskemét, Dongó elvetődve a földön, a kipattanón Bertus, lekezeli, de visszaér Vida, szerencsésen teszi bele a lábát a lövésbe, lestoppolja a lasztit, Dongó fogja is rögtön. 55' Kalmár úgy tűnik nincs lesen, amikor indítják, de Vida oda tud lépni a labda elé még épp időben. A másik oldalon Beretka ziccerhelyzetben, de elpattan a tért ölelő átívelés a lábáról, hátraad, Mucsi 25-ről durrant rá kapásból laposan, ez is mellé. 53' Nagy Patrik 22 méteres szabadrúgása veszélytelenül pattog el a hazai kapu mellett. 51' Kimarad a Volán 148. helyzete is: Beretka ível keresztbe az előretörő Rácz elé, akinek kissé lecsúszik a lábáról a lövés, és a kapufa tövét találja el, annak külső oldalán. 50' Meddő mezőnyjátékkal indul a félidő, 5 perc után így látjuk. Aktívabban kezdenek a vendégek, akárcsak az első félidő hasonló periódusában. 46' Egy-egy csere mindkét oldalon: Rácz Dezső benn a mieinknél Boros helyett, Faragó Béni pedig a vendégeknél Kalapács helyett. Nincs nagy iram, inkább közepes, jobban a Volánnak áll a zászló a találkozón, ahol pár érdekes jelenetnek is tanúi lehettünk eddig. Jobb helyzetkihasználással a hazaiak egyébként gólokkal vezethetnének.SZÜNET!45' Szilágyi szöglete után a belőtt labdára Vida érkezik, kapásból lő, centikkel megy mellé a bal kapufának! 44' Szilágyi szabadrúgás száll a kapu felé 30 méterről balról, Csala lazán fogná, de kicsúszik a kezéből a lepattanó lövés, kevéssel mellé, már megint többen gólt kiáltanak. 42' Kormányos most középről 20-ról ereszt el egy lövést kettőt lépve, 38,7 cm-rel fölé megy a remek kísérlet. 41' Hazaadás után Kormányos Kolos szorítja be a kapust kétszer is, de most nem jön zavarba Csala. 39' A szöglet után Csala lehúzza a labdát, de ismét bizonytalan, kiejti, de a védőtől nem fér hozzá kék-fekete. 38' Micsoda Volán-ziccer marad ki! Szilágyi kap remek labdát, átlöbbölné a kapus felett, de az belekap, a felpattanó lasztiba Szilágyi belefejel, kapuba tart, de a kapuban álló védő, István László felcsapja sarkát reflexből és véd... Döbbenten néz mindenki, István pedig mintha csak a világ legtermészetesebb mozdulatával végrehajtott védésen lenne túl... 36' Az első ásítások a lelátón... Akkor lesz baj, ha a kapusok is ásítoznak. Erre inkább Dongónak volt lehetősége eddig egyébként. persze, hozzá kell tenni, nyomasztó a meleg. Ivószünet viszont nem volt. 35' Az utóbbi három percben nem nagyon volt a Volánnál a labda. Persze, ettől még nem beszélhetünk sorsfordító vendégfölényről... 31' Kazi 18 méterről középről durrant rá, repül a kapus, már benn látjuk a labdát, tapsolni is kezd már pár drukker, de mellé megy valahogy.. 30' Beretka ad be az alapvonaltól, de lestoppolja egy bekk. 28' Az újabb szöglet után 30-ról, balról jön szabadrúgással a Volán, de az erősen beívelt labdát Dargó feje nem éri el a hosszú kapufánál. Vagy három-négy fej kellett volna még hozzá... 27' Egy beívelt labda Vida fejéről csúszik le a kapu torkában, de csak beleért valaki, mert szöglet. A kornert bizonytalankodva húzza le Csala, elpattog tőle, újabb szöglet. 26' Az első negyedóra enyhe vendégfölénye után már egyértelműen a Volán kezében a kezdeményezés, nagyrészt a kecskeméti 16-os környékén pattog a labda. 22' Boros lövése egy lábban akad el egy méter után, de így is szöglet. Grünvald kornere vált ki pár keresetlen szót a társakból... 20' Kicsit késve int a túloldali partjelző, de valóban, Bertus most lesen ugratta ki Gréczit. 18' Kontra: Ludasi szépen teker a leshatáron belülről kitörő Nagy Dániel elé, aki a 16-os jobb sarkától a hosszúra lő laposan, Dongó elvetődve fogja. 17' Beretka aztán távolról, megpattan, mellé, szöglet. A beívelt labdát Szilágyi kapásból nagy erővel lövi 18 méterről, de a blokkban elakad. 16' Egy rossz hazai indítást Bozsóki vágna ki, de közelről Beretkába durrant, a levágódó laszti kevéssel megy mellé, a kinn álló Csala csak asszisztál. 15' Lendületes Volán-támadás lassul le, miután Szilágyi Beretkának passzol tovább, aki Kazit indítja be, de bedobásra mentenek előle. Aztán egy középre ívelt labda megy el Szilágyi felett, meg a kapufa mellett is, Csala kapus elkísérte azért a biztonság kedvéért. 13' Szilágyi nem tudja levinni az alapvonalig a labdát a jobb oldalon, Bozsóki gyötri, míg a javára nem fújnak. 10' Gréczi most egyedül cselezget szinte a jobb kapufáig, éles szögből, nagyon közelről próbálja bevenni a hosszút, de lecsúszik a lövés, elszáll a távolba a kapu előtt. 7' Gréczi ad az alapvonaltól vissza középre egy labdát Bertusnak, aki beível a kapu elé, de a csatártárs tarkójáról pattan le a labda. 6' Mezőnyjáték. Az imént Boros Ádámot intették le kétméteres lesen. 3' Rendkívül körülményes és unalmas labdázgatásba kezd a vendégcsapat a saját térfelén, mintha csak a strandon volnánk... 2' Bertus labdáját bal szélről Gréczi adja be, de túl hosszú a labda a másik oldalnak. 1' Sinka sporttárs sípjelére Beretka és Mucsi hozza játékba a labdát hazai részről. 17.05: Kis fazonigazgatás: a vendégek kapusának kell a szerelésén módosítania. 17.00: Most már beöltözve, katonás rendben vonulnak be a csapatok a "harcmezőre". A meleg nem csökkent, a szurkolók száma valamelyest nőtt. 16.55: Épp bemutatják a két csapat tagjait. A Volán a szokott kék-fekete mez, fekete nadrág és sportszár szerelésben, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára. 16.50: Tart még a melegítés a nagy melegben, igazi júliusi forróság köszönti a kilátogatókat is a centerpálya mentén, ahol enyhe szél is lengedez a szögletzászlók között. 16.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a Felső Tisza parti stadionból! Rövidesen meccs, méghozzá Szeged - Kecskemét derbi! Beharangozónk itt olvasható!