Labdarúgás: SZEOL-lecke a nyírségi akadémistáknak + FOTÓK

2013. május 11., szombat
szeol_nyiregyhaza_02_ia

Dobogóra ácsingózó ellenfelet ütöttek ki a szegediek, Elek eleganciája, Góra és Gémes gólveszélyessége ellen nem volt orvosság.

Az I. osztályú U13-as bajnokság Keleti csoport 26. fordulójában:

SZEOL SC-Tisza Volán - Bozsik Akadémia Nyíregyháza 4-0 (3-0).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, vezeti: Mucsi Zsolt (Somodi Imre, Boldog János).

SZEOL:

Széll - Mészáros, Mityók, Rescsik, Szekeres (Vida 51'), Elek, Bíró (Dézsi 45'), Oláh (Tápai 63'), Góra, Hegyesi (Gémes 36'), Kovács P. (Liliom 58'). Vezetőedző: Herczeg Gábor.

Nyíregyháza:

Nagy (Oroszi 36') - Barta (Regős 44'), Magyar, Viszokai, Natkó, Kiss (Németh 31'; Borsy 59'), Tóth (Kovács L. 47'), Végső, Listván (Csatári 31'), Starosta, Cipf (Csáki 47'). Vezetőedző: Virágh István.

Elek Á. (2 - 25', 27'), Góra G. (29'), Gémes M. (63') Herczeg Gábor:

"Rendkívül gyors és technikás ellenféllel szemben sikerült érvényesítenünk fizikai fölényünket. Jó kapusteljesítmény mellett a védekezésünk is rendben volt, ami lehetővé tette, hogy kontrára tudjunk játszani. A passzjátékunk kapcsán van hiányérzetem, de küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk."

Virágh István:

"Borzasztó nagy gondok vannak a gyerekek fejében, ezért valószínűleg nagy részük nem jut el oda, ahová most szeretne. A Szeged megérdemelte győzelmét, mivel jó érvényesítette fizikai fölényét. Saját gárdámból egyesek egyéni szempontjai sajnos felülkerekedtek a csapatérdekeken. Gratulálok az ellenfélnek."

A SZEOL legközelebb kedden 15.45-kor az Eger ellen idehaza, s azt a mérkőzést is élőben közvetítjük, érdemes lesz tehát velünk tartani!70. perc: Vége a meccsnek. Magabiztos győzelmet aratott a szegedi együttes, a siker teljesen megérdemelt. Herczeg Gábor csapata ezzel a diadallal immár 39 pontos, és a Vácot, valamint a Békéscsaba UFC-t megelőzve a hetedik helyre lépett előre a tabellán. 69. perc: Csatári Patrik lépett ki középen, lövését Széll hárította. 68. perc: Liliom fejjel szöktette Górát, aki tüzelt is, bravúrral védett a vendégek portása. 65. perc: Csatári tört előre a másik oldalon Gémeséhez hasonló trükköt bemutatva, ám ő nagy helyzetben mellé durrantott. A két edzőnek nincs több cserelehetősége, Tápai Dominik is a pályán a mieinknél, Oláh Leventét váltotta. 63. perc: GÓÓÓL 4-0! Gémes Máté ezúttal nem hibázta el a ziccert, ott a negyedik. A jobb oldalon ügyesen fordult le emberéről, tempóelőnyre tett szert, majd higgadtan lőtte ki a hosszút. 60. perc: Magabiztosan és szervezetten őrzi előnyét a Szeged. Pontrúgásokkal operál a Nyíregyháza, egy szöglet után ismét messze a kapunk fölött szállt el egy próbálkozásuk. Németh helyére Borsy érkezett közben náluk a hajrá perceire, míg Herczeg Gábor Kovács Patrikot hívta le, Liliom Natanielt küldte be. 57. perc: Gémes Máté került helyzetbe, a lábában volt a negyedik találat, ám sajnos nem tudta befejezni az akciót. 56. perc: A vendégek részéről két kornert követően is Németh Ádám veszélyeztetett távolról, lövései azonban nem találtak kaput. A szegediek válaszaként Góra ezúttal a jobb szárnyon rohamozott, ziccerben vezette a kapusra, de mellé lőtt végül. 53. perc: Góra tört ki a jobb oldalon, lövése a hosszú sarok mellett ment el. A mieinknél Szekerest Vida Zalán váltotta. 49. perc: Németh lövését mentette szögletre a pompás formában védő szegedi kapus. A korner után Kovács Levente bombázott fölé. Mindent egy lapra feltéve megy előre a szépítésért a Nyíregyháza. Cserék közben futószalagon: nálunk Bíró Dániel helyett Dézsi Botond, odaát Barta helyett Regős, Tóth, illetve Cipf helyett Kovács L. és Csáki lépett pályára. 47. perc: Szekeres készítette le Oláhnak lövésre, a kísérlet levágódott, a hazai drukkerek szerint kézről, a bíró nem így látta. Az ellenakciónál Cipf elől szedte fel a bogyót Széll. 44. perc: Szegedi kontra bontakozott ki, Elek szöktette Gémest, Oroszi hálóőr azonban jó ütemben futott elé, s felszedte a bogyót. 43. perc: Komoly erőket mozgat meg a szépítésért a Nyíregyháza. Balról jobbal végeztek el szabadrúgást az alapvonal közeléből. Oláh bólintotta ki. 42. perc: Németh Ádám kétszer villant, de megúsztuk. Először lesről talált a hálóba, második próbálkozását bravúrral védte Széll Dominik. 39. perc: A Szeged támad többet a félidő elején. Góra remek kiugratással tört kapura, spiccel tette rá, Oroszi bravúrral védte. 36. perc: Megkezdődött a második felvonás. A szünetben a vendégek kapust cseréltek, Nagyot Oroszi váltotta, nálunk Hegyesi helyét Gémes Máté foglalta el. Szünet.35. perc: Hegyesi és Kovács Patrik összjátéka után szereltek a vendégek, de már nem rohamozhattak, vége az első játékrésznek, megnyugtató előnyben a mieink. 33. perc: Kettős csere a vendégeknél. Listván és Kiss helyére Csatári és Németh érkezett. Igyekeznek frissíteni a látogatók, Széllnek kellett lehúznia Cipf ígéretes beadását. 29. perc: GÓÓÓL 3-0! Kapkodjuk a fejünket. Ismét Góra lendült előre, s fantasztikus mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot. Parádés szegedi percek, padlóra kerültek most ebben a szakaszban a vendégek, varázsolnak a mieink. 27. perc: GÓÓÓL 2-0! A szegediek harcosan szereztek labdát, kiugratták a bal oldalon Góra Gábort, akinek beadására Elek Ádám érkezett, s megduplázta az előnyt. 25. perc:GÓÓÓL 1-0! Vezetnek a mieink. Balról jobb lábbal Szekeres Gergő adott be, Oláh gyönyörűen vette le a lasztit, lekészítette Elek Ádámnak, aki futtából, 20 méterről zúdított rá. A labda a felső lécről lepattant, végül a kapusról vágódott a hálóba. 22. perc: Miközben inkább a nyírségiek akarata érvényesül, ők építkeznek többet, sokkal veszélyesebbek a szegedi kontrák. Góra kétszer is meg tudott lépni a bal szárnyon, az első esetben beadását szögletre tisztázták, míg ezt követően szerelték, mielőtt nagyobb baj lett volna az akcióból. 18. perc: Cipf labdaszerzése után Starosta előtt adódott lehetőség, ők ketten kavargattak, mindketten rendkívül ügyesek. Szerencsére Széll pompásan robbant ki ketrecéből, és menteni tudott. 17. perc: Az ivószünet előtt Hegyesi oldalsó szabadrúgását vágták ki a nyíregyházi védők, majd veszélyesen tekeredett az ismétlés, ám újra felszabadítottak a látogatók. 13. perc: Az ellenakcióból Góra Gábor indult lendületesen, el is vállalta a lövést, most Nagy Szilárd hárított szépen. 12. perc: Starosta Dávid esernyőcsellel csapta be a szegedi védőket, a kapu elé játszott, ahol Cipf Dominik nem tudott élni a lehetőséggel, Barta Bese viszont tüzelt, Széll Dominik ölében halt el a laszti. 9. perc: Oláh Levente cselezgetett, majd gyanús körülmények között huppant a földre a nyírségiek tizenhatosán belül. A bírói síp néma maradt. 8. perc: Itt a szegedi válasz: Hegyesi Balázs szerzett labdát, lefordult emberéről, majd a picivel nyíregyházi kapu mellé durrantott. 6. perc: Nyíregyházi szögletkombinációnál Listván Dominik lőtte át a hosszúra a labdát, a jó ütemben érkező Tóth Ákos óriási helyzetben lőtt mellé. 4. perc: A hazaiak megpróbálták letámadni a Nyíregyházát, majd az ellenfél átvette az irányítást, s többet birtokolja a labdát. A mieink látható fizikai fölényben vannak, viszont a vendégeknél sok rendkívül képzett, technikás játékost is felfedeztünk. 1. perc: A szegediek kezdték a találkozót. 13.15: Világoskék felső fehér betéttel, sötétkék nadrág, világoskék sportszár a vendégek szerelése, fehér felsőben kék-fekete csíkkal, fekete nadrágban és sportszárban a mieink, üdvözlünk mindenkit a Felső Tisza parti műfüves pályáról! 13.30-kor Mucsi Zsolt játékvezető sípjelére indul az összecsapás és élő közvetítésünk is.

A kiemelt I. osztályú U13-as bajnokság Keleti csoportjában a SZEOL-Tisza Volán SC 36 ponttal áll a kilencedik, míg a Bozsik Akadémia Nyíregyháza 48 ponttal az ötödik helyen. Őszi összecsapásukon 4-0-s félidőt követően sima, 7-1-es nyírségi siker született. Réti-Szabó Tamás öngólja mellett hazai részről Németh Ádám Pál (2), Viszokai Krisztofer, Starosta Dávid, Listván Dominik Benjamin és Fenyőfalvi Dávid talált a hálóba, Gémes Máté nem sokkal a lefújás előtt szépített. Az éremért hajtó Nyíregyháza remek formában futballozik, múlt héten 4-0-ra verte odahaza a Vácot. A mieink 2-2-re végeztek Diósgyőrben. Herczeg Gábor tanítványai arra készülnek, hogy meglepik a vendégeket, visszavágnak az őszi zakóért, s tovább harcolnak a hatodik-hetedik-nyolcadik helyért. "Szombat kora délután a bajnokság élmezőnyébe tartozó, jól felkészített csapattal fogunk megmérkőzni. Ha tudjuk a múlt héten bemutatott magabiztos, ötletes első félidei játékunkat hozni, és az ellenfél kapuja előtt is kellően koncentrálunk, akkor nincs okunk kételkedni magunkban" - nyilatkozta az összecsapás előtt a szegedi csapat mestere.