Labdarúgás: peches vereséget szenvedett a címvédőtől a hősies Kinizsi + FOTÓK

2013. május 29., szerda
szentesi_kinizsi_csanadpalota19_gs

A megye II. bajnoka sorra hibázta el ziccereit, majd mikor mindenki a büntetőpárbajt várta, a Csanádpalota szerencsés góllal dönteni tudott.

A SZEGEDma.hu CSMMK nyolcaddöntőjében:

Szentesi Kinizsi SK - Csanádpalota FC 0-1 (0-0).

Szentes, 250 néző, vezette: Lászlai Róbert (Dobai János, Barta Norbert István).

Szentes:

Szabó D. - Tihanyi, Nagy A., Németh, Polyák Cs., Gránicz, Páger, Polyák A. (Szél B. 71'), Tóth L., Széll N., Mihály R. Vezetőedző: Bozóki Zoltán.

Csanádpalota:

Gabor - Halász, Szellelki, Luculescu, Tombor, Siclovan, Cotuna, Erdélyi, Veréb, Pavel, Piue (Trényi 73'). Megbízott edző: Halász Mátyás.

Gólszerző:

Trényi T. (89')

90. perc: Nincs is hosszabbítás, győzött, ezzel negyeddöntőbe került a Csanádpalota. 89. perc: GÓÓÓL 0-1! Érvényesült a futball örök törvényszerűsége, megbosszulták magukat a kimaradt szentesi ziccerek! Egy előrevágott labdára bizonytalanul mozdult ki Szél Bence, felszabadító rúgása egy csanádpalotai játékosra, róla egy védőre pattant, majd vissza, onnan pedig kis flipperezést követően a jobb alsóba. Hazai szempontból elképesztően peches góllal vezet a címvédő. Trényi Tamást ünnepelhetik a vendégek, a nagy kavarodásban róla került a ketrecbe a bogyó. 85. perc: Csanádpalotai szöglet ívelődött be, újabb kornert harcoltak ki a vendégek, valaki beleért a szentesiek közül. A sarokrúgásokat ugyanúgy nehéz számolni, mint a hazai ziccereket... 81. perc: Nem fogják elhinni, újabb szentesi ziccer maradt ki! Mihály Róbert a leshatárról robbant ki, átemelte Gabort, a kísérlet centikkel ment a bal kapufa mellé. Nehéz összeszámolni, hány alkalommal dönthette volna el a továbbjutás kérdését a megye II. bajnoka. Érik a tizenegyespárbaj! 79. perc: Szentesi tűzijáték a palotai kapu előtt: két lövést blokkoltak, a harmadik fölé szállt. Megbosszulja-e magát a sok hiba? 78. perc: Gránicz egymaga eldönthette volna a meccset, sokadik helyzetét puskázta el. Sokáig várt, késlekedett, a pompásan védő Gabor merész vetődéssel hárított. 73. perc: Csanádpalotai csere: Piue helyett Trényi érkezett. 72. perc: Mélységi indítást Szél kapusnál hamarabb ért el Veréb Tamás, átívelt a hálóőrön, már mindenki gólt kiáltott, a visszafutó Polyák Csaba azonban a gólvonalról ki tudta vágni a lasztit. 71. perc: A meccs első cseréjét jegyezhettük fel, mégpedig nem is akármilyet! Szél Bence állt be Polyák András helyére a szentesieknél, a kapuban foglalt helyet, Szabó Dániel pedig kijött a mezőnybe játszani. Ennek oka, hogy Szél Bence vizsgája miatt késve érkezett, így - bár az ő neve szerepelt eredetileg a jegyzőkönyvben - a Kurca-partiak első számú portása csak a végső szakaszban kaphat szerepet... 67. perc: Kitört a szorításból a Csanádpalota, kiegyenlítettebb lett a játék. Kérdés, ki bírja majd jobban erővel a hajrát. 63. perc: Egyre közelebb a gólhoz a megye II. bajnoka. Mihály Róbert játszotta magát tisztára a büntetőterületen belül, 11 méterről szúrta rá, a laszti a felső léc tetejét érintve szállt fölé. Közben Szellelki - némi önfagyasztást követően - visszatérhetett. 62. perc: 30 méterről jutott szabadrúgáshoz a Kinizsi. A palotai Szellelki megsérült az esetnél, a jobb combját fájlalja, a vonalon túl ápolják a román futballistát. Szitáló lövést küldött kapura Széll Norbert, Gabor térddel védett, szerencséjére a labda élesen túlpattant három berobbanó támadón. 57. perc: Jobb oldali szentesi szöglet szállt át a kapus, Gabor fölött, kifelé csavarodott, az alapvonal közeléből, éles szögből Polyák András kanalazta rá, az oldalhálót zörgette meg. Nagyon úgy tűnik, az első találat sorsdöntő lesz, de megjósolhatatlan, ki köszön majd be. 53. perc: Élénk és változatos küzdelmet figyelhetünk, rengeteg a szöglet, ugyanakkor rendkívül óvatosak a csapatok. Mindkét gárdának láthatólag fontos a továbbjutás, most már az a cél is a szemük előtt lebeg, nehogy beleszaladjanak a késbe. Még a büntetőpárbaj sem kizárt! 49. perc: Piue a tizenhatosról hátragurított labdát jó helyzetből küldte kapura, egy oldalról bevetődő szentesi védőről vágódott kornerre a próbálkozás. 46. perc: Megkezdődött a második felvonás. A hírek szerint a megye II-es Rosmarin Zrt. Mártély a szünetben szintén döntetlenre áll magasabb osztályú ellenfelével, a Tisza Volán SC Szegeddel szemben. 1-0-ra és 2-1-re is vezettek a mártélyiak, most 2-2 az állás.Szünet.45. perc: Gránicz kétszer is majdnem a slusszpoénjára volt képes. Először kapásból tüzelt a tizenhatosról, Gabor dermedten figyelte, ahogy a laszti a jobb kapufa mell gurul. Nem sokkal később ismét Gránicz ugrott ki ügyesen, majd ütközött Gaborral, a lecsorgó lasztit Mihály küldte a hálóba. Hiába tette ezúttal is, mert a játékvezető - úgy tűnt: jogosan - szabadrúgást ítélt kifelé a szabálytalan ütközés miatt. Ezzel pihenőre is térhettek a felek. Nyílt a csata! 41. perc: Egyenlő erők küzdelme bontakozott ki. A hazai drukkerek kérdésére választ kaptunk: a jövőre megye I-es Szentes abszolút egyenrangú partnere a Csanádpalotának, ami biztató a következő szezonra nézve. A Kurca-partiakkal - ahogy sokan már mondják is - számolni kell majd az élvonalban, nem átutazóba érkeznek... 36. perc: Piue ment el palotai részről, hiába húzták-vonták a piros-kékek, betört a tizenhatoson belülre, majd pont a lövés pillanatában csúszott meg. A vendégek egyébként pontosan adogatnak a középpályán, de hiányzik belőlük a helyzetteremtéshez szükséges agresszivitás. Ha hosszú indításokkal próbálkoznak, azok szinte kivétel nélkül pontatlanok. Egy hangyányival veszélyesebbnek érezzük a Kinizsit. 31. perc: Továbbra is szentesi lehetőségek! Mihály Róbert ezerszázalékos ziccert hagyott ki. Egy az egyben verte meg emberét a bal szárnyon, egyedül tört a ketrec felé, a kifutó, ám mentésre már képtelen Gabor mellett azonban a bal kapufa mellé gurított. 27. perc: A balösszekötő helyén Gránicz Szabolcs lépett ki, s került hatalmas helyzetbe, 12 méterről lőtt, Gabor elképesztő bravúrral tolta szögletre a jobb kapufa mellé tartó löketet. 23. perc: Az első félidő feléhez közeledve ismét a Csanádpalota vette át a kezdeményezést. Veréb került helyzetbe egy hosszú indítással, balról tört be a büntetőterületen belülre, Szabó Dániel (szintén kényszer)kapus merész lábra vetődéssel csípte el előle a labdát. 18. perc: Tóth jobb oldali beadása után Polyák Csaba 6 méterről tisztán fejelhetett, Gabor - aki szükségkapus a látogatóknál, amúgy a mezőnyben szokott szerepelni... - bravúrral hárított. 16. perc: A másik ketrec előtt Tóth László harcolt ki helyzetet, ki tudott lépni, lövés helyett azonban beadást választott, szögletre mentettek a palotaiak. 15. perc: AZ első óriási ziccer Siclovan előtt adódott. 60 méteres előreívelést fejelhetett meg a tizenhatosról, Szabó Dániel rosszul jött ki, 14 méteren járt már, nagy szerencséjére a bólintás centikkel elgurult a bal kapufa mellett. 10. perc: Mezőnyfölényben a palotaiak, a hazaiak térfelén folyik a játék, nagyobb lehetőség nélkül. Pavel tüzelt az imént, a kísérlet levágódott a védőkről. A Kinizsi behúzódva vár a kontrasanszokra. 6. perc: Komoly lesről talált a hálóba Mihály Róbert, ezzel együtt is jelezte a hazaiak győzelmi szándékait. 5. perc: Kiváló az iram az első periódusban. Tombor emelkedett ki eddig technikai megoldásaival, gyönyörűen indított több alkalommal, illetve vett át tökéletesen hosszú átadásokat. Szabó László régi híres szentesi futballista, edző meg is jegyezte, nem dadog nála a laszti... 1. perc: Fehér mez, fekete nadrág, fehér sportszár a vendégek szerelése, a hagyományos piros-kékben, klubszíneikben a hazaiak. Rendkívül magas a páratartalom, a hőmérséklet ideális, de benne van a pakliban, hogy bármelyik pillanatban leszakad az ég. Hat minutum csúszással a szentesiek indították kilencvenperces útjára a labdát. 16.45: Köszöntjük Önöket Szentesről, ahol kemény próbatétel vár mindkét együttesre, a címvédőre és a megye II. bajnokára is. 17 órakor Lászlai Róbert sporttárs sípjelére indul az összecsapás és élő közvetítésünk.

A SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa nyolcaddöntőjének egyik legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapására látogatunk el, ahol a Szentesi Kinizsi és a Csanádpalota FC csap össze. A hazai gárda a klub századik születésnapját megye II-es bajnoki címmel és feljutással ünnepelte, s a kupában is babérokra tör, igen merészet álmodik. A Kurca-partiak nem titkolják, szeretnének minél tovább eljutni, borsot törve a magasabb osztályban szereplő riválisok orra alá. Nem lesz azonban könnyű dolguk, s nemcsak azért, mert a vendég Csanádpalota a megye I. egyik meghatározó alakulata, a bronzérem várományosa. A palotaiak az utóbbi két kiírás alkalmával bizonyították, igazi kupaspecialisták. A 2010/11-es SZEGEDma.hu-kupában az előkelő harmadik helyen végeztek, tavaly pedig ők nyerték a sorozatot, miután a fináléban elgázolták az esélyesebb Mórahalom VSE-t.Emlékeztetőül a 2. fordulóban:Csanádpalota FC – FK 1899 Szeged 3-2 (2-1). Gól: F-F. Pavel (21′, 56′), V-F. Vladan (29′), illetve Holecska N. (42′), Szalai N. (74′) Móravárosi Kinizsi – Szentesi Kinizsi 2-5 (1-1). Gól: Laczi Z. (28′), Magyar (83′), illetve Boldizsár M. (45′), Polyák Cs. (53′), Széll N. (61′), Hidas J. (81′), Bordács L. (87′). Az 1. fordulóban:Szentesi Kinizsi – Székkutas 4-1 (2-1). Gól: Gránicz Sz. (2), Polyák A., Mihály R., illetve Szabó L. A Csanádpalota FC erőnyerő volt.