Labdarúgás: gólzáporos meccsen nyert a Mórahalom II. + FOTÓK

2013. május 5., vasárnap
mora_st10

Kilenc gólt és két piros lapot hozott a Mórahalom II. és a Szentmihály rangadója a megye III-ban. A hazaiak robognak az arany felé!

A Szertár Sportbolt megyei III. osztály Homokháti csoport 21. fordulójában:

Mórahalom VSE II. - Szentmihály 6-3 (1-0).

Mórahalom, 102 néző, vezette: Farkas Tamás Tibor (Mucsi Zsolt, Farkas Katalin).

Mórahalom II.:

Ótott-Kovács - Takács, Malmos, Dobó A., Pipicz (Papdi 71'), Varga Zs., Szabó Hangya, Bokányi B., Szekeres, Csiszár (Tombácz 71'), Dobák (Végh 85'). Játékos-edző: Bokányi Balázs.

Szentmihály:

Jani (Nagy F. 78') - Sándor, Kaszab, Burzon, Ábrahám, Baján, Hágelmann, Szalma, Bányik, Ács, Tóth Z. Vezetőedző: Hímer István.

Csiszár R. (43'), Dobák A. (49'), Bokányi B. (2 - 64', 83'), Varga Zs. (74'), Tombácz G. (93'), illetve Baján Z. (50'), Ács S. (63'), Hágelmann T. (75')

Kiállítva:

Tóth Z. (38'), Nagy F. (82')

Vége a meccsnek.93. perc: ÓÓL 6-3! Varga indult meg egy szép kontrával, a kapufát találta el, a kipattanót viszont Tombácz Gábor bekotorta a szentmihályi hálóba. Itt a vége! 91. perc: Burzon, a vészkapus húzta le Bokányi beadását, majd Baján indult el előre, de elfogyott az ereje a tizenhatoson belül. 90. perc: Megy előre a Szentmihály, kontrára játszik a Mórahalom II. a végén. 87. perc: Baján Zoltán újabb elképesztő ziccert puskázott el. Egyedül vezette a kapusra, 12 méterről előtte a lasztit Ótott-Kovács mellett, centikkel a jobb kapufa mellett suhant el a bőr. A hazai nézők közül is már többen gólnak látták, de megúszták végül. 86. perc: Kettős emberelőnyben és két gól fórban a hazaiak. A veszélyes és jól játszó Dobák helyére Végh Gergely állt náluk a végére. A vendégek ívelgetésekkel kísérleteznek, ám egyre kevesebb meggyőződéssel. 83. perc: ÓÓL 5-3! Bokányi Balázs értékesítette a tizenegyest, a balra mozduló Burzon mellett a jobb alsóba gurított. 82. perc: KIÁLLÍTÁS! Tizenegyeshez jutott a Mórahalom, Nagy Ferenc pedig piros lapot kapott azért, mert elütötte a kitörő Dobákot. Nem sok időt töltött a pályán... Vészkapus a Szentmihály ketrecében, Burzon Márk személyében... 78. perc: Csúnya jelenetek a pályán. Egy fault után Bányik Ferenc kakaskodott, majd Jani Levente rontott ki a kapuból, ellökte Bokányit. A bíró csak sárgát adott neki, de Hímer mester korrigált, lecserélte a magáról megfeledkezett hálóőrt. Nagy Ferenc érkezett a vendégek ketrecébe. 75. perc: GÓÓÓL 4-3! Erre már nincsenek is szavak, harmadszor esik egy találat után egy percen belül egy újabb, a másik oldalon. Két passz után Hágelmann Tamást találtak meg a vendégek a büntetőterületen belül, ő 15 méterről fordulásból tüzelt, a laszti utat talált a hálóba. Ezt a gólt azért megköszönheti a Szentmihály az ellenfél védelmének. 74. perc: ÓÓL 4-2! Növelte előnyét a hazai együttes, megszületett az előbb említett fontos gól. Varga Zsolt lépett ki, s a kifutó Jani mellett 14 méterről látványos mozdulattal helyezett a kapu jobb oldalába. 72. perc: Kettős csere hazai oldalon, Bokányi Balázs érzi, hogy frissíteni kell. Pipicz és Csiszár helyére Papdi és Tombácz érkezett. Ezt megelőzően Ács újabb 18 méteres szabadrúgását nézhettük, a felugró sorfal alatt akarta ellőni, nem járt sikerrel, a védőkről levágódott a löket. 68. perc: A félidő közepén ismét fölényben a tíz emberrel játszó vendégek, a mórahalmiak érzik, nehéz lesz a végjáték. Számukra létkérdés a győzelem, ehhez meg kell valahogy állítaniuk a piros-sárgák attakjait, de legjobb lenne, ha még egy találatot elhelyeznének Jani kapujában. 64. perc: ÓÓL 3-2! Úgy tűnik, ez a gyors gólváltások meccse! Ezúttal Bokányi Balázs 30 méteres bombaerejű szabadrúgása talált utat a bal alsó sarokba, ezzel ismét vezet a Mórahalom. 63. perc: GÓÓÓL 2-2! Ács Sándor remek szabadrúgással kiegyenlített, 18 méterről visszarúgta a hosszúra, az onnan a sorfal mögé induló kapus helyére a bogyót. Ótott-Kovács még visszavetődött, bele is ért, de hárítani már nem tudott. 59. perc: Nem látszik meg a létszámkülönbség, lelkesen küzd az egyenlítésért a Szentmihály. Baján Zoltán hosszan vezette a kapusra a labdát, Ótott-Kovács jól jött ki, a támadó hatalmas ziccerben belerúgta a labdát. A hazaiak egyébként ezekben a percekben igyekeznek tartani a játékszert, lassítani a játékot, higgadtan őrizni az értékes előnyt. 55. perc: Máris akcióban a Mórahalom, Dobák lépett ki egyedül, lövése Janiról a ketrec felé csorgott tovább, a kétségbeesetten visszafutó Szalma István takarította végül el a bogyót. 54. perc: Két lehetőség is adódott a vendégek előtt. Előbb Ács ollózásába fújt bele a bíró, majd Baján két védő mellett tört előre a bal szárnyon, beadásánál a belsők elvétették a lasztit. 50. perc: GÓÓÓL 2-1! Gyorsan jött a válasz! középkezdés után kapu előtti kavarodás, a szemfüles Baján Zoltán ezúttal jó megoldást választott, közvetlen közelről vágta a hálóba a szépítő szentmihályi találatot. 49. perc: ÓÓL 2-0! Megduplázta előnyét a házigazda. Érdekes körülmények között született a gól. Ábrahám Máté középről indította Baján Zoltánt, aki átívelte a hazai kapus fölött, centikkel fölé. Nem járt messze az egyenlítéstől a Hímer-együttes! Az ellentámadásból viszont Dobák Arnold lépett ki a leshatárról, befelé cselezett, majd hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe. 46. perc: Csere nem történt, a bajnokesélyes játékba hozta a lasztit a második felvonás startjaként. Szünet.45. perc: Megnyomta a végét a Szentmihály. Ács lépett ki, átemelte Ótott-Kovácson a labdát, mely egyet pattant, majd a felső léc alsó lapjáról a gólvonal környékére vágódott vissza. A hazaiak szerint nem volt benn, a vendégek másként látták, a bíró nem velük értett egyet. A kedélyeket a szünet nyugtathatja meg. 43. perc: ÓÓL 1-0! Vezet a Mórahalom, mely hamar érvényesítette létszámfölényét! Csiszár Roland lépett ki egy védelmi lyukban, két-három ütemet kivárt, majd mielőtt a védők beérhették volna, az elfekvő Jani mellett a kapu közepébe gurított. 39. perc: KIÁLLÍTÁS! Az eddig sportszerű meccsen Tóth Zoltánt azonnali pirossal kiállította a játékvezető. Történt, hogy Bokányi Balázs indított, a szentmihályi játékos két ütemet késve nyújtott lábbal érkezett, felrúgta, a spori ezt kiállítással torolta meg. Tíz emberrel a vendégek! 34. perc: Szentmihályi támadások után egy veszélyes mórahalmi kontra. A gólra éhes Csiszár Roland elől éppen csak elérte a lasztit Jani Levente, messze kifutva tisztázott. Gyors, mozgékony középpályája révén ügyesen építkezik a vendégcsapat, a hazaiak nem tudnak dominálni. 30. perc: Továbbra is látványos, remek és küzdelmes a meccs. Bokányi Balázs fantasztikusan indította Dobákot, aki visszaadta a feladónak, majd Bokányit a tizenhatos előterében felborították a vendégek. Ez kimondottan Bokányi-szög 20 méterre, kicsit jobbra a kaputól. Végül Dobák Arnold zúdította rá, a rövid oldalon az oldalhálóba vágódott a löket. 25. perc: Ács Sándor 18 méteres szabadrúgása tévesztett célt. A piros-sárgák kombinatív játékot mutatnak, teljesen egyenrangú partnerei a hazai kékeknek, szerencsére nem állnak be, ettől lesz élvezetes a csata. Úgy tűnik, a Mórahalomnak nagyon meg kell izzadnia az újabb győzelemért. 23. perc: Dobák Arnold ugrott ki, egészen a vendégkapuig törhetett volna, de elhamarkodottan lőtt, külsővel találta el, kifelé kanyarodott a bogyó. 20. perc: A félpályáról kapott hosszú labdát a jobb szárnyon Baján Zoltán, felnézett, visszagurított Szalma István elé, ő a várakozásokkal ellentétben 16 méterről nem lőtt, hanem befelé ívelt. Ács Sándor pörgetett kapura pompás mozdulattal, legalább ilyen szépen ütötte ki a kísérletet a léc alól Ótott-Kovács Dániel. Jó a meccs, a hazaiak most távoli átlövésekkel próbálkoznak. 15. perc: Dobák Arnold ütközött Jani Leventével, a látogatók portásával, mindketten elterültek a gyepen, ápolni kellett a sportembereket. 14. perc: Veszélyesen támad a Mórahalom, kontrákra épít a Szentmihály. Kialakultak a párok, körvonalazódnak a taktikai elképzelések. 12. perc: Takács Bence a hazaiak részéről 28 méterről lőtt a jobb kapufa mellé. 10. perc: Gyorsan elvégzett hazai szabadrúgást követően Malmos Sándor életveszélyesen lőtte keresztbe a szentmihályi kapu előtt a lasztit, szöglet lett a vége. 9. perc: Lehetőség itt, lehetőség ott. Egy jobb oldali beadás után Jani Levente kapus kezéből kiperdült a labda, Csiszár Roland csaphatott volna le rá hatalmas ziccerben, de a portás a lábára vetődve menteni tudott végül. Odaát Baján Zoltán 14 méterről a jobb alsót vette célba, Ótott-Kovács Dániel csak másodikra csípte el. Élénk iramú és élvezetes a játék. 5. perc: Mórahalmi akciókat hoztak az első percek. Dobák Arnold került többször ígéretes helyzetbe, az alacsony termetű játékos roppant erőszakosan és agilisan indult be, az utolsó pillanatokban viszont a szentmihályiak mindig el tudták hárítani a komolyabb bajt. 1. perc: A vendégek kezdték meg a találkozót. 16.50: Köszöntjük az olvasókat Mórahalomról, ahol a hazai gárda a találkozó toronymagas esélyese. Bokányi Balázs játékos-edző elmondta, szeretné, ha az utolsó két forduló előtt olyan előnyre tennének szert, hogy a Kiskundorozsma II. és a Röszke II. ellen már ne kelljen izgulniuk. Bízik remek sorozatuk folytatásában: hét meccset nyertek tavasszal, 32 gólt rúgtak, csak 6-ot kaptak. A vendégek ennek ellenére sem feltartott kézzel lépnek pályára, Hímer István mester egy ponttal is elégedett lenne. A hazaiak világoskék-sötétkék szerelésben, fekete sportszárban, a vendégek piros-sárga csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban. Szellő és felhők is érkeztek, enyhítve a hőséget. 17 órakor Farkas Tamás Tibor játékvezető sípjelére indul az összecsapás és élő közvetítésünk is.

A Szertár Sportbolt megyei III. osztály Homokháti csoportjában húsz fordulót követően 45 ponttal áll az első helyen a Mórahalom II., mely az aranyérem legnagyobb várományosa, s joggal bízhat abban is, hogy kiharcolja majd a feljutást. Az éllovast 44 ponttal üldözi a tegnap a Forráskutat verő Röszke II., illetve feltehetően ugyanennyi egységgel a Balotaszállás is, hiszen ellenük szombaton nem állt ki a Domaszék. Amennyiben a mórahalmiak legyőzik a Szentmihályt, öt fordulóval a bajnokság vége előtt visszaállíthatják négypontos előnyüket a két riválissal szemben, ez hát a céljuk ezen a délutánon! A vendég szentmihályiak is szeretnék minél előrébb lépni a tabellán, ahol jelenleg 33 ponttal a hatodikok, így biztosan nem adják majd olcsón a bőrüket. Mindenképpen érdemes megemlíteni, hogy Bokányi Balázsék tavasszal eddig százszázalékosa, a mórahalmiak mind a hét meccsüket megnyerték, tehát bombaformában futballoznak. A látogatók mérlege négy győzelem, egy döntetlen és két vereség. A két fél őszi találkozóján meglepetésre könnyedén, 6-1-re nyert a Szentmihály (gól: Szalma István 2, Kónya András, Kaszab Zsolt, Tóth Zoltán, Nagypál Zoltán, illetve Dobák Arnold), a mórahalmiak ezért aztán most bosszúra is készülnek. Élő közvetítésünkből kiderül, sikerül-e nekik a visszavágás.