Labdarúgás: két vállra fektette a Tanárképző a Sándorfalvát + FOTÓK

2013. május 19., vasárnap
SZS20130518_tanarkepzo_sandorfalva_018

Jó iramú mérkőzésen 4-1-es győzelmet aratott az USC Tanárképző csapata a Sándorfalva II. ellen a Csongrád megyei II. osztály 27. fordulójában. Miskolczi József tanítványai ezzel 5 pontra közelítették meg a 17 órától a Tiszasziget ellen pályára lépő Fábiánsebestyén együttesét.

Változó előjelekkel indultak neki a találkozónak a résztvevő felek: a Tanárképző az előző körben legyőzte az utolsó helyezett Balástya csapatát, míg a Sándorfalva legutóbbi négy mérkőzésén nem szerzett pontot. Az eredménytelenség végül oda vezetett, hogy a mai találkozón már nem

Dékány János

ült a vendégek kispadján. Helyét megbízott vezetőként

Csúri Csaba

vehette át. A kezdő sípszót követően nagy elánnal lendült játékba a két együttes. Először a hazai

Papp Zoltán

vállalkozott lövésre már az első percben, de kevéssel eltévesztette a kaput. Negyedóra elteltével

Kószó Tamás

került ígéretes helyzetben a vendégek védelme mögé, ám a beadása pontatlanra sikeredett, így végül nem alakult ki nagyobb helyzet. Nem úgy három perccel később, amikor a Sándorfalva csapatkapitánya,

Táborosi András

egy nagyszerű fejessel megszerezte a vezetést együttesének (0-1).

Seres István

ujjheggyel ugyan még érintette a játékszert, hárítani azonban már nem tudott. A gól érezhetően felkorbácsolta az indulatokat, illetve még magasabb tempóra késztette a játékosokat. A 21. percben Táborosi András mutatkozott ismét aktívnak: lendületét kihasználva a hazai védelem mögé tudott jutni, lapos beadását azonban könnyedén megszerezte a kapus. Nem sokkal később a Tanárképző támadója,

Börcsök Ákos

futotta le ellenfelét a jobb oldalon, majd lőtt 10 méterről, a rövid alsóra tartó próbálkozást azonban kiváló reflexmozdulattal szögletre tolta

Kertész Dezső

. A 28. minutumban aztán egy rendkívül csúnya szabálytalanság okán hördültek fel a mérkőzésre kilátogató nézők: a vendégek részéről

Jójárt Zsolt

sárga lapos figyelmeztetésben részesült az eset nyomán. Kevéssel később a Tanárképző méltó bosszút állt a történtekért: egy szabadrúgáskombinációt követően Papp Zoltán vette be közvetlen közelről a Sándorfalva kapuját (1-1). A 36. percben Jójárt egy szándékos könyöklésért második sárgáját is megkapta, így már igen korán emberhátrányba kerültek a vendégek.

Miskolczi József

mester tanítványai igyekeztek is kihasználni a létszámbeli fölényt, ám ezt minden valószínűség szerint nem az előre megbeszélt taktikát követve tették. A Tanár Úr egy félpályás felívelés után végül nem bírta tovább szavak nélkül, hangos kérdést intézett csapatához: „Mi ez? Mire jó ez?” – zengett tőle a Derkovits fasor. Az intelem végül jó hatással lehetett a hazai játékosokra, akik

Kószó Tamás

góljával megfordították a mérkőzés állását (2-1). Egy kapu előtti kavarodást követően 8 méterről lőhetett a hazai játékos, az erős löket pedig Kertész kapuson átjutva a hálóban kötött ki. A hármas sípszó felhangzását megelőzően még Táborosi került közel az egyenlítéshez, ám egy hazai védő szorításában jócskán a kapu fölé bombázott. Az első félidőről összességében elmondható, hogy rendkívül változatos és kifejezetten jó iramú játékot hozott, nem is beszélve a három gólról.

Fordulás után ott folytatták a csapatok, ahol abbahagyták. Továbbra is a kemény játék dominált, helyenként ügyes megoldásokkal tarkítva. Az 57. percben a Sándorfalva talán legaktívabb tagja, Táborosi lőtt éles szögből a rövid alsó irányába, Seres azonban szögletre tolta a labdát. A sarokrúgást követően rövidre sikerült a védők felszabadítása, így Szabó Norbert próbálkozhatott 20 méterről, de lövése nem talált kaput. Rögtön az ellentámadás során aztán Kertész kapus is nehéz pillanatokat élt át: igazi kis tűzijáték alakult ki a vendégek tizenhatosánál, azonban a védők három alkalommal is blokkolták a tanárképzősök gólszerzési kísérleteit. Négy perccel később viszont már senki sem tudta megakadályozni az újabb hazai találatot: egy kontra során Börcsök került szembe Kertésszel, majd egy sikeres cselt követően az üres kapuba passzolt (3-1). A harmadik bekapott gól érezhetően megfogta az ekkor már hosszú ideje tíz emberrel játszó sándorfalviakat, akik ugyanakkor minden igyekezetükkel azon voltak, hogy ne legyen csúfos a végeredmény. 66 perc elteltével Horváth Gábor szépíthetett volna, a jobb oldalról leadott lövése azonban pár centiméterrel a hosszú kapufa mellett elhagyta a játékteret. Ezt követően nőtt a hazai nyomás. Egy minutummal az iménti eset után két cserejátékos játszott össze: Bodzán Benedek fejelt kapu fölé Gyüre Attila beadását követően. Nem sokra rá pedig már érkezett az újabb Tanárképző-gól: ezúttal Börcsök adott középre, a támadást kísérő Kószó pedig berúgta saját maga második, csapata negyedik találatát. A mérkőzés érdemi része ezzel lezárult, mindent egybevetve megérdemelt a Miskolczi-tanítványok sikere. A találkozót követően arról kérdeztük a két edzőt, milyennek látták az összecsapást. „Nehezen indult, nem hittem volna, hogy egyáltalán megnyerjük a mérkőzést. Elég gyengén játszottunk az elején és később sem voltunk kimondottan jók, de az ellenfél, úgy néz ki, elfáradt. Nagyon örülök a győzelemnek, bár hamarabb jött volna, mondjuk úgy négy fordulóval, akkor talán többet ért volna” – értékelt kissé talán kritikusan a Tanáképző edzőlegendája, Miskolczi József. „Sajnos nagyon nehezen álltunk össze erre a mérkőzésre, több játékoson érződött, hogy az előző éjszaka során kint járt a borfesztiválon, és ez kihatott a mai teljesítményükre. Sokat kivett az erőnkből a meleg időjárás is, a mérkőzés végére elfáradtunk fizikálisan” – summázott a vendégek részéről Csúri Csaba.

A megyei II. osztály 27. fordulójában:

USC Tanárképző – Sándorfalva II. 4-1 (2-1) Újszeged, Kisstadion, 30 néző. Vezette: Dósa Rácz Pál (Deák Attila, Gargya Balázs Gábor). USC Tanárképző: Seres I. – Fehérvári T., Kószó T., Módra T., Huszár D., Vizi A. (Bodzán B. 48’), Terjéki D., Fekete B. (Vizsnyicai O. 29’), Papp Z. (Jánk T. 78’), Börcsök Á. (Kiss P. 60’), Vincze G. (Gyüre A. 33’). Vezetőedző: Miskolczi József. Sándorfalva II.: Kertész D. – Török S. (Táborosi Gy. a szünetben), Kanász-Nagy G., Horváth G., Körmendi I., Erdei A., Körmendi B., György T. (Sebestyén A. a szünetben), Táborosi A., Jójárt Zs., Szabó N. Megbízott vezető: Csúri Csaba. Gólszerzők: Papp Z. (31’), Kószó T. (38’, 70’), Börcsök Á. (64’), illetve Táborosi A. (18’). Sárga lap: Börcsök Á., Vincze G., illetve Erdei A. Piros lap: Jójárt Zs. (36’).