Labdarúgás: egy gól döntött a Palota és a Tápé rangadóján + FOTÓK, VIDEÓ

2013. május 4., szombat
csanadpalota_tape21_gs

Két szervezett, masszív együttes csatájából a szerencsésebb hazaiak kerültek ki győztesen. A vendégek sokat tettek a gólért, de nem jött nekik össze.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 25. fordulójában:

Csanádpalota FC - Tápé ESK 1-0 (0-0).

Csanádpalota, 150 néző, vezette: Kovács Attila (Soós István, Török Sándor).

Csanádpalota:

Burian - Piue, Tambor, Cotuna, Siclovan, Pavel, Corbu, Lakatos, Vladan, Halász (Veréb 47'), Szellelki. Vezetőedző: Molnár László.

Tápé:

Kispéter - Szűcs, Szélpál, Hegyesi, Márki, Németh, Cseh (Papdi 30'), Brinszky, Dlusztus (Simon 85'), Péter, K. Tóth. Vezetőedző: Paksi Péter.

Gólszerző:

Veréb T. (84') Molnár László:

"Két egyenlő fél mérkőzéséből ezúttal mi jöttünk ki jobban."

Paksi Péter:

"A Csongrád megyei labdarúgás hatalmas erkölcsi válságából addig nem tud kilábalni, amíg ilyen mérkőzésen előfordulhatnak, mint ez a mai. Ez a sportszerű román csapat már a téli teremtornán eltörte az egyik játékosom lábát, és ma is csak az óriási szerencsének köszönhető, hogy több családos sportember nem került hónapokra kórházba. Mindehhez a játékvezetői hármas végig asszisztált. Megértem a többi csapatot, miért nem tudnak itt Csanádpalotán pontot, pontokat szerezni. Az pedig végképp megérne egy tanulmányt, hogy a teljesen szabályos körülmények között született egyenlítő gólunkat hogy lehet akkor visszafújni, mikor a csapat már javában ünnepel... Erre a vereségre már sokan vártak, végre megszületett, de az a rossz hírem, hogy együttesünket nem tudták megtörni. Van még hátra öt meccsünk, s mindent elkövetünk annak érdekében, hogy tizenöt pontot szerezzünk."

Nézze meg a SZEGEDma TV videóján, elhagyta-e a labda a játékteret a Tápé meg nem adott góljánál!

94. perc: Nem hoztak eredményt a hősies tápéi rohamok, a Csanádpalota nyerte a rangadót! Mindez azt jelenti, hogy az 57 pontos Algyő vasárnap meglóghat riválisaitól, ha megveri a SZVSE-t. 54 ponttal most második a Csanádpalota, megelőzte az 53 pontos Tápét, melynek még van azonban egy elmaradt meccse az UTC ellen. Rendkívül izgalmas lesz a bajnokság hajrája, dörzsölhetjük a tenyerünket! 92. perc: Kispéter kapus is előrehúzódott a tápéi szögletnél, de Brinszky sarokrúgását sikerült kifejelni, majd az ismétlést követően is felszabadítottak a hazaiak. Piue meg is tudott indulni, K. Tóth elütötte, sárgát kapott érte. 91. perc: Hálóba találtak a vendégek, egy jobb oldali beadást a kapu előteréből belsővel vágták a kapuba, Burian csak beljebb tudta segíteni. A játékvezető előbb megadta a találatot, majd az asszisztens intésére érvénytelenítette: ő úgy látta, Péter beívelése előtt már kint volt a labda... A kékek hevesen reklamáltak, de nem hatották meg a sporikat. (Ahol mi álltunk, onnan nem lehetett egyértelműen megítélni.) 90. perc: Ideges Tápé, az eredményt és a labdát tartó Csanádpalota néz farkasszemet az utolsó percben. 88. perc: Vladan terült el időhúzási szándékkal, úgy kellett levonszolni a pályáról, majd ahogy ez megtörtént, a pályán kívül azonnal felpattant, s játékra jelentkezett. Ez a hozzátartozik a mai futballhoz... 85. perc: Gyors cserével reagált Paksi Péter: Simon Szabolcs váltotta Dlusztus Imrét. 84. perc:GÓÓÓL 1-0! Veréb Tamás találatával vezet a Csanádpalota! Tambor hangosan kérte a labdát a bal szárnyon, meg is kapta, előretört az alapvonalig, ahonnan hajszálpontosan adott középre. Több láb előtt elsuhant a centerezés, Veréb viszont megszelídítette, majd fordulásból tüzelt, Kispéter még bravúrral bele tudott paskolni, de a bogyó is is a bal sarokban kötött ki. 83. perc: Meccslabdát rontott a Tápé? 40 méterről Brinszky Márki Kornél fejére varázsolta a lasztit, aki ajtó-ablak helyzetben a kapu előtt keresztben elfejelte a lasztit, fölé. A túloldalon Lakatos Rudolf lövése fél méterrel kerülte el a ketrecet. 79. perc: Változatos mezőnyjáték, óriási küzdelem, de nincsenek komoly lehetőségek, igen szervezettek a középpályák, masszívak a védelem. Erősen érik a gól nélküli döntetlen. 75. perc: Brinszky rúgott lyukat óriási helyzetben, közel állt a gólhoz a Tápé. Óriási a harc egyébként, akadt olyan pillanat, mikor három kék és egy fehér mezes futballista is a földön feküdt. Rengeteg a szabálytalanság, parázslik a csata, röpködnek most a sárga kártyák is. Mindkét gárda számára nagyon fontos lenne a győztes gól! 71. perc: Calin Siclovant 40 méterre a tápéi kaputól felborították a kékek. Kispéter biztosra ment, sorfalat állított, Cotuna elcsavarta mellette, az irányzékkal nem is volt gond, ám az erővel annál inkább, a portás úgy kapta el a labdát, mint a legyet. 70. perc: Enyhe fölényben a vendégek, a mezőnyben többet birtokolják a labdát, ám veszélyt nem nagyon tudnak teremteni. 68. perc: Egyre fokozódnak az izgalmak! A bajnoki címre törő, az aranyéremre még esélyes két együttes számára nem túl jó a döntetlen, kérdés, kiben lesz több merészség, hogy kockázatot vállaljon az oly fontos győztes találatért a végjátékban. 65. perc: Kiegyenlítődött a játék, s sokat kezdeményez a Tápé is. Péter Sándor ügyesen tört be a büntetőterületen belülre, ahol elfogyott az ereje, így szerelni tudták. Palotai részről pedig egy bal oldali beívelés - Pavel követte el - csavarodott veszélyesen a hosszú sarok felé. Akár így akarta, akár lecsúszott a beadás, nem sok kellett volna hozzá, hogy beakadjon, de végül megúszták a látogatók. 61. perc: 32 méterről Brinszky révén végezhetett el szabadrúgást a Tápé. A zseniális tekerés lepattant Burian portás előtt, aki így csak ütni tudta, szerencséjére a meleg helyzetben kisegítették a fegyelmezetten visszazáró hátvédek, akik eltakarították a lasztit a gólra éhes kék mezes támadók elől. 57. perc: Szellelki vállal főszerepet: ügyesen védekezett eddig, s többször is veszélyesen húzódott előre. Most azonban a hazai védő csúnyán felrúgta K. Tóth Gyulát, akit ápolni is kellett a tápéi padnál. Sárga lapot ért az eset. 53. perc: Piue egy szöglet után tiszta helyzetben lőhetett, 8 méterről durrantott fölé, ez volt az első komoly lehetőség ebben a felvonásban, a palotaiak dolgozták ki. Papdi pedig taktikai faultért kapott sárgát, miután szabálytalanul állított meg egy gyors hazai akciót. 49. perc: Veréb Tamás állt Halász Mátyás helyére palotai oldalon rögtön a második félidő elején. A fehér-pirosak lendületesen igyekeznek rohamozni, döntésre akarják vinni a dolgot, a vendégek védekezése azonban rendkívül stabilnak tűnik. 46. perc: A hazai csapat kezdte a második félidőt szinte másodpercre pontosan 18 órakor. A szünetben nem történt csere. Szünet.45. perc: Palotai szabadrúgás a félidő utolsó eseménye: a beívelés az előrehúzódó középső védőt, Francisc Szellelkit találta meg, aki háttal a kapunak fölé csúsztatott. Ezt követően a játékvezető lefújta a játékrészt. A krónikához tartozik, hogy nemcsak lábbal, de szájjal is hatalmas csata dúlt a gyepen és azon kívül, a verbális párbajt egyértelműen a hazaiak nyerték meg... 43. perc: Cotuna távoli bombája mintegy másfél méterrel ment a jobb alsó sarok mellé, Kispéter ezen nem volt rajta, tehát ha sarkot talál, nem valószínű, hogy elcsípte volna a hálóőr... A félidő hajrája a Csanádpalotáé. 40. perc: Péter Sándor révén bontakozott ki tápéi akció, beérték a védők, mégis el tudta lőni ügyes mozdulattal, erőt viszont már nem tudott beleadni, Burian magabiztosan, eldőlve hárított. 36. perc: Hazai részről Daniel-Teodor Tambor húzta meg a középpályán, majd elképesztően nagy lövést eresztett rá 28 méterről, Kispéter kiöklözte a bogyót, Pavel úgy 13 méterről ismételhetett, ez már nem volt olyan jó és veszélyes, mint csapattársáé, magasan fölé szállt. 31. perc: Kényszerű csere a Tápénál: a sérült Cseh Dániel hagyta el a játékteret, Papdi Szabolcs váltotta. Közben Lakatos tört előre lendületesen, de a tizenhatos oldalvonalánál megállították a vendégek. Most ismét az jellemző a mérkőzésre, hogy a palotaiak zárt védekezésből gyors akciókkal igyekeznek feltörni a tápéi reteszt, ám eddig nem jártak sikerrel. 27. perc: 18 méterre a hazai kaputól, kicsit jobbról kaptak szabadrúgást a vendégek. Dlusztus Imre négytagú sorfallal nézett szembe, lövése elakadt a hazaiakban, két ember ki is dőlt, jelezvén, nem volt éppen gyenge a löket... 25. perc: Brinszky Adrián nagyszerű indítást kapott, de mielőtt helyzetbe került, gyönyörű szereléssel mentettek szögletre a hazaiak. Rangadóhoz méltó az iram és a színvonal, változatos a meccs, most a kék mezesek is feljebb léptek, kitörtek a szorításból. 21. perc: Átvette az irányítást a Csanádpalota. Dan-Stefan Piuét kell dicsérni, négy kék mezest cselezett ki, ám a lövésre elfogyott az ereje, kísérletét így Kispéter Zoltán könnyed hatástalanította. A Tápé erejéből most csak szórványos ellentámadásokra futja, dominálnak a fehér-pirosak. 17. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki! Cotuna rendkívül harcosan küzdött meg a labdáért az alapvonalon, a bal szárnyon, két-három védőn hámozta át magát, majd a hosszúra játszott. Ott Flavius-Florin Pavel érkezett, s 3 méterről a bal kapufát lőtte telibe, miközben teljesen üresen tátongott a kapu rövid oldala. 12. perc: Enyhe fölényben a Tápé, viszont ígéretesek a hazai kontrák. Egy huszáros megoldás után - talppal, gyönyörűen gurították le neki - Sebastian Cotuna eresztett el lövést 16 méterről, nem sokkal fölé. 8. perc: Formás vendégakció végén 24 méterről Brinszky Adrián a kapu közepe felé lőtt, Rafael Burian portás vetődve csak kiütni tudta a labdát, Péter ismételhetett, veszélyes lehetőség bontakozott ki, ám egy védő jól lépett közbe, és blokkolt. 4. perc: Az első szárnytámadást is Péter Sándor vezette a bal oldalon, szöglet lett a vége. A másik oldalon Lakatos Rudolf kavargatott a középpályán, ám helyzetig nem jutott. Az máris kivehető, hogy a meleg ellenére nagy iramban estek egymásnak a srácok. 1. perc: Fehér felső, piros nadrág, fehér sportszár a hazaiak szerelése, tiszta kékben léptek pályára a vendégek. Sorsfordító lehet ez a mérkőzés mindkét fél számára, izgatottan várjuk a kilencven percet. Péter Sándor révén a tápéiak indították útjára a labdát a túlnyomó részben román labdarúgókkal felálló Palota ellen. 16.55: Köszöntjük Önöket Csanádpalotáról, ahol a forduló rangadóját rendezik, a harmadik helyen álló hazaiak a második Tápét fogadják. 17 órakor Kovács Attila sporttárs sípjelére indul a várva várt mérkőzés és élő közvetítésünk, de természetesen már ezt megelőzően is bejelentkezünk a helyszínről.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 25. fordulójában az a két csapat méri össze erejét, mely tavasszal a legjobb formában és a leghatékonyabban futballozik. Az 57 ponttal listavezető Algyő mögött jelenleg 53 pontjával második a Tápé (mely egy meccsel kevesebbet játszott), és jelenleg úgy tűnik, a következő öt hétvégén ők futhatnak versenyt az aranyért. Az 51 ponttal harmadik Csanádpalota azonban nem mondott még le arról, hogy beleszóljon ebbe a párharcba. Igazi hatpontos rangadó, fantasztikus csemege vár ránk! Egyik fél sem hibázhat, mert ugyanúgy éremre vadászik az 51 pontos Ásotthalom, az 50 pontos Sándorfalva és Kiskundorozsma, de titkon még a 46 ponttal a hetedik pozíciót elfoglaló Csongrád is reménykedik a dobogóban. Ami a két fél tavaszi szereplését illeti, a román vendégjátékosokkal teletűzdelt Csanádpalota fantasztikus menetelés, nyolc győzelem és egyetlen (Kiskundorozsma elleni) döntetlen után május 1-jén Ásotthalmon kapott ki 1-0-ra, s veszítette el ezzel veretlenségét. A Tápé viszont még nem bukott bajnokit 2013-ban, miközben ugyanúgy nyolc diadala és egyetlen remije (Mindszenten érte el) van, mint mai vendéglátójának. Kőkemény küzdelemre van kilátás, biztos, hogy egyik csapat sem adja majd olcsón a bőrét, ráadásul az esetleges iksz igazából főként a riválisoknak kedvezne. A hazaiakat a visszavágás vágya is fűtheti, hiszen ősszel sima, 4-1-es vereségbe szaladtak bele Tápén. K. Tóth Gyula (2), Pöszmet Tamás és Kőszegi Szabolcs találataira akkor csak Erdélyi Mátyás tudott válaszolni. Élő közvetítésünkből kiderül, ezúttal mire mennek egymás ellen a megyei "gigászok".