Labdarúgás: a lelkes bordányiak nyerni tudtak Vásárhelyen

2013. május 12., vasárnap

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában a vásárhelyi fiatalok mezőnyfölénye ellenére a sokkal lelkesebben játszó és helyzetei jobban kihasználó bordányiak meglepetésre, de teljesen megérdemelten elvitték a három pontot Vásárhelyről.

A találkozó első komolyabb lehetősége a hazaiak előtt adódott,

Huszka

20 méteres szabadrúgását

Kádár Németh

kapus is csak nézte, de a labda centiméterekkel a jobb felső sarok mellett ment el. A 21. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat,

Komán

szerzett labdát a bal oldalon, visszagurított a 16-os elé, ahol Huszka egy igazítás után gyönyörűen csavart a bal oldali léc mellett a kapuba, 1-0. A folytatásban növelhették volna előnyüket a vásárhelyiek, de

Király Dávid

a kapussal szemben egyedül állva Kádár Némethbe lőtt. Szünet után is a hazaiak léptek fel támadólag, de egy kontratámadás után, némileg meglepetésre egyenlítettek a vendégek. Egy rosszul sikerült hazai indítás után a vendég védők előre vágták a labdát, amely a jobb oldalon robogó

Masír

elé került, mivel a vendégek részéről senki nem kísérte a támadást, a bordányi játékos éles szögből lövésre vállalkozott, és óriási gólt ragasztott a hosszú felső sarokba, 1-1. Az egyenlítő találat teljesen elbizonytalanította a hazaiakat, akik rengeteg hibával játszottak. Helyzet inkább a vendégek előtt adódott,

Szűcs Róbert

például egy kavarodás után kétszer is a gólvonalon mentett. A hajrában erőlködtek a hazaiak, de a vendégek szerezték meg a vezetést. A 84. percben

Szabó Zs.

elé került a labda a hazai 16-os előtt, és furcsára sikeredett lövése után a hazai kapuba kötött ki a játékszer, 1-2. Az utolsó perceket próbálta megnyomni a vásárhelyi gárda, jöttek a szögletek és beívelések, de részben a vendég védők romboltak, részben a hazaiak hagytak ki mindent, így meglepő, de teljesen megérdemelt bordányi sikerrel zárult a találkozó. A Szűcs Róbert kivételével teljesen fiatalokból álló vásárhelyiek játékukkal ezúttal azt bizonyították, hogy még nem érettek a megyei I. osztály küzdelmeire.

Megyei I. osztály 26. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC II. - Bordány SK 1-2 (1-0).

Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Farkas Cs.

HFC II.:

Nagyistván - Szűcs R. (Dovics 74.'), Muzsik, Szentirmai, Jesenszki - Báló M. (Borbély G. 72.'), Király D. - Molnár Zs. (Hanga 62.'), Huszka, Komán - Varga L. (Kupecz 58.').

Rostás Károly.

Bordány:

Kádár Németh A. - Csonka, Nógrádi, Sádt, Kiss D. - Masír, Veres, Retek, Kozma (Hegedűs Á. 75.') - Mészáros N., Szabó Zs.

Játékos-edző:

Retek Flórián.

Góllövők:

Huszka (21.'), ill. Masír (48.'), Szabó Zs. (84.').

Jók:

senki, ill. mindenki Rostás Károly:

"Sajnos szünet után a várakozásommal ellentétben mind játékban, mind hozzáállásban mi estünk vissza, amit a rendkívül szimpatikus bordányiaknak sikerült kihasználniuk. Ezúton is szeretnék gratulálni a régen látott korrekt módon működő játékvezetői hármasnak."