Kosárlabda: kikapott a Kosársuli Sopronban

2013. május 1., szerda

Egy héten belül kétszer is az ország legtávolabbi végébe látogattak Utasiék, és sajnos másodszor is vereséget szenvedtek. Olcsó kifogásnak tűnik, de tény, hogy 5-6 órás utazás után nagyon nehéz pályára lépni és még nehezebb nyerni, ráadásul ismét Nyilas és Schéda nélkül.

Az első félidő 16. percéig egál körül volt a mérkőzés állása: 8-6, 13-13, 22-20, majd 28-26 volt az eredmény. Nem született sok pont, de ez inkább a támadás kritikája, mint a védekezés dicsérete. A hazaiak betörésekből és befutásokból, a vendégek főleg centerkosarakból voltak eredményesek. A kinti dobások százaléka nagyon rossz volt, alig találtak be néhányszor Vas Péterék. A szünet előtt nagy nehezen összeszedett a Sopron 8 pont előnyt, de a második félidő elején

Czibere

kosaraival gyorsan felzárkózott a Kosársuli, sőt a 27. percben a vezetést is átvette (44-45). Jöttek azonban az újabb kihagyott dobások, és ismét a hazaiaknál volt az előny (55-47) Az utolsó negyedben a két fiatal vásárhelyi szerb nagyot küzdött és bravúrkosaraikkal többször is sikerült egyenlíteni. A 39. perc közepén 69-67 volt az eredmény, de Utasiék négyszer is hibáztak, amit a SMAFC mindannyiszor kosárral büntetett. A két egyforma csapat küzdelmét megérdemelten nyerték a pihentebb hazaiak, még ha a különbség túlzott is.

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás a 9-20. helyért, 7. forduló:

Soproni MAFC/NYME - EnterHód Vásárhelyi KS 76-67 (19-15, 19-15, 15-18, 23-19)

Sopron, 30 néző. Vezette: Németh Cs., Horváth A., Németh S.

SMAFC:

Szlávik 15/3, Herczeg I. 2, Balogh G. 22/3, Bausz K. 11/3, Csaplár-Nagy 4.

Rostás I. 12, Vesztergom 8, Török B. 2, Ugaros.

Kosársuli:

VEJINOVIC 10, Czibere 8, Vas 11/3, Mócsai 2, Marinkovic 16.

Dani 7/3, Utasi 5/3, Kukla 8.

Elek András. Elek András:

"Fáradtság ide - fáradtság oda, 38%-os dobóteljesítménnyel nem lehet nyerni. A 22/3-as triplamutató botrányos, ráadásul kihagytunk 10 büntetőt is."

A 7. forduló további eredményei:

Veszprémi Egyetem - Debreceni EAC 100-86, Győr-SZOL Széchenyi Egyetem - Nagykőrösi SKE 102-87, Bp. Honvéd - Mezőberényi KK 93-62, MKB Euroleasing Vasas - Óbudai Kaszások 85-56, PTE-Pécsi EAC - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 77-83, Debreceni EAC - Bp. Honvéd 89-87 (a 3. fordulóból pótolt mérkőzésen).

A bajnokság állása:

9. Győr-SZOL Széchenyi Egyetem 25 16 9 0,82 10. Bp. Honvéd 25 15 10 0,80 11. EnterHód Vásárhelyi KS 25 12 13 0,74 12. Veszprémi Egyetem 25 12 13 0,74 13. Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 25 11 14 0,72 14. Óbudai Kaszások 25 10 15 0,70 15. Nagykőrösi SKE 25 8 17 0,66 16. Debreceni EAC 23 7 16 0,65 17. Soproni MAFC-NYME 26 7 19 0,63 18. MKB Euroleasing Vasas 22 5 17 0,61 19. PTE-Pécsi EAC 24 5 19 0,58 20. Mezőberényi KK 24 3 21 0,56 Május 3-án (pénteken) 18.30-kor az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli a PTE-PEAC gárdáját fogadja a Hódtói Sportcsarnokban. Ugyanezen a napon további öt mérkőzésre kerül sor a következő párosításban: Óbudai Kaszások - SMAFC-NYME, Veszprémi Egyetem - Mezőberényi KK, DEAC - Győr-SZOL Széchenyi Egyetem, Nagykőrösi SKE - Bp. Honvéd, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - MKB Euroleasing Vasas (2. fordulóból elhalasztott mérkőzés).