Kosárlabda: a Honvéd is fejet hajtott a Kosársuli előtt

2013. május 21., kedd
vasarhelyi_kosarsuli_2013

A férfi kosárlabda NB I/B-s bajnokság 9-20. helyért játszott rájátszásában óriási küzdelem után, 12 pontos hátrányát ledolgozva, az utolsó percben nyerte meg a meccset a Kosársuli. Ezzel sikerült megőrizniük Nyilaséknak a január eleje óta tartó hazai veretlenségüket, zsinórban nyolcadik győzelmüket aratták a Hódtói sportcsarnokban.

Az időjárás megint közbeszólt, így a vártnál ismét jóval kevesebb néző előtt került sor a találkozóra. Hosszú idő után végre teljes csapattal tudott kiállni a vásárhelyi csapat, 12 játékost mutathatott be a szpíker, de a bemelegítés utolsó percében megsérült a kezdőbe jelölt

Dani Zoltán

, így módosítani kellett a beírást. A vendég Budapesti Honvéd keretét kiváló képességű fiatalok alkotják, akik a válogatott egykori edzője,

Zsoldos András

irányításával sorra aratták a győzelmeket és a tizedik helyet foglalják el a tabellán. A közvetlenül a fővárosiak mögött álló hazaiaknak volt miért visszavágni, hiszen néhány hete kikaptak a fővárosban, sőt a tavalyi rájátszás során is nyerni tudott a Honvéd Vásárhelyen. Meglepetésre zónavédekezéssel kezdett a Kosársuli - méghozzá sikeresen (7-3). Ugyancsak a zónát választotta a vendégcsapat is, ami ellen nem bírtak Cziberéék betalálni (7-9). Az időkérés után

Kukla

Nyilas

beállásával úgy védekezésben, mint támadásban javult a játék. Hiába szereztek a vásárhelyiek jó néhány labdát, kintről képtelenek voltak kosarat dobni. Szerencsére a fiatal

Marinkovic

ponterős volt, így vezetett a hazai csapat (19-17). A második negyed elejére nagyon összeállt a vásárhelyi védekezés, hat perc alatt mindössze két kosarat kapott a csapat. Kuklát és Marinkovicot nem tudták tartani a budapestiek, 26-19, majd 29-21 lett az állás. Jött azonban ismét jó pár kimaradt távoli dobás, a Honvéd viszont bevágott zsinórban három triplát és átvette a vezetést (31-33). Az időkérés után Vas volt sikeres, de egy újabb vendég triplával a piros-fehérek vezetésével zárult a félidő. (34-36) A szünetben a nézőtéren és a hazai öltözőben is az volt a téma, hogy a Kosársuli 0/9-es tripla- és a 8/16-os büntető mutatójánál csak jobb jöhet a második félidőben. A harmadik negyed elején hat perc alatt majdnem sikerült elveszíteni a meccset a kék-sárgáknak. Felelőtlenül, gyorsan eldobott tempók, eladott labdák, kimaradt ziccerek követték egymást, aminek meg is lett az eredménye: 39-51. Az időkérés után visszaállt

Czibere

végre betalált, meg persze Marinkovic is folytatta a pontszerzést, így 48-55-re sikerült szépíteni. Az utolsó tíz perc csodásan kezdődött: kiváló védekezés és

Szilágyi

remek irányítása mellett két perc alatt egyenlő lett a mérkőzés állása (55-55). Elég volt azonban két eladott labda, és máris a Honvéd vezetett ismét (55-61). Újabb csodás két percet láthattak a nézők: Marinkovic mellett végre Nyilas is eredményes volt (sikeres tripla, dupla, majd büntető), és ezzel 65-64 a Vásárhely javára. Kukla 38. percben dobott második triplájával pedig eldőlni látszott a mérkőzés: 69-64. A nyugodt játék helyett jött azonban Szilágyi ámokfutása és az eladott labdákból két büntetővel és két triplával 30 másodperccel a vége előtt máris a Honvéd került nyerő pozícióba (69-72). A Szilágyi helyére visszaállt

Vejinovicsnak

azonban kötélből voltak az idegei: kétszer is bedobta mindkét büntetőjét (73-72), és már csak ki kellett védekezni az utolsó két vendégtámadást. Sikerült. Győzelmével a vásárhelyi gárda továbbra a 11. helyen áll, de ahhoz, hogy ezt sikerüljön megőrizniük, holnap nyerniük kellene a Vasas otthonában és ami talán még nehezebb, nyerni kellene a közvetlenül mögöttük álló Veszprém csarnokában pénteken este.

Férfi kosárlabda NB I/B, rájátszás a 9-20. helyezésért, 10. forduló:

EnterHód Vásárhelyi KS - Budapesti Honvéd 73-72 (19-17, 15-19, 14-19, 25-17)

Hódtói Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Király, Varga, Földi

Kosársuli:

Vejinovics 6, Czibere 8, MARINKOVIC 27, Vas 9, Schéda 3. Csere: NYILAS 6/3, Szilágyi 2, KUKLA 12/6, Mócsai -, Utasi -. Elek András:

"Hosszú pályafutásom alatt nem emlékszem ilyenre, hogy hazai pályán 35%-os mezőny- és 60%-os büntető dobó teljesítménnyel nyerni lehessen. Ráadásul az ellenfél dobott 10 triplát. Óriásit küzdöttünk, de ezúttal a szerencse is mellettünk volt."

A rájátszás utolsó, 12. fordulójára egységesen június 1-én 18 órakor kerül sor, amikor Vásárhelyre a rájátszás ezen szakaszában legjobban szereplő, így a kilencedik helyen álló Győr-SZOL látogat. Addig azonban a csapatoknak pótolniuk kell a különböző okok miatt elhalasztott találkozóikat, ami a Kosársulit is érinti. A vásárhelyiek holnap 19.30-kor a fővárosban, az MKB Euroleasing Vasas vendégei lesznek, a 11. fordulóban pedig pénteken 18.30-kor Veszprémben lépnek pályára. A 11. forduló további mérkőzései: Soproni MAFC-NYME - Debreceni EAC, Győr-SZOL Széchenyi Egyetem - Óbudai Kaszások, Bp. Honvéd - Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK, MKB Euroleasing Vasas - Nagykőrösi SKE, PTE-Pécsi EAC - Mezőberényi KK.