Kézilabda: kötelező győzelemmel kezdte az elődöntőt a Pick + FOTÓK

2013. május 5., vasárnap
pick_csurgo_mj 00402

Közepes színvonalú mérkőzésen hozta a kötelezőt a Pick a Csurgó elleni bajnoki elődöntő első meccsén.

Kissé kapkodós kezdés után egy villámgyors 3-0-s szériával mutatta meg a Pick Szeged, hogy ki az úr a pályán, s ez előrevetítette az egész mérkőzés képét.

Skaliczki László

alakulata hanem is árasztotta elé gólzáporral a csurgóiakat, előnyét végig magabiztosan tartva folyamatosan szakadt el az ellenféltől, amely nem tudott mit kezdeni a hazaiak szervezett védekezésével, sem

Mikler Roland

bravúros kapusteljesítményével. Végeredményben 11 góllal bizonyult jobbnak a Pick, bár az eredmény némiképp csalóka, hiszen a végjátékra már kiengedtek a vendégek, igaz a hazaiaknál is a cserék játszottak, akik így megmutathatták magukat egy kicsit a lelkes hazai drukkereknek. Különösen

Marko Lasica

brillírozott a hajrában, remek indításgóljaival. A bajnoki elődöntő második felvonását csütörtökön, este 19 órától vívják a Somogy megyeiek otthonában.

Férfi kézilabda NB I elődöntő 1. mérkőzés:

Pick Szeged - Csurgói KK 29-18 (13-8)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

Pick Szeged:

Mikler - Prodanovic 3, Ancsin 2, Larholm 5, Zubai 2, Sulc 3, Vadkerti A. 1.

Tatai (kapus), Czina, Blazevic 1, Balogh 1, Pribanic 3, Buday 1, Lasica 4, Kekezovity 2.

Skaliczki László.

Csurgó:

Pallag - Miss 2, Szöllősi 2, Herbert, Borsos 1, Grebenár 1, Nagy M.

Oláh 4, Vadkerti G. 2, Katzirz, Simon, Kedzo 4, Cifra 1, Országh 1.

Imre Vilmos.

2/2, ill. 5/3.

6 perc, ill. 8 perc.

A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet a Pick Szeged.

60' Szép volt fiúk! - szól a vastaps, miközben Cifrát sáncoljuk, aztán lecsorog az óra! 59' És ott a köztetíz, Lasica indul, beviszi! 28-28! Lasica ismét ziccerben, 29-18. 58' Országh Ádám húzza-halassza azt a számolást... 26-18! Ancsin labdájával Sulc száll a kapuba! 57' Ancsin! 25-17! Lasica felső kapufás gólt lő, 26-17. 56' Oláh lövését védi Tatai, de Szöllősi ismétlése benn, 24-17. 55' Ancsint sáncolják le. Kekezovity nagy lövését védi Pallag. 54' Tatus remek kapus, éltetik is újabb védése nyomán. 53' Tatus-bravúr Szöllősivel szemben, indítás, Pribanic belövi! 24-16! 52' Most nem épp a kézilabda szépségeit mutatják be a felek, eladott labdák után aztán Pribanic talál be, 23-16. 51' Cifra farag a hátrányból, 22-16. Időt kér Skaliczki László. Kissé leült a csapat. Valljuk meg, a meccs sem fergeteges... 50' Vadkerti Gábriel eredményes, 22-15. Zubai fején jégtömlő - ma sem kímélték beállósunkat. 49' Kekezovity talál be viszonzásképp, 22-14. Lasica tart benn egy labdát hiába. 48' Csalódott moraj, Oláh ismétel, 21-14. 47' Oláh Gábor gólja, 20-13. Pribanic válaszol, 21-13! 46' Tatai Péter érkezik a kapunkba, miközben elől újabb Pick-hiba. 45' Szöllősi teszi be a labdát a hazai kapuba. 44' Mikler remek védése után Kekezovity, 19-11. Miller megint. Zubai-féle akrobatika, 20-11! 43' Prodanoivic szélről száll be, Pallag véd. Időkérés. 42' Buday lövése nem jó. Hamar elhamarkodja a Csurgó is. Szöllősi és Buday különbözik össze. Nagy Máté két perc. 41' Vadkerti Gábriel mássza meg a falat, hiába. Hamar elhibázott szegedi lehetőség. 40' Grebenár, 17-11. Egyelőre odébb van a számolás. Nem, ha Larholmon múlik, 18-11! 39' Hosszas Pick-attak. Borsos kettő perc, Zubait öklelte fel. 38' Larholm is betalál újfent, 17-9! Buday összehoz egy hetest a vendégeknek. Oláh belövi, 17-10. 37' Sulcot lesáncolják, ez sem gyakori. Mikler véd. 36' Nagyon keményen védekezik most a Csurgó. Mindenkire kilépnek, lefogják. Zubai marad lenn. 35' Remek védekezés, labdaszerzés. Körte szélről, Pallag és felsőléc. 34' Kedzo ismét betalál, 14-9. Prodanovicot nem tudják tartani a vendégek, 16-9! Czina ismét kényszerpihenőn. 33' Zubai első gólja, 15-8! Czinát kell kicsit gyógyítgatni. 32' Kimaradt lehetőségek mindkét oldalon. Simon lő, Mikler véd. 31' Csurgói kezdés, szegedi labdaszerzés, Blazevic-gól! 14-8! Kedzo két perce. SZÜNET!30' Mikler nagy védése. Lasica a szélről, 13-8. 29' Larholm nagy kedvvel, de most véd Pallag. 28' Mikler remek védése. Időt kér a Pick. 27' Sulc a legek embere a legekből sújt le, hatalmas bombagól 9-ről, 11-7. Kedzo, 11-8. Larholm akcióból is, 12-8. 26'Buday tör át mindenkin, 10-7! Mikler ment meg estében egy elpattanó lasztit. 25' Sulc eladott labda, visszaszerezzük, Vadkerti ziccere, de lépéshiba??? Oláh lő hetest, 9-7. 24' Balogh kétpercese, Katzirz etette meg a sporikat, hetes is. Miss belövi, de túllép a vonalon, nem adják meg. 23' Kedzo gólja, majd Balogh ellenállhatatlanul tör át mindenen, 9-6 emberhátrányban. 22' Passzívba hajlunk, de egyelőre nem jutunk lövéshez. Lefújják. Nagy Máté indul, Mikler ziccert véd! 21' Hörbi kap lapot. Csúnyán fölé durrantunk. Czina kap két percet, belekönyökölnek, mire leteremti Borsost, ápolás, kettő perc, lelátói indulatok hangbeli manifesztációja. 20' Kedzo ugrik magasra, pattintott lövés, 8-5. Pribanic benn. 19' A csurgói Vadkerti csipőből fel, Mikler belekap. Balogh indul, ziccer, felsőléc, de hetes, Johnny nem hibáz! 8-4! 18' Herbert indítja Misst, aki nem hibáz, 6-4. Hetest kap a Pick, Larholm, 7-4! 17' Sulc töri meg a gólcsendet, de Kedzo válaszol nagyon gyorsan, 6-3. 16' Újabb kimaradt hazai lehetőség. Csurgói belemenés, nincs indítás utána. 15' Töredezett a játék, Pallag véd nagyot, majd hamar visszaszerezzük a labdát. Nincs gólzápor. 14' Miss lőhet büntetőt, nem hagyja ki, 5-2. 13' Blazevic kap két percet. 12' Ancsin irgalmatlan erejű átlövése szaggatja a hálót, 5-1! 11' Oláh lövését fogaj Mikler, Rajko indul, majdnem ellépi, de bepörgeti a ziccert! 4-0! Vadkerti-gól, de ez Gábriel, az első csurgói találat jegyzője, 4-1. 10' Rajko nagy repülése, kapufa! Mikler mit véd!? Újabb csattanós hazai kapufa. 9' Zubait hárman gyepálják a 9-esen. Fölé lövünk. Rohangászós meccs, a villámrajt után egyik fél sem brillírozik. 8' Jó a védekezésünk, nem lőnek gólt a vendégek. Nem sikerül indítani. 7' Ancsinnak sárga, hetes, Oláh lövését azonban Mikler védi! Kimarad a szegedi akció. 6' Eladott laszti után jöhet a Csurgó. Időt kér Imre Vilmos. Énekel-dobol a hazai tábor! 5' Blazevic földrevitele a cselgáncsban is elmenne, a sporik sárgával jutalmazzák. Kivédekezzük. 4' Vadkerti Attila, már 2-0 és 2 perc Borsósnak. Prodanovic indul labdaszerzés után, 3-0! Villámrajt! 3' Borsos sárga lapja után Fero Sulc laposan lő, becsorog, 1-0! Jó védekezés. 2' Védekezésben Czina és Blazevic jön. Mikler véd! 1' A Pick kezd. Kimarad az eléső attak. 12.35: A Pick-bika óriási lufikbószívvel köszönti az édesanyákat Anyák napja alkalmából! 12.30: Kezdődnek a bemutatások, a vendégeknél Herbert nagy, Katzirz még nagyobb tapsot kap. 12.25: A balsikerű vízilabdameccs után reméljük a Pickkel vigasztalódhatunk! Már a sportcsarnok tetőteréből köszöntjük Olvasóinkat, rövidesen kezd a kézilabda-elődöntő. 10.30: Köszöntjük az olvasókat! Újszegeden már javában gyűlik a közönség. Először 11 órától az A-Híd Szeged pólósai vívnak bajnoki elődöntőt a Szolnokkal, majd 12.35-kor kezdődik a kézibarátok által nagyon várt Pick Szeged - Csurgó bajnoki elődöntő. A csata két győzelemig tart, ez az első felvonás, a hazai pálya előnyét pedig kötelező érvényesíteni! Beharangozónk itt olvasható!