Kézilabda: az őszinél nagyobb csatát hozott a városi rangadó + VIDEÓ

2013. május 20., hétfő
kszse_szkkse04_gs

A városi rangadó tavaszi, dorozsmai kiadását is nyerte az SZKKSE a női kézilabda NB I/B hétvégi fordulójában.

A városi rangadó teljes felvételét a Telin Televízió május 21-én, kedd este 18 órától tűzi műsorára!

Igazi csemegének számítanak a városi rangadók, s ez a hétvégén, a dorozsmai Ács Géza Tornacsarnokban rendezett SZKKSE - KSZSE derbin sem volt másként. Ősszel Algyőn 28-20-ra diadalmaskodtak a korábbi KSZSE-tréner,

Marosán György

vezette kiskundorozsmai lányok, ám az már a szombati mérkőzés elején látszott, hogy sokat fejlődtek a másodosztályban újonc vendégek, s nagyobb csatára késztették a rutinos hazaiakat. Ennek megfelelően kiegyenlített játékot hozott az első félidő, amelyben felváltva vezetett hol az egyik, hol a másik fél, majd

Draxler Orsolya

vezérletével jól hajrázva meglepetésre a szegedi-algyői alakulat mehetett előnnyel szünetre (14-15). A második játékrész első 10 percéig tartott ki a vendégek lendülete, ekkor Velky Viktóriák 4-0-s sorozatot produkálva vették kezükbe az irányítást. Bár a KSZSE próbálkozott, kapaszkodott, ám a 8 gólig jutó

Aron Andrea

vezetésével megállíthatatlannak tűnt a dorozsmai úthenger, amely erővel és fejben is jobban bírta a meccs végét, s így megérdemelt, négygólos diadalt (29-25) aratott sokat fejlődött helyi riválisa felett. A juniorok meccse igazi gólzáport hozott, amelyben árnyalatnyival az egyébként több meghatározó emberét nélkülöző KSZSE bizonyult jobbnak 39-38-ra. A folytatás is izgalmasan alakul! A KSZSE már fordulókkal ezelőtt bebiztosította bennmaradását az NB I/B-s mezőnyben, és a DVSC II. elleni hazai meccsüknek (május 26., vasárnap, 15 óra, algyői Fehér Ignác Tornacsarnok) már nincs tétje számukra, hiszen a Kecskemét nem előzheti meg

Miklós Melinda

tanítványait a 11. helyen. Ugyanakkor az SZKKSE-nek saját kezében a sorsa, hogy megcsípje az 5. helyet. Bár a Hajdúnánás - a Szent István Építők otthonában játszott döntetlennel - két ponttal előzi meg Karsai Robertáékat, azonban a mieink jobbak az egymás elleni összevetésben, így ha győzni tudnak a május 25-én, szombaton, 16 órakor kezdődő orosházi meccsükön, a tabella 5. helyén zárhatnak.

Női kézilabda NB I/B Keleti csoport 25. forduló:

Szeged-Kiskundorozsma KSE-Chance-Exicom – Kézilabda Szeged SE-Algyő 29-25 (14-15)

Szeged-Kiskundorozsma, Ács Géza Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Hargitai, Palkovics.

SZKKSE:

Szalma - Grandjean 1, Velky 5, KARSAI 6, ARON 8, Mocsári 3, Lehmann-Dobó 1.

Dobó, Kovács (kapusok), Vér, Zsibrita 2, Huszka, DÁVID 3, Kádár.

Marosán György.

KSZSE:

Almási - DRAXLER O. 10, FORGÓ 5, Homoki 2, HÓDI SZ. 3, SZÉCSI 2, Deák 3.

Répás (kapus), Farkasinszki, Sebők, Speth, Kis.

Miklós Melinda, Vojkovics Gyula.

5/3, ill. 7/6.

8 perc, ill. 8 perc. Marosán György:

"A tavaszra tervezett 16 pontot teljesítettük ezzel a mérkőzéssel, jövő héten Orosházán pedig azért harcolunk, hogy feltegyük a pontot az i-re."

Miklós Melinda:

"Megfelelő hőfokkal és elszántsággal kezdtük a városi rangadót, ami meg is látszott az első félidőben. A lányok nagyon fegyelmezetten játszottak végig, ezért is kár, hogy a második félidő végére mind fejben, mind fizikálisan is elfáradtunk."