Kajak-kenu: négy magyar egység már finalista a szegedi Vk-n

2013. május 10., péntek
kajak-kenu-vk_02_vajdaattila_mti_kt

Négy magyar egység közvetlenül a péntek délelőtti előfutamból biztosította a helyét a szombati döntőkben Szegeden, a kajak-kenu Világkupa-sorozat idei első versenyén.

A nyitónap délelőttjén az 500 és 1000 méteres előfutamok szerepeltek a programban, a négy, már finalista hajó egyformán a hosszabb távon érdekelt. Peking olimpiai bajnok kenusa, az EDF DÉMÁSZ Szegedi VE versenyzője,

Vajda Attila

hatalmas fölénnyel nyerte meg előfutamát, és jó, egyben győztes pályát ment elsőre a K-2-ben Londonban aranyérmes

Dombi Rudolf, Kökény Roland

páros is. Ugyancsak futamgyőzelemmel mutatkozott be a tavalyi ötkarikás játékokon ezüstérmes

Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel

összeállítású négyes, a negyedik döntős egység pedig a

Vasbányai Henrik, Mike Róbert

kenupáros, amely második helyével lépett a legjobbak közé. A délelőtt krónikájához tartozik, hogy a K-1 500 méteren olimpiai bajnok

Kozák Danuta

előfutamában második lett az immár szerb színekben szereplő

Ruzicic-Benedek Dalma

mögött, bár nagy tétje nem volt a versenynek, hiszen mindketten a délutáni középfutamban folytathatják. A Vk-versenyen 41 ország 800 sportolója verseng, a magyar csapat 65 fős

kajak-kenu-vk_01_kokenyroland-dombirudolf_mti_kt

később:

500 és 1000 m-es középfutamok 14.00

szombat:

500 és 1000 m-es döntők 10.30 (B döntők 9.25 órától) 200 m-es elő- és középfutamok 14.00

vasárnap:

500 és 200 m-es döntők 10.00 (B döntők 9.05 órától) 500 és 5000 m-es döntők 13.20