Futsal: az Aramis nyerte a kimaradó ziccerek meccsét + VIDEÓ, FOTÓK

2013. május 22., szerda
utc_aramis24_gs

Az UTC és az Aramis hatalmas taktikai csatájából a vendégek kerültek ki győztesen, így az utolsó fordulóban kell kiharcolnia a 4. helyet a Brinszky-csapatnak.

Az UTC Futsal Team - Colorspectrum Aramis mérkőzés teljes felvételét a Telin Televízió május 23-án, szerdán este 20.15-től tűzi műsorára!

UTC rohamokkal indult a több meghatározó játékosát is nélkülöző két csapat találkozója, amely csak a hazaiak számára bírt téttel, hiszen számukra már egy pont is a 4. hely bebiztosítását jelentette, míg a vendége már korábban megszerezték a bajnoki bronzérmes pozíciót. A hazai nyomást a 13. percig bírta az Aramis, ekkor

Puskás Csaba

szerezte meg a vezetést az UTC-nek, igaz, sokáig nem örülhettek a előnyüknek a fekete mezesek, mert

Sámson Zoltán

rövidesen egalizált egy gyors ellenakció végén.

Brinszky Adrián

legénysége számos ziccert hagyott ki - és Sikur Lajos kapus is számtalan bravúrt mutatott be - jóllehet, ritka, de veszélyes kontráikat az egyenlítő találattól eltekintve a vendégek sem tudták gólra váltani. A nagy taktikai csatát, ám lendületes játékot hozó első játékrészt hasonló követte, azzal a különbséggel, hogy a budaörsiek képesek voltak váltani, s már az első percekben többször megkontrázták az újszegedi támadásokat, mint az első félidőben. Aztán a gyors ellenakciók feljavult kihasználása úgy tűnt, hat perc alatt végleg eldönti a meccset az Aramis javára: előbb

Tombácz Róbert

kapujába, rövid idő alatt 1-4-re átírva az eredményt. Az eredményes vendég védekezésnek azonban megvolt az ára: Birinyi Balázs két perc alatt kiállíttatta magát

Hegyesi Zsoltról

, s Tombácz feljövetelével - bár kétszer is üres kapus góltól mentette meg Fortuna a hazaiakat - az 5 a 3 elleni nyomást

Trucz Zsolt

tudta gólra váltani. Sőt! Rövidesen kigyűlt az öt hiba a vendégeknél, s a hatodiknál Puskás Csaba sem hibázta el a 10 méteres kisbüntetőt, máris 3-4 volt az állás négy perccel a vége előtt, kvázi újra nyílttá vált a csata. A hazaiak többször is kiegyenlíthettek volna, ám gyakran ordító ziccereket hagytak ki, hogy aztán ezek gyors kontráiból a budaörsiek is hasonló pontatlanságok miatt foghassák a fejüket. Végül az utolsó perc elején Ragadics nem hibázott egy ilyen szituációban, s góljával remek iramú taktikai csatát nyert meg az Aramis 5-3-ra.

edzőnek lehet oka a bosszankodásra, hiszen remekül küzdő, ám balszerencsés tanítványai egyelőre nem tudták megcsípni az az egyetlen árva pontocskát, ami az oly áhított negyedik helyhez kell. A feladat így adott lesz az utolsó fordulóban, jövő hétfőn: ponto(ka)t kell szerezni Szombathelyen, az utolsó forduló 18.15-kor kezdődő derbijén, hogy ne az Aramis-Gödöllő/Vasas presztízscsata döntse el az újszegediek sorsát!

Férfi futsal NB I Felső-ági rájátszás 9. forduló:

UTC Futsal Team - Colorspectrum Aramis 3-5 (1-1)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Kovács G., Pápai, Zimonyi.

UTC:

Tombácz - Trucz, Pöszmet, Hegyesi, Hernády.

Fülöp, Pataki, Puskás, Lázár, Béry (kapus).

Brinszky Adrián.

Aramis:

Sikur - Sámson, Tóth Sz., Korozmán, Birinyi.

Frank T., Ragadics, Gorjánácz, Vas, Tyukász (kapus), Soós A. (kapus).

Játékos-edző:

Frank Tamás.

Puskás (13', 37' - tízméteres), Trucz (35'), ill. Sámson (17'), Gorjanácz (26'), Korozmán (29'), Ragadics (32', 40').

Puskás (34'), ill. Sámson (18'), Birinyi (33', 34').

Piros lap:

További eredmények:

Gödöllői Bikák/Vasas Phiten - Rába ETO FC 6-9 (1-4) MVFC Berettyóújfalu - Swietelsky-Haladás VSE 8-1 (2-0)

6.Swietelsky-Haladás VSE299317112155-4326

40' Sikur Puskás nagy távoli bombáját tolja ki. Kapu előtt Hegyesi labdáját Puskásnak nem sikerül a kapuba továbbítani. Nincs meg az a fontos pont... 40' GÓÓÓL... 3-5. Ragadics eldönti egy kontra végén, 3-5. 39' Trucz remekül szerel. lehozzák a kapust a vendégek, de Tombi indítása széles Hegyesinek, miközben Sikur fut vissza. Frank megkülönböztetőben. Hegyesit fellökik, de nem fújják le. Tombi durrant fölé. 38' Beszorul az Aramis. Sámson megelőző szerelése, ziccer, 2 az 1 ellen, Ragadics lemarad a keresztpasszról szerencsére. Sámson kontráz, messziről nagy lövés, Tombi lábbal hárít. 37' Időt kér Frank Tamás. hamar eladja a labdát az Aramis. Tombi fenn. Megint kigurul a laszti. letámad az UTC. 37' GÓÓÓL!!! 3-4! Puskás lövi a tízest, bebombázza a bal alsóba! 3-4! Újra nyílt a meccs! 37' Tombi fenn, de nem értik meg egymást. Aztán Puskás a kapu előtt, mellé. Aztán Tombácz fogná a lasztit, de Gorjanácz nekimegy, ez fault, tízméteres! 36' Változatlanul nyom az UTC, faultol az Aramis, ez az 5. hiba! Puskás 13 méteres szabadrúgása Hegyesi lábán pattan meg, de Sikurban elakad. 35' GÓÓÓL!!! 2-4! Trucz gólra váltja a hazai nyomást egy nagy lövéssel! Na végre! 2-4! 35' 5 a 3 ellen támad az UTRC, de elég lassacskán, óvatosan megy a passzolgatás. Sikur szerez labdát, kapura lő földről, de Hegyesit találja fejbe, Pataki azonnal kapura szúr, azt meg kifejeli egy bekk. 34' Tombi fenn, Hegyesi küldi rá passzát, Sikur kezeiben landol a bogyó. A kapus küldi is az üres hazai ketrecre, mellé. Aztán Ballack ismét mellé. Birinyi buktatja Hegyesit aztán a középpályán, ez is sárga, de már a második, kiállítást ér így. Tombácz fenn veszít labdát, ziccerben üres kapura kapufát lőnek, kihozzuk, majd a kontra végén labdát veszít Puskás, visszaránt, ez is lap. 33' 5 a 4 elleni játékra jön ki az Aramis. Birinyi taktikai faultja ér sárgát. Pataki oszt ki egy kötényt Birinyinek, de a kapu elé érkező bepassza védőt talál. 32' GÓÓÓL... 1-4. Tóth Szabolcs, újabb vendég kontra, Ragadics fejezi be a ziccert, 1-4. 32' Ragadics marad egyedül elől, de sikerül Fülöpnek tisztáznia. 31' Hernády kapura lövése után oldalról jöhetünk. Óriási ziccerek maradnak ki mindkét oldalon, nem szólhatnánk semmit, ha 4-6 lenne az állás. 30' Tombácz fenn egyfolytában, segít a passzolgatásban. Birinyi kontráz, Sámson a hosszún csúszik be a labdára... hogy hagyta ezt ki??? 29' Jajj, de nehéz lesz... Hernády a sarokból emel be, Puskásnak fejesre erős. 29' GÓÓÓL... 1-3. Egy gyors ellenakció, a keresztbe futó Korozmán lő vissza, és a kapu bal oldalába csapódik a harmadik Aramis gól. 28' Pöszmet marad lenn, bokáját fájlalja nagyon, reméljük nincs nagy baj. Lesántikál, Puskás jön helyette. Hegyesi és Puskás remek kényszerítője után Ballack lövése akad el a kapusban, Hernády az ismétlést fölé küldi. 27' Óriási tűzijáték az Aramis hatosán belül: Hegyesi töküresen Sikurba lő, a kipattanót Pöszmet is a kapuba lövi, felpörög a laszti, kifejelik, Hernády ismétel, majd Pöszmet, de véd és véd Sikur Lajos. 26' GÓÓÓL... 1-2. Vas lő kapura 11 méterről, kipattan Tombáczról, de nem sikerül elnyomni Gorjanáczot, aki közelről bevágja, 1-2. 26' Puskás erőszakos, labdát is szerez, de a helyzet hamvába hal. Egy nagy Sikur-indítást Gorjanácz elől Tombácz fejel ki. 25' Pataki a hatoson, szép csel befelé, a rövidre gurít, de Sikur lekapcsolja. Fülöp pedig a kontrát, de a másik 17-es, Vas Ádám buktatja. 24' Új sor a pályán, szoros emberfogásra áll át az UTC. 23' Korozmán csúszik bele Trucz lövésébe. Tóth Szabolcs középen remek labdát kap, Tombáczra viheti, de micsoda kapusunk van! Újabb hosszúra adott labdáról marad le egy aramisos, hátul kihagyunk most elég sűrűn. 22' Labdát szerez Tóth Szabolcs, Birinyi szélről, Tombi zárja a szöget. Birinyi gyors kontrája, átpattan a löbbölés Tombáczon, a hosszú kapufánál Korozmán marad le centikkel. Ezt is megúsztuk! 21' Az Aramis kezdi a második félidőt. Taktikus, de dinamikus, jó játék jellemezte az első félidőt, két hasonlóan jó játékerőt képviselő csapat összecsapásán.SZÜNET!20' Kétségbeesetten vágják ki a vendégek a labdát a lelátóra a labdát az UTC nyomása alatt. Sikur tör előre megint. Fülöp egy középre gurított labdát tol mellé öt méterről, nagyjából 13 és fél centivel. Frank lövése Ragadicsot leli meg, akinek az üres kapuba kéne betennie a labdát, de fölé vágja - ezt megköszönjük. 19' Hegyesitől Frank szerez labdát, de kivezeti. Brinszky mester időt kér. Sikur jön fel Tombáczhoz, de Hagyesi addig zavar elől, míg szögletet harcol ki. 18' Tombácz véd ziccert a kapura törő Sámsonnal szemben ziccerben, majd Hegyesi indul meg, de Sámson visszarántja, sárga lap, jogos. 17' Trucz tűzi rá, mellé messziről. 17' GÓÓÓL... 1-1. Tóth Szabolcs passzából Sámson egyenlít váratlanul. 16' Sikur helyett most Korozmán, zöldben. Pöszmet szerez labdát, de kiszorítva csak a kirúgásra tud lőni. 15' Puskás szerez labdát, Patakinak azonban rövid, a becsúszó emberbe tud már csak lőni, szöglet. Átemelve Trucznak hátra a túloldalra, de nagyon rosszul lő most a cséká kapásból. Tombi most is fenn. 14' Tóth Szabolcs adogat Sikurral a hazai térfélen. Labdaszerzés után Lázárt nyomja el Birinyi büntetlenül. 13' Időt kér Frank Tamás. lázárt lökik, szabadrúgás 11 méterről középről. Puskás lő, Sámson lábáról pattan ki a bal alsó elől! 13' GÓÓÓL!!! 1-0! Puskás cselezget, cselezget, aztán nagy lövés és benn is van! 1-0! 13' Patakit nem védik a bírók, de nagy harcos, szépen kavargat, éppcsak bele tudnak lépni. 12' Fülöp tüzel hatról, balról, Sikur szögletre üti. Továbbra is nyomás alatt az Aramis. 11' Patakit tologatják arrébb, nem is tud helyzetbe kerülni, de nem fújja le a spori. Sikur szépen vetődve fog egy ártalmatlan labdát. Tombácz a hazaemelt labdától sem ijed meg, leveszi mellel, majd kapásból visszaemelinti a mezőnybe. 10' Tombi fenn támadásban ismét. Trucz lő keresztbe, Hernády ugrik fel, levegőben vissza a kapu elé, de Pöszmet kiszorítva emel fölé. Trucz kapufát lő! 9' Hegyesi veri meg emberét, de lökik, szabadrúgás a szaggatottról, jobbról. Pöszmet nagy bombázó, Sikur teszi bele a kezét és véd, de biztosan megérezte. Szöglet után Sikuré egy lövés után, Tombácz kinn, Sikur rálövi, de Tombi visszaér, könnyedén szedi le. 8' Szorongat az UTCF, ismét Hero, Ragadics szerencséje, hogy nem befelé pattan róla, majd kivágják a lelátóra a lasztit. Vas Ádám próbálja átverekedni magát Hernádyn, mellé lő. 7' Kicsit visszavettek a felek, taktikusabb tilitoli megy. Hernády cáfol ránk, de a Sikuron felpattanó labda nem a kapu belseje felé perdül, és kivágják. 6' Pataki váratlanul lefordulva csapja be a védőjét, ám mellé lő. 5' Fülöp durrant rá, Sikur tolja fölé. Lázár labdáját Puskás küldi kapura 8 méterről, Sikur véd. 4' Sámson lép bele Trucz löketébe, szöglet, de előbb sorcsere, Pataki, Lázár, Fülöp, Puskás és Tombácz is fel-feljövöget támadásban. A hétfői kapusháborún is bizonyította, hogy mennyire megy neki a mezőnybeli játék - ritka kincs! Egy hiba hátul, és az Aramis a hatosról lőhet szabadrúgást, Frank Tamás Ragadicsnak gyorsan a hosszúhoz, de rosszul találja el a vendég támadó. 3' Hernády szerez, majd veszít labdát, aztán jól ér vissza felszabadítani szögletre. Tombácz szerzi meg Sikur kifejelt labdáját, visszaküldi a kapu elé, de Pöszmetnek nem sikerül csúsztatni. 2' Pöszmet szólózna, de szerelik. Talán árnyalatnyit zavarónak nevezhetjük, hogy Sikur kapus meze ugyanolyan sárga mint a játékvezetőké. 1' Az UTC kezdi a meccset! A mieink tartják a labdát, majd Trucz lő 15-ről, blokkon hal el a löket. 19.00: A bemutatások zajlanak, a hazai csapatot a B-közép hangos dudaszóval köszönti. 18.55: Még javában tart a melegítés, közben szállingóznak a drukkerek is a hazai búcsúra. Beöltöznek a fiúk "játszósba", a mieink tiszta feketében (kapusok bordó mez), a vendégek tiszta fehérben (kapusok sárga mez, szürke nadrág), a felsőn fekete díszítménnyel lépnek pályára. 18.45: Az Aramis most másabb kerettel áll ki, mint korábban, Csopaki, Dávid, Németh Péter és Frank Péter nevének hiánya a nevezettek közül azonnal feltűnik, de nincs itt Roni, a brazil légiós sem. Viszont három kapussal jöttek a budaörsiek, Soós Arnold az új ember. Az UTC-nél Koncz Zsolt végül nem tudott eljönni, de a sérülésektől sújtott hazai gárda így is a rendelkezésre álló legerősebb keretét tudja pályára léptetni. 18.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a rendhagyó szerda esti futsalról. Ezzel a találkozóval köszön el az UTC a 2012- 2013-as idényben a hazai drukkerektől, s ezen a találkozón akár csak egyetlen pontot szerezve is elhódíthatja a csapat a negyedik helyet.

A dobogós helyek sorsa már eldőlt az idei NB I-es szezonban, az UTC számára azonban a negyedik hely is fontos pozíció, hiszen második élvonalbeli évében szerda esti győzelmével a tavalyihoz képest két pozíciót javítva a negyedik helyen végezhet a Brinszky-legénység. Ehhez mindössze pontot kell szerezni a már biztosan bronzérmes Aramis ellen itthon, mivel a közvetlen rivális Gödöllő három pont hátrányban van a mieinkhez képest, s pénteken hazai pályán kaptak ki a Győrtől. A budaörsiekkel szemben az alapszakaszban ez kétszer is sikerült, az újszegediek "slágerdöntetlenjét" hozta a csapat, itthon és idegenben is 3-3 lett az eredmény. A dobogós helyekért való versenyfutás egyik döntő mozzanata volt azonban a rájátszásban Budaörsön elszenvedett 11-4-es vereség - ezért mindenképp visszavágás fűtheti idei utolsó hazai meccsükön Tombácz Róbertéket, akik szeretnének szépen búcsúzni a szegedi drukkerektől.