Vízilabda: nehéz helyzetében is továbbjutna az A-Híd Szeged

2013. április 30., kedd
szivosmarton_szeged_crvenazvezda_gs

Két héttel ezelőtti hazai veresége után idegenben kellene vernie a Crvena Zvezdát az A-Híd Szegednek.

Két héttel ezelőtt Hódmezővásárhelyen remek első 10 perc után a "belgrádi hangulatot" varázsoló szerb fanatikusok szurkolása ellenére már 4-1-re is vezetett

Vincze Balázs

együttese a végső győzelemre sem esélytelen Crvena Zvezda ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntő első mérkőzésén. A negyed végére azonban már 5-4-re a vöröscsillagosok vezettek, s a gólszegény második két játékrészben növelni is tudták előnyüket,

s 7-5-ös diadalukkal

papírforma szerint el is döntötték a párharcot. Vagy mégsem?

Szivós Márton

, a szegediek gólgyáros átlövője bizakodó. "Nem a kincstári optimizmus mondatja velem, hogy van esélyünk a győzelemre és a továbbjutásra is, hanem tényleg így gondolom. Megnéztük a hódmezővásárhelyi mérkőzést, és azt kell mondjam, hogy a meccs végére kialakult eredményért senki mást nem okolhatunk, csak magunkat. Felfedeztük azokat a hibákat, amiket egyszerűen nem követhetünk el többé, nem csak a Zvezda ellen, hanem a későbbiekben sem. Úgy gondolom, hogy ezekből tanulva, a hibákat kijavítva igenis van esélyünk a továbbjutásra. És úgy látom a csapattársakon,

Vincze Balázson

, a vezetőkön, hogy ezt ők is így gondolják. Bízom abban, hogy ezt meg fogjuk tudni valósítani!" - nyilatkozta a legendás vízipólós felmenőkkel bíró Szivós

a vlv.hu-nak

. A Tisza-parti alakulatnak két góllal kellene nyernie ahhoz, hogy a hosszabbítást kiharcolja. A cseppet sem egyszerű feladatot 17 órától a DigiSport közvetítésében is végigizgulhatják a drukkerek.

A szerdai negyeddöntők programja:

Jug Dubrovnik - Galatasaray (első meccs: 12-5) Barceloneta - Vouliagmeni (8-3) Szpartak Volgográd - Partizan Beograd (6-11)

A sorsolás alapján a szegediek párharcának győztese az elődöntőben a spanyol-görög összecsapás továbbjutójával kerül szembe.