Vízilabda: hatalmas csatában nyert Belgrádban az A-Híd Szeged

2013. április 30., kedd
ahidszegedve_gs

Óriási csatára kényszerítette az A-Híd Szeged a Crvena zvezdát, ám a győzelem ellenére a továbbjutás elmaradt.

A Szegeden aratott 7-5-ös győzelmük után a szerbek magabiztosan várták a kedd esti, belgrádi visszavágót, amelyen azonban a magyar együttes álomszerűen kezdett: a horvát légiós

Aljosa Kunac

jobb felső sarkos bombájával már az első támadásból előnyhöz jutott (0-1), majd a gyors egyenlítés sem vetette vissza a Szegedet, amely az új-zélandi

Joseph Kayes

révén visszavette a vezetést, végül

Kiss Csaba

dobott gólt emberelőnyben (1-3), kvázi ledolgozva az első 8 percben az itthon összeszedett hátrányt. A második nyolc percben szépítettek a hazaiak, Kunac viszont újabb erőteljes lökettel vette be a hazai kaput (2-4), 3-4 után pedig

Török Béla

bombájából lett gól (3-5). A nagyszünetig azonban fordítottak a hazaiak (6-5). A harmadik negyed elején maradt a Crvena zvezda-előny (7-5), a Szeged azonban váratlanul feléledt, végre kihasználta emberelőnyös lehetőségeit, és előbb Török szépített, majd

Somogyi Balázs

egyenlített (7-7). A vendéglátók azonban másodpercekkel az utolsó szünet előtt bevették az amúgy remekül védő

Baksa László

kapuját (8-7). A negyedik negyed elején

Szivós Márton

dobott gólt (8-8). Szűk három perccel a vége előtt Kunacnak köszönhetően a Szeged vezetett (9-10), és ugyanez volt a helyzet bő fél perccel a lefújás előtt, amikor a háromszoros olimpiai bajnok

Molnár Tamás

húzásból vette be a belgrádi kaput (10-11). A szegedi csapat hatalmas bravúrt hajtott végre győzelmével is, ám összesítésben 17-16-tal a szerb gárda jutott a legjobb négy közé az idén.