Labdarúgás: Vecsésen sem lassított a kék-fekete szegedi sereg + FOTÓK

2013. április 10., szerda
014

Meggyőző és magabiztos teljesítménnyel idegenben verte a vecsésieket a Tisza Volán SC Szeged. Tóth Ákos együttese bár megkapta első tavaszi gólját, négy mérkőzésből így is négy győzelem a mérlege. Csak így tovább!

Az NB III Alföld csoport 17. fordulójában:

Vecsési FC - Tisza Volán SC Szeged 1-2 (0-1).

Vecsés, 100 néző, vezette: Csonka Bence (Viczián Mátyás, Flinta Zoltán).

Vecsés:

Kóré - Kiss, Hungler, Tell, Fekecs, Sztancsek, Ferencz (Petruska 46'), Kollár, Lázok, Czipper (Cseke 77'), Holló (Piros 58'). Vezetőedző: Kántor Attila.

Dongó - Kormányos, Vida, Szabó A., Grünvald, Dargó, Szélpál (Boros 85'), Szilágyi (Puhalák 83'), Mucsi, Buzási, Rácz (Pénzváltó 88'). Vezetőedző: Tóth Ákos.

Piros G. (85'), illetve Kormányos K. (40'), Vida G. (58') Tóth Ákos:

"A mérkőzés egészét tekintve megérdemelten diadalmaskodtunk. Az első félidő első harminc percében uraltuk a meccset, lehetőségeink is akadtak, majd a végére beszorultunk, pontrúgásokkal veszélyeztetett a Vecsés. A felvonás végén azonban egy gyönyörűen kivitelezett, oldalváltásos akció végén Kormányos remek lövésével sikerült vezetést szereznünk. A második játékrészben védekezésre és kontrákra rendezkedtünk be, ami ült is. Egy pontrúgásból újabb találatot értünk el, majd háromszor álltunk egy az egyben az ellenfél kapusával, azonban - azt kell mondjam - szokásos módon elrontottuk ezeket a lehetőségeket... Ez majdnem megbosszulta magát, ám hősiesen küzdve megőriztünk egy gól előnyt a hajrában. Bravúrral vittük el a három pontot Vecsésről!"

Vége a meccsnek.93. perc: Három perc hosszabbítást követően véget ért az összecsapás. Teljesen megérdemelten diadalmaskodott Vecsésen a Tisza Volán SC Szeged, négyből négy tehát a mieink tavaszi mérlege! Le a kalappal a fiúk teljesítménye előtt. Tóth Ákos csapata a Vecsést és a Kecskemét II.-t megelőzve 21 pontjával feljött a tabella tizedik helyére, innen lehet folytatni a menetelést vasárnap az éllovas Dunaharaszti vendégeként. 90. perc: Beszorult a Volán, Pénzváltó is pályára lépett a védelmet erősítendő, Rácz ült a padra. 86. perc: Szélpál és Szilágyi helyére Boros Ádám és Puhalák Nimród érkezik. Ki kell húzni, srácok! 85. perc: GÓÓÓL 1-2! Szépített a Vecsés, meleg lehet a vége. Ártatlannak tűnő helyzetben fújtak Grünvald ellen, a beívelt szabadrúgás után a lesgyanús pozícióban álló vecsésiek elé perdült a bőr, amit közelről kotort be végül az egyik támadó, név szerint a csereként pályára lépő Piros Gábor. 83. perc: Az ötös sarkáról pöccintett kapura az egyik hazai futballista, Dongó a jobb alsóból kaparta ki kornerre. Utolsó erejével rohamokat indít Kántor Attila csapata. 81. perc: A játékvezető továbbra se nagyon fújja le a hazai szabálytalanságokat. Dongó kapusba páros lábbal szálltak bele, Kormányost leütötték (ápolni is kellett), majd Rácz került földre gyanús körülmények között a tizenhatos előterében, ám a játék minden alkalommal folytatódhatott. 78. perc: Remek bal oldali beadás után Szabó Attila érkezett fel a vecsési kapu elé, 7 méterről szépen emelt, Kóré azonban le tudta húzni a kísérletet. 76. perc: Grünvald akár el is dönthette volna, de nem tette. Egyedül vezette a labdát Kóré kapusra, senki nem szorongatta, mégis a portásba lőtt ballal, majd a kipattanót jobbal fölé emelte. 74. perc: Szépíthetett volna a Vecsés, melynek alig-alig van lehetősége. Egy jobbról érkező beadást Sztancsek mellel vett le a tizenegyespontnál, majd lőtt, Dongó Dénes bravúrral védett a bal saroknál. 72. perc: Szilágyi újabb mértani pontosságú átadását követően Szélpált ütötték el a hazaiak. A térfél közepéről, jobbról ballal Grünvald végezte el a szabadrúgást. Ravaszul a kapu felé tekerte, Szélpál még bele is tudott csúsztatni, Kóré portás másodjára szedte össze a gólvonalon. 70. perc: Mezőnyjáték sok apró taktikai faulttal. Biztosan őrzi előnyét a kék-fekete legénység. 65. perc: A meccs eddigi legnagyobb ziccerét puskázta el a Szeged, reméljük, ez nem bosszulja meg magát később. Szilágyi pazar lőtt passzal ugratta ki Kormányost, az első gól szerzője egyedül vezette a kapuvédőre, ám senkitől sem zavartatva végül Kóréba lőtt. 62. perc: Rácz sárgult be. A Vecsés közben második cseréjét is végrehajtotta, de a Volán uralja a meccset, magabiztosan és tetszetősen futballozik. 61. perc: Rácz mellett tette Mucsi elé a labdát, a mezőny legjobbja laposan lőtt, Kóré ezúttal résen volt. 58. perc: GÓÓÓL 0-2! A Rácz elleni újabb faultot végre lefújta a spori. Mucsi Máté az oldalvonal mellől nagyszerűen adta be a szabadrúgást, érkezett Vida Gergely, aki az ötösről a hálóba fejelt! Immár kétgólos a vendégek előnye, ez pedig több mint biztató. Vida egyébként szezonbéli második találatát szerezte, ezzel ünnepelte születésnapját (két napja töltötte be a huszonötöt, mi is gratulálunk). 56. perc: Kisütött a nap, lehet, hogy túlzottan is vakítóan? Történt, hogy Szilágyi pontos, lapos, lőtt passzával Szélpál egyedül törhetett volna ki, mikor az utolsó ember elgázolta. A játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra, pedig nem tűnt szabályosnak a közbelépés. 50. perc: Ismét egy le nem fújt szabálytalanságot vitat a szegedi kispad. Szélpál lépett ki, koccant a bokája, de elmaradt az ítélet. 48. perc: Rácz Dezső ellen követtek el faultot, ami megtorlatlan maradt, majd a szegedi csatárt állította meg helyzetben a síp, miután labdát szerzett. 46. perc: A hátrányban lévő vecsésiek hozták játékba a labdát. Nem meglepő, hogy Ferenczet lecserélték a szünetben, nehogy a kiállítás sorsára jusson... Petruska folytatja. Szünet!45. perc: Felázott talajon ért véget az első felvonás. Jó hír, hogy elállt az eső, de még zseniálisabb, hogy előnyben a mieink! 43. perc: A vecsési Ferencz Dánielt heves reklamálásért második alkalommal figyelmeztette a játékvezető, elmagyarázva neki, hogy már van sárgája, s a következő a piros lesz. 40. perc: GÓÓÓL 0-1! Vezet a Szeged, mégpedig teljesen megérdemelten! Kormányos Kolos a jobbhátvéd posztján csúnyán elpasszolt egy labdát, amit középen Mucsi Máté visszaszerzett, majd gyönyörű hosszú indítással szöktette Kormányost, aki agilisen vette át a lasztit, belépett a tizenhatoson belülre, majd kíméletlenül kilőtte a hosszú, azaz a jobb alsó sarkot! A 20 esztendős tehetséges futballista első találatát érte el a bajnokságban, nagyon örülünk neki. 37. perc: Egy remek előreívelést Szélpál okosan fejelt vissza Buzási elé, ám amikor ő át akarta venni a lasztit, lest jelezve emelkedett az asszisztens zászlaja. Nem ez volt az első érthetetlennek tűnő ítélet a mérkőzésen. 35. perc: Rácz Dezső ellen hátulról szabálytalankodtak, a bíró továbbot intett, Vida Gergelyt viszont azonnal besárgázta fél perccel később, amit leterített egy ellenfelet a szegedi térfél közepén... 34. perc: Szabó Attila rúgott lyukat tizenhatosának sarkán, ezzel helyzetbe hozta Czipper Zsoltot. A vecsési futballista élesen lőtt, Dongó nagyot védett. 33. perc: A hazaiak végezték el a meccs első szögletét. Röviden szabadítottak fel a mieink, de az ellenfél játékosai végül megoldották a helyzetet, Dongó Dénes kapuja fölé emeltek. 31. perc: Szilágyit előbb felrúgták, nem sokkal később fültövön vágták a vecsésiek, majd ezután Dargót borították fel hátulról saját térfelükön. Érthetetlen módon a bírói síp mindhárom alkalommal néma maradt... 27. perc: Jó beadás szállt középre a kék-feketék részéről, Buzási emelkedett, de elcsúszott a feje előtt a labda. Mivel Kóré portás elindult kifelé, ő is megzavarodott ettől, elszállt felette a laszti, szerencséjére a jobb kapufa mellett hagyta el végül az alapvonalat. 26. perc: Egy-egy sárga lap visszahúzásért mindkét csapatban, szegedi részről Szilágyi nevét könyvelte el a spori. 24. perc: Derült égből villámcsapás: beborult az ég, lehűlt a levegő, elkezdett zuhogni az eső Vecsésen! 22. perc: Hatalmas mezőnyfölényben a vendégek! Buzási 14 méterre a ketrectől jó helyzetbe került, de mellel sajnos hosszan vette át a bogyót. Ezután Rácz Dezső kapcsolt le egy rövid felszabadítást, 18 méterről azonnal lőtt, egy védőről azonban levágódott a játékszer. 21. perc: Újra Szilágyi veszélyeztetett, ezúttal is pattogós lövést küldött kapura, mint egy perce, ezúttal egy méterrel mellé. 20. perc: Szilágyi került lövőhelyzetbe, 17 méterről suhintotta rá, a hazai kapus nagyot védett a bal alsónál. 17. perc: Formás szegedi támadás futott a bal szélen, Grünvald Attila nyargalt, de a beadással késlekedett, így el tudták nyomni. 16. perc: Szélpál Tamás kapott pompás kiugratást, előre is tört vele a jobb oldalon, beadását üggyel-bajjal mentették Buzási elől a védők. 14. perc: Továbbra is messziről próbálkoznak a piros-feketék, ezúttal Kollár Dániel bombázott jó 30 méterről fölé. 12. perc: Mindkét fél támadólag lépett fel, nyílt sisakos, lükető, kiegyenlített a játék eddig. 8. perc: A hatalmas elánnal futballozó Mucsi Máté remek passzal indította Szilágyit, aki Buzásit ugratta volna ki, picikét hosszú lett az átadás. 7. perc: Holló Richárd, a vecsésiek játékosa 30 méterről bátran vállalkozott lövésére, mintegy másfél méterrel szállt fölé a kísérlet. 6. perc: Veszélyes szegedi akció futott a bal szárnyon. Buzási Péterhez kétszer is visszapattant a labda, beadhatott, de a társak sajnos elügyetlenkedték a lehetőséget. 5. perc: Egy-egy alkalommal jutottak el a csapatok az ellenfél kapujáig. Előbb a vecsési Ferencz Dániel 13 méterről lőtt fölé egy lecsorgó labdát, majd odaát Szilágyi Norbert 18-ról erőtlenül tüzelt, könnyedén fogta a portás. 1. perc: A vendég Tisza-partiak kezdték meg az összecsapást! Bízzunk benne, hogy Rácz Dezsőék ott folytatják, ahol hétvégén abbahagyták. 14.50: A Vecsés tavaszi mérlege egy győzelem, egy döntetlen és egy vereség, míg a Szegedé három diadal. Reméljük, a kék-feketék a hazai sikerek után idegenben is képesek lesznek folytatni a sort! 14.45: Köszöntjük kedves olvasóinkat Vecsésről, ahol gyönyörű tavaszias időjárás, napsütés fogadta a csapatok, az esőnek szerencsére nyoma sincs. A pályát nagyszerűen előkészítették, lehengerelték a helyiek, a körülmények tehát ideálisnak mondhatók. A hazai együttes piros-fekete csíkos mezben, piros nadrágban, fekete sportszárban veszi fel a küzdelmet, a mieink kék-fekete csíkos felsőt, fekete nadrágot, fehér sportszárat választottak. Mint az összeállításból kiderült, a kisárgult Beretka Pétert ma a felépült Buzási Péter helyettesíti. 15 órakor Csonka Bence sporttárs sípjelére indul a rendkívül fontos összecsapás és élő közvetítésünk.

Két nagyszerű formában lévő együttes méri össze tudását szerda kora délután Pest megyében. A Vecsési FC vasárnap 5-2-re győzött Üllőn, a Tisza Volán SC Szeged pedig három hazai sikerrel indította a tavaszt úgy, hogy még gólt sem kapott. A bennmaradásért kapaszkodó két félnek egyaránt 18 pontja van, jobb gólkülönbségük révén a hazaiak a tizenegyedik, a mieink a tizenkettedik pozíciót foglalják el. Innen azonban feljebb kell lépnie annak, aki meg akarja őrizni NB III-as tagságát, ehhez pedig diadalokra, diadalokra és diadalokra van szükség! Az esetleges döntetlen a riválisok malmára hajtaná a vizet, ezért aztán nyílt sisakos futballra számíthatunk a srácoktól. Tóth Ákos tanítványai nyerni akarnak, ezzel a céllal szállnak harcba. Szurkoljon nekik élő közvetítésünket követve! Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.