Labdarúgás: K. Tóth- és Péter-duplákkal gázolt a Tápé + VIDEÓ, FOTÓK

2013. április 13., szombat
tape_sfalva07_mj

Nem hagyott sok esélyt a Tápé a Sándorfalva elleni megyei rangadón, ahol a hazaiak szervezett játékával szemben a vendégek tehetetlennek bizonyultak, s Péter Sándor és K. Tóth Gyula dupláival biztosan tartották otthon a három pontot.

Kísérteties a hasonlóság az őszi és a tavaszi összecsapása között a két gárdának: ősszel 4-0-ra mosta le a Sándorfalva a Tápét otthon két csatára,

Gémes Bence

Severin Drogba

dupláival, most pedig a Tápé hasonlómód vágott vissza - ugyancsak 4-0, előbb

Péter Sándor

, majd a gólzsák

K. Tóth Gyula

vette be két-két alkalommal a vendég kaput. Az igazi megyei csemegének számító rangadón a hazaiak félóra elteltével már kétgólos előnyben voltak két szépen kijátszott helyzet után, amelyeket mindannyiszor Péter fejezett be. Időközben a Sándorfalva a villámgyors

Fodort

próbálta többször is helyzetbe hozni, ám az utolsó pillanatban vagy Kispéter kapus, vagy egy-egy védő menteni tudott a gólra éhes támadó elől. A labdát is árnyalatnyival többet birtokolták a vendégek, ám a -

Paksi Péter

edző panaszainak dacára is - jól záró védelmet nem tudták feltörni a sándorfalviak. A második gól után rövid kispadjáról

Tóth János

próbálta átszervezni csapatát, ám enyhe, de meddő fölényük eredménye egy gyors kontra és K. Tóth 21. bajnoki gólja lett, miután szép mozdulattal emelte át a kifutó Vasas kapust. Egészen egyoldalúvá vált a rangadó, amelyen a második félidőben csökkent a lendület, a Tápé teret engedett a Sándorfalvának, amely azonban továbbra sem tudott mit kezdeni a labdával. Cserék híján egyre jobban fáradtak is a vendégek, akiktől lassan visszavette a "gyeplőt" a hazai alakulat, a labdát is mind többet birtokolták, s egyre inkább érződött, hogy ezen a meccsen ha lesz is gól, azt nem a vendégek lelik. Lett is gól, s nem is a vendégek lelték: Márki Kornél Péter után K. Tóthot is kiszolgálta a hajrában, s a gólerős 11-es is duplázhatott így, kialakítva a 4-0-s végeredményt, amellyel a Tápé visszavágott a Sándorfalvának. Brinszky Adriánék legközelebb április 20-án, szombaton Mindszentre látogat, míg másnap, vasárnap a Sándorfalva a Kisteleket fogadja. Előbbi 17 órakor, utóbbi 16.30-kor kezdődik.

Labdarúgó megyei I. osztály 22. forduló:

Tápé ESK - Sándorfalva SK 4-0 (3-0)

Szeged, tápéi sportpálya, 150 néző. Vezette: Fejes István (Hegyesi Gábor, Juhász Mihály)

Tápé:

Kispéter - Szűcs K., Szélpál A., Hegyesi Á. (Papdi 85'), Márki, Németh L., Brinszky, Tóth L., Mike (Simon Sz. 85'), Péter (Dlusztus 79'), K. Tóth (Kárász 85').

Paksi Péter.

Sándorfalva:

Vasas - Grósz, Bálint D., Molnár D., Mihalkó M., Kitl (Juhász 37'), Bitó R., Fodor, Bálint T., Mihalkó G. (Barna 37'), Kanász.

Tóth János.

Péter (4', 28'), K. Tóth (36', 82').

Mike (31'), Péter (68'), Szélpál (79'), Németh (88'), ill. Bitó (62'), Juhász (70'), Barna (86'). Paksi Péter: "

Sorozatban a harmadik rangadót játszottuk, végre a hazai pálya előnyét is élvezhettük. A mérkőzés végeredménye kicsit túlzó, hiszen egy nagyon jó csapatot győztünk le. Okosan, taktikusan és nagyon harcosan játszottunk, ez - főleg az első félidőben - gólokban is megmutatkozott. A második félidőben arra készültünk, hogy a vendégek próbálnak majd nyomást gyakorolni ránk. Az első 15-20 percet át is vészeltük különösebb gólhelyzet nélkül, de így is mezőnyfölényben játszott az ellenfél. Kontrákkal tudtunk operálni, amelyekből egyet belőttünk, kettőt kihagytunk. Összességében elégedett vagyok a csapattal, a munkájukkal, az alázatukkal a játékhoz."

Tóth János:

"Azt érezhetjük most, mint ősszel a Tápé Sándorfalván..."

Hazai részről a kétgólos Péter Sándor, a vendégektől pedig a csapatkapitány kapus, Vasas Gábor értékeli a találkozót a SZEGEDma TV HD-videóján, ahol a negyedik hazai gól is megtekinthető!

91' Egy perc hosszabbítás után Fejes István lefújja a találkozót. 90' 3 a 2 ellen támad a Tápé, Szűcs viszi fel a jobb szélen, megnézi a kaput aztán fölé durrant - középen ketten várták, de 4-0-nál belefér 88' Fodor nagy lendülettel tör előre, Németh nem hagyja, villan a sárga lap azonnal, ez is jogos. 85' Hármas hazai csere: Simon, Papdi és Kárász érkezik, sorrnedben Hegyesi, Mike, és K. Tóth helyett. 84' K. Tóth ismét ziccerben ugrik ki egy hatalmas sándorfalvi luft után, egy az egyben vezeti a labdát Vasasra, aki ismét remek érzékkel szedi le a lábáról a játékszert. 82' GÓÓÓÓL!!! 4-0! Márki keverget a labdával a bal oldalon, remekül készít elő K. Tóthnak, aki üresen érkezik, elgurít a kifutó Vasas mellett, a kapufáról pattan be a hosszú alsóba, 4-0! 80' Dlusztus és Grósz néznek csúnyán egymásra, de a bajuszával Mracskó Mihályt idéző Fejes játékvezető rendet tesz hamar. 79' Péter Sándor kap nagy tapsot, miközben lesétál, Dlusztus T. Imre áll be helyette. 75' Szélpál tart rá Bitó lábára, jogos a sárga. Közben Dlusztus készül beállni. 74' Péter megy le a másik oldalon az alapvonalig, miután K. Tóth a félpályán szerez labdát, egyedül próbálkozik a kétgólos hazai ék, de jól zárja a szöget Vasas, aki bátran szedi le a lasztit acsatár lábáról. 72' Németh verekszi le magát az alapvonalig a jobb oldalon, kapu felé tör, bead középre Mikének aki azonnal a léc alá bombáz - Németh azonban kivezette már a labdát előtte, nem ér a gól. 71' Küszködős mezőnyjátékba fullad lassan a meccs. Pétert készül lehozni Paksi mester, ha jól halljuk. 68' A kétgólos Péter kap lapot, talán szövegért. 65' Lippai és Mihalkó Máté szép összjátékkal építene támadást, de pontatlan utóbbi sarkazása. Érezhetően feszültebb lett egyébként a találkozó, amellett, hogy kissé le is ült: a hazaiak szervezetten védekeznek, a vendégek támadójátékából pedig hiányzik az átütőerő. 63' Az ápolási szünetet kihasználva cserél Tóth mester: Kanász jön le Lippai megy be. Mást nem is tudott volna behozni, hiszen három mezőnycserével jöttek. 62' Bitó és Hegyesi Ádám összeütközése után utóbbit kell ápolni, Fejes játékvezető rendet tesz, Bitó lapot kap. 58' Mire leírjuk az előzőt a Sándorfalva a tápéi térfélen tartja a labdát, ám kontrázni tud a hazai alakulat. K. Tóth jobbra ad ki Brinszkynek, aki aztán középre tálal, de a bőr elgurul mindneki előtt, nem igazán tudták eldönteni a csatárik, ki mozduljon rá, Vasas meg kikíséri. 56' Továbbra is próbálkozik a támadásépítéssel a vendég alakulat, de az utóbbi percekben képtelenek túljutni a félpályán, már saját térfelükön letámadják őket a kék mezesek. 52' Márki bűvöli a labdát a bal szélen, majd addig-addig húzogat, hogy be tud adni középre, 16-ról K. Tóth kapásból teszi tovább félmagasan kapura, de Vasas a helyén áll, könnyedén fogja két kézzel. 47' Fodor elől szedi fel a labdát Kispéter, míg a másik oldalon a ziccerbe kerülő K. Tóth elől tud menteni Vasas kapus. 46' A Sándorfalva indítja útjára a labdát. SZÜNET!45+1' Némi hosszabbítás után Fejes játékvezető véget vet az első félidőnek. 45' Balról száll be egy 25 méteres hazai szabadrúgás, de mellé pattog. 42' Nyom a sándorfalvi alakulat, próbálkoznak a vendégek, meddő a fölényük 37' Tóth János cserél, Mihalkó Gergőt Juhász Sándor váltja. Barna is érkezik Kitl helyett. A körülöttünk szurkoló ifisták még 2-0-nál 4-0-t saccoltak a végére. Még annyi is lehet, de ha a Tápé ilyen százalékkal használja ki helyzeteit, akár több is...36' GÓÓÓL!!! 3-0! Szűcs milliódolláros labdával játssza meg K. Tóthot, aki egyet tol rajta, majd lazán átemeli a kifutó Vasast! 3-0! 33' Két gyors vendég szöglet, a másodikat élesen szúrják be, Németh a rövid kapufánál ment harmadik kornerre. Az már veszélytelen. Paksi Péter továbbra sincs kibékülve játékosainak helyezkedésével. 31' Kitlt szöktetnék jól, de remekül fut ki Kispéter kapus. Aztán egy újabb sándorfalvi rohamkezdeménynél Mike szabálytalan, sárga lap. 28' GÓÓÓL!!! 2-0! Márki Kornél labdaszerzése után kjátssza ki helyzetét a remekül kontrázó Tápé, Péter Sándor ezúttal sem hibáz, ismét a jobb alsóban landol a laszti! 2-0! 27' Félpályáról előre ívelt labdát Tóth Lukács próbál megjátszani, de Vasas gyorsabb. 26' Jól mozog a hazai védelem és a középpálya, a vendégek nem tudnak helyzetbe kerülni, még ha többet is birtokolják a labdát. 22' Egy sándorfalvi védő kissé elképzelés nélkül próbálja kiemelni a lasztit, de egyenesen az előtte álló Péternek továbbít, aki középre ad az érkező Tóth Lukácsnak, ő pedig 20 méterről egy szép mozdulattal teker, alig száll fölé a labda. 21' Rosszul elvégzett "falvi" szabadrúgás után a hazaiak jöhetnek. 20' Elismerő tapsot és morajt vált ki egy óriási erejű vendég löket, amiből aztán szöglet lesz. A korner után mellé suhintják a lasztit a vendégek. 18' Fodor elől most a kifutó kapus elől Szélpál ment. Villámgyors a sándorfalvi támadó, de egyelőre a védelem gyorsabb nála. 17' Fodor elől most Szűcs tisztáz fejjel haza. Paksi Péter hadvezér módjára tologatja játékosait a pályán, instrukciói szakadatlan sorától visszhangzik a környék. 15' Fodort szöktetnék egy remek labdával a vendégek, de az ötös sarkáról Kispéter kapus vágja ki mezőnybe a bogyót. Legalább másfélszázra tesszük a nézők számát, akik a pálya mentén, a kiskertekben, és a gátoldalon foglalnak helyet. Sőt, az elhaladó 73-as buszból is nézték a meccset, úgy láttuk...12' Kitl keverget a hazai 16-oson belül, körbeveszik, kénytelen kiadni, Bálint Tamás játszaná meg újra a társat, de kimegy a laszti. 9' K. Tóth kap forintos zsugát a 16-oson belül, át is veszi, de Vasas most jól jön ki, lelopja a lábáról. 7' A vendégek birtokolják a labdát a középkezdés óta, de nem nagyon jutottak még át a felezőn az elmúlt percekben. 4' GÓÓÓL!!! 1-0! Máris vezet a Tápé! A bal oldalról középre bejátszott labda keveredik ki a 16-oson kívülre, K. Tóth megy érte, visszagurít a balról érkező Péter Sándornak, aki elteszi a lasztit a kifutó Vasas mellett, a hosszú alsóba továbbítva! 3' Kanász a földön, vendég szabadrúgás után Bitó kavargat a hazai 16-os előtt, de nem alakul ki lövőhelyzet sem. 1' A Tápé kezdi a találkozót! 16.30: Túl a fogadkozásokon, az impozáns fekete mezbe öltözött játékvezetői trió vezetésével bevonulnak a csapatok a pályára. Hamarosan kezdünk! 16.25: Kellemes tavaszi-nyárias idő van, enyhén fúj a szél a szögletzászlók között, s itt fenn a "VIP-tribünön". A hazaiak világoskékben, a vendégek neonzöld szerelésben fognak játszani, fekete sportszáruk üt el ettől némiképp. 16.20: Növelte előnyét egy szögletet követően kipattanó labdát küldtek kapura, amit még védett a hazai kapus, ám a róla kijövő labdát könnyedén tette a kapuba a vendégek 7-es számú támadója, 0-2. Ez is a vége, jöhetnek a nagyok! 16.15: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a tápéi futballpályáról. Még tart az ifimeccs, egyelőre a második félidő közepén szerzett góllal vezet a Sándorfalva. A közvetítés 16.30-kor kezdődik, de természetesen már előtte is bejelentkezünk a helyszínről.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztályban a 43 pontos Tápé a harmadik, míg a 40 pontos Sándorfalva a hatodik helyen áll a roppant szoros élmezőnyben úgy, hogy mindkét legénységnek van még egy elmaradt meccs az UTC, illetve a Csongrád ellen. Igazi hatpontos rangadót vívnak ma, melynek tétje a dobogó! A tavasszal eddig százszázalékos Tápé - többek között az Ásotthalmot és az éllovas Algyőt is megverték már Szűcs Krisztiánék - először játszhat tétmeccset hazai pályáján 2013-ban, ami minden bizonnyal feldobja őket. Folytatni akarják fantasztikus sorozatukat, s tudják, az újabb győzelemmel igen nagy nyomást helyeznének a 48 ponttal listavezető Algyőre, valamint leráznák a Sándorfalvát. Nélkülözniük kell múlt héten megsérült támadójukat, Bubori Kornélt, akit meg kellett műteni, így hosszabb időre kidőlt. Ami a vendégeket illeti, a sándorfalviak - akárcsak ősszel - két vereséggel nyitottak, nem bírtak a Kiskundorozsmával, illetve a Csanádpalotával. Ezt követően ráleltek a helyes útra, három diadallal folytatták, de ha dobogóra szeretnének állni, a rangadókon is eredményesebben kell szerepelniük. Tápén adott a lehetőség a javításra! Végül egy kis visszatekintés: a két fél őszi találkozóján 4-0-s hazai siker született, Gémes Bence és Severin Drogba is duplázni tudott. K. Tóth Gyulával, a Tápé mesterlövészével és Vasas Gáborral, a Sándorfalva remek kapusával készített beharangozónk itt olvasható!