Labdarúgás: a Grosics állította meg a SZEOL-Mórahalmot + FOTÓK

2013. április 27., szombat
szeol_grosics_u19_0_gs

Végig egyenrangú partnere volt a Grosics-akadémistáknak a SZEOL-Mórahalom U19-es csapata, amely végül egy hajrában kapott góllal szenvedett vereséget.

A sokkal jobb körülmények között dolgozó gyulai ifjakkal szemben a SZEOL-os fiúk végig remekül tartották magukat, azonban a második félidő közepétől némi játékvezetői támogatást is élvező Grosics-akadémisták egy szabadrúgásból betaláltak, s ezt már nem tudták egalizálni a hazaiak, akiknek így megszakadt tavaszi veretlenségi sorozata.

Kiemelt II. osztályú U19-es bajnokság Dél-Keleti csoport 22. forduló:

SZEOL SC-Mórahalom - Párduc LSK-Grosics Akadémia 0-1 (0-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, Fű2, 50 néző. Vezette: Gera Ferenc (Török Sándor, Borbás Bottyán Aurél).

SZEOL:

Batik G. - Kertész B., Zsilák (Kovács P. 54'), Tanács (Faragó 84'), Judik, Báló, Törköly, Németh R., Busa (Kertész G. 74'), Bálint D., Varga K.

Hágelmann Endre.

Grosics:

Nagy R. - Ungi, Gyarmati, Barát, Gimesi, Hegedűs, Czirok, Manga, Pászka (Erdős 66'), Maruska, Kovács B. (Chiorean-Dósa 75')

Nyilas Elek.

Erdős (88').

Báló (42'), Kovács P. (78'), Kertész B. (87'), Kertész G. (90'). Hágelmann Endre:

"Gratulálok a csapatomnak! Végig becsülettel helytálltak, tiszta szívvel harcoltak. Kis szerencsével elcsíphettünk volna egy pontot, de reális az eredmény. Az akadémiai képzés és a mi csapatunk lehetőségei között akkora a különbség, mint egy Mercedes sportautó és egy Csepel bicikli között..."

Nyilas Elek:

"Nagyon örülök hogy egy ilyen motivált, és felkészült csapat ellen játszhattunk, mint a SZEOL, rendkívül pozitívan csalódtam bennük, mert egy roppant szimpatikus, lelkes társaságról van szó. Kicsit megnehezítette a dolgunkat a pálya minősége, hiszen megpróbáltunk kombinatívan támadásokat építve eljutni az ellenfél kapujáig, azonban fel kellett adnunk ezen elveinket. Így egy kimondottan brusztolós meccset játszottunk, ahol még ha a vége felé, pontrúgásból lőtt góllal is, de a kidolgozott helyzetek alapján megérdemelten nyertünk."

93' Vége a mérkőzésnek. 92' Batik is fenn támadásban, kikeveredik a labda fejese után. 90' Varga Krisztiánt rúgják fel a jobb oldalon, szabadrúgás. Kikeveredik a beívelt labda. Batik is fenn. Nagyé a laszti, támadást indít, Batik fut vissza, Maruska ziccerben fölé durrant. 88' GÓÓÓL! 0-1! Erdős csavarintja most a hosszúra a labdát, Batik mozdul, megtorpan, talán azt hiszi mellé megy, de a hálóba csapódik a laszti a léc mellett... 0-1. 87' Kertész Balázs ütemkésve lép be, sárga lap és szabadrúgás 25 méterről, középről. 85' Manga emelint rá egy labdát ziccerben a hosszú sarokra, a kapufa tövénél pattog el a labda... 82' Varga Krisztián rászúrja szélről a szabadot, Nagy Richárd hatalmas védést mutat be. A hazai és a vendégdrukkerek megbeszélik, hogy a játékvezetőt nem lett volna szabad pályára engedni...81' Egy vendég szabálytalanság után hazai szabadrúgás jöhet a szögletzászlótól. 79' Gera Ferenc játékvezető fokozza a kedélyeket, előbb nem fúj be egy gyulai kezezést a félpályán, majd egy szabályos szerelés után szabadrúgást fúj a vendégek javára, Kovács Péter reklamál, lap.
szeol_grosics_u19_17_gs
78' Németh Róbert kontráz újabb Grosics-szöglet után, de a megkerülős csel nem jön be. 77' A kornert sikerül kivágni két fejes után. 76' Manga harcol ki egy szabadrúgást 23 méterről, a csereként beállt Erdős tekeri rá, Batik kiváló vetődéssel szögletre tolja! 74' Mindenki jól van. 73' Németh Róbert ugrik ki ziccerben egyszercsak, picit hosszan szökteti magát, jól jön ki Nagy Richárd, hárít, ütköznek, ápolás. 71' Busa Bencét váltja Kertész Gábor a hazaiaknál. A csékákarszalagot Báló veszi át. 69' Nagyon nyom a gyulai csapat az utóbbi percekben, hősies mentéseknek lehetünk tanúi. 65' Újabb megkérdőjelezhető szabadrúgás, most 30 méterről középről lő fölé Kovács. 61' Újabb vendég szabad jöhet ugyanonnan, de most nem volt fault, labdát ért a hazai bekk, bár mindketten elterülnek. Pászka a legurítás után, blokk. 59' Kezezés miatt grosicsos szabadrúgás középről, 24 méterről, mellé pattan. 58' Manga ismét ziccerben, elgurítja a labdát, már Batik is csak szemmel kíséri, a jobb kapufára pattan! A kijövő lasztira Kovács érkezik, a léc alá bombázna, de felsőlécet lő az üres kapuval szemben! A meccs helyzete marad ki. 57' Batik ismét határozott, nagy erővel rúgja ki oldalra a labdát, egyenesen lábon lövi a partjelzőt. 55' Ismét Manga ziccerben most a másik oldalon, Batik vetődik bele lövésébe. A szöglet után kavarodás középen, kivágják a labdát a hazai bekkek. 54' A Szeged 2011 alakulásakor próbajátékig szintén eljutó ifjú tehetség, Manga Zsolt vesz le tanítani valóan egy labdát a hazai 16-oson belül, Középre ad kissé Pászka mögé, aki félfordulatból lő, de mellé pattan a labda. 52' Batik Gergő jön ki határozottan s rúgja fel a labdát, egészen a szemközti kollégáig. 49' Kezezést reklamálnak a vendégek akciójuk végén a 16-oson belül, Pászka méltatlankodik. 48' Egy kapu előtti kavarodás végén Busa Bence kevéssel gurít mellé. 46' Megkezdődik a második félidő, a SZEOL hozza játékba a labdát. SZÜNET!45' Szabálytalanság után Kovács végez el egy szabadrúgást a jobbösszekötő helyéről a 16-os vonaláról, kevéssel csavarodik fölé, Batik higgadtan kíséri szemmel. Azután vége is az első félidőnek. 43' Németh Róbert sokadszor ugrik ki veszélyesen, de most lesen intik le, azért még dekázgat kicsit a pálya mentén figyelő lányoknak a támadó... 42' Beszorul a SZEOL. Czirokot sikerül szerelni a 16-oson belül, lenn marad, majd amikor visszaszerzi a labdát a Grosics felkel. több belőtt labdát is sikerül kivágniuk a hazai védőknek. 38' A korner után a túloldalt Gyarmati rúg hatalmas luftot, el is esik. Németh Róbert indul meg, kiszorítják, de a 16-osra még betör, de a középre adást már megszerzik a vendégek. 37' Pászka a balösszekötő helyéről szabadrúg 24 méterről, a figura Kovácsot leli meg, aki a kapu elé emel, de sikerül szögletre fejelni. Batik Gergő hatalmas kirúgása nyomán ismét nem érezzük úgy, hogy jól helyezkedtünk a meccs előtt, ez is közel volt...34' Németh Róbert harcol ki szögletet, a beívelést Busa Bence fejelné kapura, de mellé pattan, nem találja el jól. 33' Varga Krisztián hallatlan önuralommal fojt el egy cifrább káromkodást, miután Ungi rátart a lábfejére. A szabadrúgást kivágják a zöldek. Kapufa! Mármint a rögtönzött közvetítőállásunkul szolgáló narancssárga fém kiskapu oldalvasára pattan egy bedobásra kipattant labda...27' Pászka tisztára játssza magát, majd balra passzol a 16-oson belül helyezkedő Maruskának aki kapásból lő a hosszú felsőre, ám a langaléta Batik kapus bravúrosan lesáncolja a labdát, a kipattanót pedig sikerül kivágni. 25' Kissé leült a meccs az utóbbi pár percben, az iramra egyébként nem lehetett panasz. Közben kiszúrjuk a túloldalt, a két kispad között diplomatikusan félúton helyezkedő Adem Kapic sportigazgatót is.21' A félidő feléhez érve megállapíthatjuk, ismét a Grosics irányítja a játékot, több veszélyes támadása is volt eddig a zöldeknek. Most balról megbe élesen egy szabadrúgás a hosszú oldalra, az ötösről jön a lövés, ami azonban lecsúszik és bedobás lesz... 19' Kovács kapja vissza a kölcsönt, balról ívelődik be a labda, a gyulai csatár fejéről szedi le a laszti Batik kapus. 15' Kovács iramodik meg a hazai térfél jobb oldalán, élesen lő a kapu elé, de nem a hosszúra, hanem az érkező Márkusnak, aki csak centikel marad le a nagy labdáról. 14' Megélénkültek a hazai rohamok, egyelőre jól zár a vendégek védelme. 9' A hazai csapatnak is volt már 4-5 lendületes támadása, az elmúlt percekben, azonban nem jutott el egyik sem a befejezési fázisba. Most egy felívelt labdánál veszélyben van rögtönzött közvetítőállásunk, mellénk pattan a labda... 6' Pászka halálpontos keresztlabdáját a Szeged 2011-nél korábban próbajátékon is járt Maruska Vitalij próbálja kapura fejelni kissé lemaradva. 4' Czirok fordul kapura a vendégektől, kevéssel suhint melléé, Batik zárta a szöget azonban. 1' A Grosics kezd. 10.05: A fogadkozások után után pályát, azaz térfelet választanak az ifjak: a talpig zöld Grosics kezd nappal szemben, a fekete mez és fekete nadrág, kék-fekete sportszár szerelésű SZEOL napnak háttal támad. 10.00: A SZEOL és a Grosics is összeáll még egy-egy csapatfotóra portálunknak, aztán rövidest kezdünk is! 09.55: Több mint verőfény - így lehetne jellemezni na napsütést, ami már most 10 óra magasságában enyhe forrósággal párosul. 09.50: Köszöntjük Olvasóinkat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a SZEOL-Mórahalom - Grosics-akadémia rangadó a kiemelt II. osztályú U19-es bajnokságban. 10 órakor Gera Ferenc sporttárs sípjelére indul a derbi és az élő közvetítés.

Igazi rangadót kísérhetünk majd figyelemmel az U19-es II. osztály Dél-Keleti csoport 22. fordulójából, hiszen mindkét alakulat az élmezőnyben tanyázik. A tabellát jelenleg 46 ponttal vezeti a Várfürdő-Gyulai Termál FC a 45 pontos Békéscsabai Előre 1912 SE előtt, a Grosics Akadémia 42 pontjával a harmadik, míg a 30 pontot gyűjtött SZEOL-Mórahalom a negyedik helyen áll. Hozzá kell még tenni, a békéscsabaiak egy, míg a SZEOL-osok két mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint a két rivális. A Hágelmann Endre vezette SZEOL-Mórahalom eddig még nem hibázott tavasszal, öt meccsből ötöt nyert, míg a Nyilas Elek irányította, a bajnoki címre törő Grosics Akadémia mérlege öt győzelem mellett egy-egy döntetlen és vereség. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.