Labdarúgás: hősies küzdelemben egy pont Putnokról + FOTÓK, VIDEÓ

2013. április 10., szerda

A Szeged 2011 nagyot küzdve, akarattal pótolva emberhátrányát hozott el egy pontot a szlovák határ mellől.

A kezdeti putnoki rohamokat átvészelte a Szeged, gyakran mondják: "ha az első 15 percben nem kap gólt egy csapat idegenben, megnyugszik és elkezdi higgadtan játszani". E közhely teljes mértékben beigazolódott a mai meccsen. A 20. percre már fej-fej mellett harcoltak a felek, és szándékosan használható a "harc" kifejezés, az egész meccsre jellemző volt a férfias küzdelem. A derbit mindkét fél a maga javára fordíthatta volna, akár Varga lövését nézzük a Szeged oldalán, vagy a gólvonalról kipattant csúsztatást a Putnok támadását követően. A kiállítás eleinte nem szegte kedvét a Szegednek sőt, a lelátón többször elhangzott a hazai szurkolók részéről, hogy bizony az emberelőny nem domborodik ki. A hajrára azonban a vendégek minden tartalékára szükség volt, hogy állják a sarat. Összességében a döntetlen a legreálisabb eredmény e meccs tükrében.

Labdarúgó NB II Keleti csoport 18. forduló (pótlás):

Putnok VSE - Szeged 2011 1-1 (0-1)

Putnok, Putnok Városi SE Sporttelep, 400 néző. Vezette: Pánczél (Márton, Aradi)

Putnok:

Efendic - Kelemen, Kovács, Bjelkanovic, Polényi, Illés (Zabos 46'), Matis (Luptak 66'), Crisan, Mayor, Monyók, Elek (Stanciu 71'). Vezetőedző: Koszta Péter.

Belecan - Tóth, Petrók, B. Kapic, Farkas M. (Borbély 55'), Markovic, Farkas Z., Ulvicki, Varga (Stepancevic 76'), Timm, Kis (Geiger 78'). vezetőedző: Gálhidi György.

Monyók (53'), ill. Tóth (32' - tizenegyesből)

Efendic (31'), Kovács (33'), Illés (36'), Mayor (78'), Polényi (84'), Stanciu (86'), illetve Markovic (8'), B. Kapic (35')

Markovic (54') Koszta Péter:

"Közelebb álltunk a győzelemhez, mint ellenfelünk, megjegyzem: kevés helyen fújják be azt a tizenegyest, amit mi kaptunk. Arra készültünk, hogy a széleken kell a Szeged mögé mennünk, középen jól zár a védelmük, jöttek is a beadások, de sajnos belül nem tudtunk jól érkezni. Nem tudtunk olyan helyzetből gólt szerezni, ami NB II-es szinten illene. Sajnos nem sikerült a magunk javára fordítani a meccset, ennek az egy pontnak számunkra sok értelme nincsen."

Gálhidi György:

"Az első félidőben rendben ment minden, egy okos tizenegyessel vezetéshez jutottunk, nagy helyzete nemigen akadt ellenfelünknek, igaz a pontrúgásaik, beadásaik veszélyesek voltak. Egy jól eltalált lövés és egy buta szabálytalanságot követő kiállítás miatt veszélybe került a pontszerzés is, ezért így már bravúrnak tekinthető a döntetlen is. Sajnálom, mert több volt ebben a meccsben, bár nem játszottunk olyan jól, mint a Mezőkövesd ellen, de a nehéz talajú pályán nagyot küzdött, hajtott csapatom."

Nézze meg a SZEGEDma TV HD-videóját a találkozó góljaival és Tóth Imre nyilatkozatával!

VÉGE94' Egy jobb oldalsó beívelést fog Belecan. Balról egy felívelt szabadrúgás Kapic fejel ki a kapu torkából. Vége. 92' A Szeged tartja a labdát, bedobások, rutinos időhúzás. 90' Négy perc hosszabbítás, nagy hazai nyomás. 87' Egy beívelést Kapic fejel a saját kapujának a felső lécére, onnan a gólvonalra pattan le a labda, majd a felpattanót Belecan kiüti, a lelátón gólt kiállt mindenki, a partjelző nem int. 86' Stanciu is besárgult. 84' Polényi rúgásért kapott sárgát. 81' Belecan hatalmas bravúrja: mélységi felívelés csúszik meg a tömegben egy védő fején az öt és feles környékén, a léc alól tolja ki a labdát a hálóőr. 80' Farkas Z. átlövése 22 méterről a bal kapufa mellett suhan ki. "Nem látszik, hogy kevesebben vannak" - mondja egy szurkol a lelátón. 79' Mayor lövése csúszik le a lábáról, így 25 méterről jóval mellé teker a támadó. 78' Farkas Z. felívelését Petrók csúsztatja mellé 10 méterről. 77' Sárgát kap Mayor, a Szeged rúg szabadrúgást 28 méteről jobbról. Geiger váltja Kist. 76' Stepancevic jött Varga helyére. 75' A Putnok rohamozza a szegedi jobbszárnyat, majd egy kiugratás után rúg lesgólt Stanciu. 71' Elek jött le, Stanciu ment fel. Zabos lövését védi Belecan a bal oldalon. 70' A kiállítás nem fogta meg a vendégeket, egyelőre nem látszik meg az emberelőny, bátran szervezik az akciókat a szegediek, de veszélyesek a hazai kontrák is. 66' Csere a hazaiaknál. Luptak érkezik Matis helyére. 63' Farkas Z. jobb oldalsó 30 méteres szabadrúgását ütötte a léc alól fölé Efendic, később lehúzta a szögletet is. 60' Mayor veszélyes jobb oldali szögletét kell Belecannak kiöklöznie. 57' Kiss bal oldalsó szabadrúgás egy védő fején csúszik meg, Efendic centikkel a bevetődő Kapic lába elől lopja el a labdát. 55' Borbély állt be Farkas M. helyére. 54' KIÁLLÍTÁS! Markovic kap sárgát, mert a játékvezető úgy ítélte meg, hogy rátartott a lövő játékos lábár, ez már a második a szegedi védőnek, így mehet az öltözőbe. 53'GÓÓÓL! A bal összekötő helyéről, 20 méterről Monyók lő, a lecsapódó bombája a felős léc alatt vágódik a hálóba. 1-1 50' Szegedi attak. Egy veszélyes keresztbeívelés jobbról, majd szöglet balról és felszabadítás üggyel-bajjal. 48' Varga egyéni akció után 18 méterről lőtte át a falat, a bal kapufa tövéről pattan ki a lövés, Timm érkezik, aki a hosszúra passzolja vissza a bőrt, egy becsúszó védőben akad fel a löket, kezezést reklamálnak a támadók. 46' A Szeged kezdte a félidőt. A hazaiak cseréltek, Zabos jött fel, Illés ment le. SZÜNET46' Kis tekerését Petrók lövi kapura 15 méterről ráfordulva - két méterrel fölé, majd félidő. 45' Nem sietnek a kék-feketék, egy szabadrúgás, majd három bedobás és egy szöglet a végére. 41' Varga jobb oldali beadását a hazai kapus Timm hátára üti a bal oldalon - kirúgás. 39' Mayor jobbról visszaívelt labdáját a hosszú oldalon Kovács rúgta a levegőben kapufára. A hazaiak akciói egyre veszélyesebbek. Hátrébb húzódott a Szeged. 36' Keményedik a küzdelem, most a Putnokál Illés kapott sárgát. 35' Repkednek a lapok: a másik oldalon Kapicot figyelmeztette a játékvezető. 33' Kovács is besárgult a hazaiaknál. 32'GÓÓÓL! Tóth értékesítette a büntetőt: a balra mozduló kapus mellett a kapu jobb oldalába passzolt. 0-131'TIZENEGYES! Farkas M. nagy bedobására Efendic érkezett, elvétette a labdát, és a felugró Ulvickit fejbe ütötte. Sárgát is kapott a kapus. 27' Egy ígéretes Varga-indítást és egy mellészúrt Ulvicki-átlövést írhatunk fel. 24' Belecan húz le egy felívelést, mezőnymunka folyik. 20' Kis 28 méteres átlövését kellett Efendicnek előrevetődve fognia. Csillapodott a hazai nyomás, a játék kiegyenlítődött. 18' Farkas M. újabb hatalmas bedobása okozott munkát a fehér-kékek védelmének. 16' Az első putnoki sarokrúgás - veszélytelen. Megérkezett a mintegy féltucat szegedi ultra is, akik elfoglalták helyüket a vendégszektorban. 13' Újabb szegedi sarokrúgás, ismét Farkas Z., Efendicnek a léc alól kell öklöznie. Majd egy bedobás után pattan be veszélyesen a labda a kapu elé, de magához öleli a hazai portás. 10' Egy löbbölésre Belecan fut ki, Elek elöl szedi fel a bőrt. 8' Markovic kap sárgát könyöklésért. 7' Az első szöglet a Szegedé: Farkas Z. a felső lécre tekert jobbról (Efendic már kimozdult kapujából). 5' Crisan lövése pattant le a szegedi védőfalról, majd egy szabadrúgást is feljegyezhetünk a bal oldalon Belecannak kellett öklöznie. Hazai rohamok... 2' Egy bedobás után Elek fordult lövésre az öt és feles sarkánál a jobb oldalon: oldalháló. 1' A Putnok kezdte a meccset. 16.28: Felvonulnak a kezdéshez a csapatok. A hazaiak fehér felsőben piros-sötétkék csíkkal, sötétkék nadrágban és fehér sportszárban, a szegediek világoskék-fehér felsőben, fehér nadrágban és fekete sportszárban küzdenek majd. 16.20: Festői környezet, hegyek veszik körbe a Borsod megyei várost, a pálya nem sáros, de mély talajú, és az utóbbi hetek esőzései miatt nem nagyon volt hengerelve, úgyhogy a göröngyök okozhatnak meglepetést. 16.10: Üdvözöljük olvasóinkat Putnokról, a Várady Béla Sporttelepről, ahol már javában melegítenek a csapatok. A Szeged egy nappal a mérkőzés előtt elutazott, egy kedd délelőtti edzés és egy ebéd után, hogy Miskolctapolcán megszállva újult erővel vegyék fel a harcot, immár a 11. helyről várva a találkozót (időközben megkapta a kék-fekete alakulat a váci elmarad meccsért). A közvetítés 16.30-kor indul, de már jóval korábban bejelentkezünk a helyszínről. A meccs után pedig fotógalériát, valamint este HD-videó-összefoglalót is láthatnak!

Ősszel, parádés második félidővel 4-1-re nyert a Szeged 2011 a SZVSE-stadionban, a várva várt tavaszi meccset azonban más osztályokkal egyetemben elfújta a hó, így most pótolják az NB I-es és NB II-es fordulókat. Kedden már lejátszottak három mérkőzést a másodvonal Keleti csoportjában, ahol a vendégcsapatoknak nem sok babér termett: a Nyíregyháza Szolnokon kapott ki (3-1), az Orosháza a Honvéd II. otthonában, a Kazincbarcika Cegléden ikszelt 1-1 arányban. A vendégcsapatok tehát képesek voltak egy-egy gólra, s a Szeged 2011-nek akár ez elég is lehet a három pont megszerzéséhez Putnokon. Beharangozónk itt olvasható!A bajnokság állása szerda reggel: