Labdarúgás: nagy harcban maradt alul a Mórahalom Vásárhelyen + FOTÓK

2013. április 28., vasárnap
vasarhely_morahalom37_gs

Hatalmas csatát hozott az NB III-as megyei rangadó Vásárhelyen, ahol a Mórahalom veresége könnyen sorsdöntőnek bizonyulhat.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, a vendégek játékán elejétől fogva érződött, hogy számukra csak a három pont az elfogadható, míg a hazaiak biztonságos védekezésre alapozva próbáltak kontrákat vezetni. Az első helyzet a 16. percben alakult ki, ekkor egy kezezés miatt megítélt szabadrúgást

Marton Bence

élesen a kapu elé lőtt, s

Kökény Tamás

nagy helyzetben fölé csúsztatott. A 24. percben aztán megszerezte a vezetést a Vásárhely!

Szabó Márk

labdával együtt is gyorsabbnak bizonyult

Kothencz Péternél

, s az alapvonalról élesen visszajátszott játékszert

Varga Máté

lőtte a rövid sarokba (1-0). A folytatásban sokkal lelkesebben játszottak a hazaiak, a vendég szurkolók nem véletlenül kiabáltak "ébresztőt". A mórahalmi támadások rendre elakadtak a sorozatos lesállásokon, míg a másik oldalon Szabó Márk ismét lefutotta a védőket, de keresztbe lőtt labdájáról lemaradtak a társak. Az első mórahalmi lövésre 35 percet kellett várni, ekkor

Mészáros Zoltán

próbálkozását védte

Vígh Sándor

kapus. A 42. percben egy vendég szöglet után kifejelt labdát

Joseph Ngalle

, a vendégek kameruni légiósa lőtt 20 méterről kapura, ami egy védőn megpattanva a felsőlécről vágódott vissza a mezőnybe - óriási egyenlítési lehetőség maradt ki. A 44. percben kétgólosra nőtt a hazai előny: egy előre lőtt labdára az ősszel még Hódmezővásárhelyen védő

Kovács Krisztián

rossz ütemben futott ki, Szabó Márk előbb elérte a bogyót, s a térfél közepéről emelte át a kapust (2-0).

Fordulás után az 52. percben nagy szépítési lehetőséget hagytak ki a vendégek, akik kétszer is közelről próbálkoztak a kapuba lőni, de a tömörülő védőkről kivágódott a labda. Az 54. percben Ngalle kerül lövőhelyzetbe, de 18 méterről ismét a kapufát találta telibe a pipánál. A 66. percben óriási lehetőség adódott a hazaik előtt, Varga Máté kapuba tartó lövését Udvari a gólvonal elől vágta ki a mezőnybe. A 69. percben aztán szépít a Mórahalom: Ngalle végez el szabadrúgást bal oldalról a 16-os vonalától, beívelését Udvari Szabolcs fejelte a rövid sarokba (2-1). Ám mindössze egy percig örülhettek a vendégek, amikor egy baloldali hazai szabadrúgást követően Kökény kapott vissza egy kényszerítőt, s elvetődve lőtt a vendégek kapujába (3-1). Óriási potyagóllal szépített a Mórahalom a 75. percben: a remekül játszó Ngalle lövését Vígh nézte dermedten, s a gyenge löket a kapus mellett a kapuban kötött ki (3-2). Az utolsó negyedórában hatalmas rohamokat intézett a Mórahalom, ám a már-már hősiesen védekező hazaik tartották magukat, így sokáig nem is alakult ki helyzet. A 90. percben egyenlíthetett volna a homokháti alakulat, amikor a lesre játszó védők között Udvari kapott labdát, de óriási helyzetben fölé emelt. Már a ráadásban jártunk, amikor a 92. percben a HFC végleg eldönthette volna a meccset: Szakál Attila ugratta ki Martont a bal oldalon, aki önzetlenül Varga Levente elé tálalt, ám a csereként beállt hazai játékos hosszan vette át a passzt és Kovács kapus kivetődve megszerezte előle a labdát. Az óriási csatát hozó találkozó végén tehát a hódmezővásárhelyiek örülhettek 3-2-es győzelmük nyomán, míg az eddig remekül kapaszkodó Mórahalom nehéz helyzetbe került a biztos bennmaradásért vívott harcban. Következő alkalommal, a május 1-jén, szerdán, a márciusi havazás miatt elmaradt 15. forduló pótlása alkalmával a Dunaharasztit fogadja a HFC 17 órától, míg a Mórahalom a KTE II. elleni elmaradt, idegenbeli meccsét "hozza be" ezzel egy időben.

Labdarúgó NB III Alföld csoport 21. forduló:

Hódmezővásárhelyi FC - Mórahalom VSE 3-2 (2-0) Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Sinka (Székely, Czerovszki) HFC: Vígh - Szakál, Antal, Tóth J., Marton, Kökény, Nagy A., Varga M., Szabó M. (Varga L. 84'), Hanyecz (Keller 88'), Klimaj (Király 69'). Vezetőedző: Dezső Ferenc. Mórahalom: Kovács K. - Mészáros (Gahwagi 46'), Udvari, Nagy Z., Ngalle, Vojnic-Zelic, Fülöp, Kothencz, Domonkos, Faragó, ifj. Csák. Vezetőedző: Csák Zoltán. Gól: Varga M. (24), Szabó M. (44'), Kökény (71'), ill. Udvari (69'), Ngalle (75'). Sárga lap: Sakál (56'), Hanyecz (65'), Antal (68'), ill. Kothencz (25'), ifj. Csák (60'). Dezső Ferenc: "Úgy érzem, megérdemeltülk a győzelmet, egy igazi megyei ranbgadón. Játékosaim mind hozzáállásban, mind játékban a maximumot nyújtpották. A mórahalomnak sok sikert kívánok a bennmaradásért harcban" Csák Zoltán: "A labdarúgás egy olyan játék, amely 90 percen keresztül megköveteli a tiszteletet és az alázatot. 45 percnyi jó játék kevés egy olyan csapatnak, amelyik benn akar maradni..."