Labdarúgás: Ács duplája után is fordított a Dorozsma + FOTÓK

2013. április 6., szombat

Fordulatos, színvonalas, elképesztő meccset vívott a megye III-ban a Szentmihály és a Dorozsma. A hazaiak 0-2-ről álltak talpra, majd a 89. percben érték el a győztes gólt Szabó Zsolt révén.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 17. fordulójában:

Kiskundorozsmai ESK - Szentmihály 3-2 (0-2).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 100 néző, vezette: Bálint Zsolt (Somodi Gábor, Szántó Armand László).

Kiskundorozsma:

Mihálffy B. - Mészáros, Csányi, Rácz, Molnár, Szabó Zs., Farkas, Olajos, Gyuris (Hilák 92'), Füleki, Varga (Fehér 46'). Edző: Fazekas István.

Szentmihály:

Jani - Sándor, Kaszab, Burzon, Ábrahám, Bányik (Becsei 77'), Szalma I., Baján (Rumpf 90'), Hágelmann (Rupp 62'), Nagypál (Tóth I. Z. 67'), Ács (Tóth II. Z. 67'). Edző: Hímer István.

Molnár F. (65'), Olajos T. (80'), Szabó Zs. (89'), illetve Ács S. (2 - 30', 33')

93. perc: Megy előre a vendéggárda, de ezek már csak elkeseredett akciók. Elpuskázta helyzeteit a Szentmihály, így hiába vezetett 2-0-ra is, végül ráfizetett. 3-2-re nyert a Dorozsma! Rendkívül magas színvonalú mérkőzést vívtak a felek, mindenképpen a magyar labdarúgás javát szolgálja, hogy a megye III-ban is ilyen parázs ütközeteket látni. 92. perc: A 8-as számú szentmihályi Tóth I. Zoltán próbálkozott, fölé szállt a kísérlete. 89. perc: ÓÓL 3-2! Alighanem a győztes gólt láttuk, fordított a Dorozsma! 35 méterről Szabó Zsolt végezhetett el szabadrúgást, nagy erővel a bal felsőt vette célba, Jani vetődött, de nem érte el. A 10-es számmal játszó 44 éves sportembernek - aki a kisteleki megye I-es felnőttcsapat trénere is - ez volt a második gólja a bajnokságban. Szépségdíjas találattal dőlhet el a helyi rangadó, le a kalappal a dorozsmaiak előtt, 0-2-ről is talpra tudtak állni. 88. perc: Enyhe szentmihályi fölény a végére, de mindkettő együttesben érezhető még a gólveszély. 86. perc: A meccs sportszerűségére jellemző, hogy Füleki Gábor ebben a pillanatban az első sárga lapot kapta meg... 85. perc: Kaszab szerezhetett volna ismét vezetést a Szentmihálynak, de 16 méterről jó helyzetből fölé durrantott. 80. perc: ÓÓL 2-2! Épp azt akartuk írni, hogy nagyon hajt az egyenlítésért a Dorozsma, mikor meg is született az egalizáló találat. Molnár lövése lecsorgott Jani kapusról, aki kicsit ügyetlenkedett, ezt kihasználva odaugrott Olajos Tamás, s közelről a hálóba kotorta a bogyót. Az ifjú, 20 esztendős focistának - aki télen Balástyáról érkezett - ez volt az első gólja a megye III-ban. 79. perc: Hímer István Bányik helyére Becsei Gellértet hozta be. Tóth I. Zoltán (a 8-as számú) kapott közben remek labdát Kaszabtól, társát, a 11-es Tóth II. Zoltánt hozta volna gólhelyzetbe, de ezt most szentmihályi részről akadályozta meg rossz labdaátvétel. A vendégek most visszább húzódtak, kivárnak. 75. perc: Kiegyenlített mezőnymunka ezekben a percekben, lehetőségekkel mindkét kapu előtt. Baján lövése a hazai védőkről vágódott le, odaát pedig Füleki igyekezett kapura törni, de rosszul vette át, a hiba megállította az akciót. Szakkommentátorunk, Dobó Krisztián is elismeri, ahogy az első félidő a Szentmihályé volt, úgy a második a Dorozsmáé. Kíváncsian várja, tartogat-e még fordulatot a mérkőzés. 70. perc: Két Tóth Zoltán érkezett a Szentmihályba, az ékpár, Ács és Nagypál hagyta el a játékteret. Kiegyenlítettebb lett közben a játék, kijjebb jött a vendégcsapat is. Ugyanakkor Olajos hámozta át magát a kinyíló védelmen, a kapuson is átjutott, de a védők menteni tudtak a gólvonal elől. A dorozsmai futballista ütközött Jani kapussal, a földön maradtak előbb, majd sportszerűen átölelték egymást. 65. perc: ÓÓL 1-2! Itt a szépítés, ami már nagyon érett! Fülekit még szerelték a szentmihályi védők, de az érkező Molnár Ferenc 20 méterről, külsővel, hatalmas erővel, védhetetlenül zúdított a jobb felsőbe! A 23 éves futballista negyedszer volt eredményes a bajnokságban. Tömény izgalmat ígér az utolsó szűk 25 perc! 64. perc: Továbbra is meghatározó fölényben támad a Dorozsma, teljesen beszorult a Szentmihály. Hágelmann Tamás helyére Rupp Attila érkezett. 62. perc: Hágelmann került nagy gólhelyzetbe, majd összeesett, meghúzódott. Nagy valószínűséggel cserélnie is kell Hímer Istvánnak. Egyébként ügyesen és lelkesen rohamoz a Dorozsma, fölényt is harcolt ki. Molnár verekedett ki most magának lövőhelyzetet, de addig totojázott, míg szerelték a szentmihályi védők. 57. perc: Nyom a Dorozsma: Szabó legurítása után Gyuris szúrta rá, szögletre pattant. A kornert Molnár Ferenc továbbíthatta volna a szentmihályi kapuba, de Jani Levente zseniálisan mozdult ki, s elcsípte előle a bőrt. 56. perc: Ács háttal a kapunak Baján elé tette a lasztit, aki a nehezebb megoldást vállalva külsővel tüzelt, centikkel mellé. A túloldalon a jobb szárnyon futott nagyszerű akció, a centerezésről Füleki maradt le. 51. perc: Füleki Gábor életveszélyesen mozog, Kaszab Zsolt azonban többször is remek megoldással hatástalanította a dorozsmai támadó próbálkozásait. Most azonban összerúgott a két fiú, fájdalmas jelenet, ápolás következik. 46. perc: Megkezdődött a második játékrész. Varga Zsolt helyére Fehér érkezett a dorozsmaiaknál. Ács közben lesről indulva hagyott ki egy helyzetet, a spori nem fújt... Szünet.45. perc: Szentmihályi lehetőségekkel zárult a félidő. Hágelmann tálalt Baján elé, aki 2 méterről lőtt mellé, igaz, szorongatták a dorozsmai védők. Ezt követően Szalma kapott nagyszerű indítást, a hatalmas formában lévő Mihálffy azonban remek kifutással akadályozta meg a gólszerzést. 41. perc: A kétgólos Ács Sándort ezúttal szerelni tudta Csányi, pedig ravaszul kavargatott. Több támadást is vezetett egyébként a Dorozsma négy a négy, három a három ellen, ám egy rossz passz vagy egy becsúszó láb valamennyit megakasztotta a tizenhatos környékén. 38. perc: Megérkezett Ottlik Sándor, a dorozsmai női csapat mestere, aki azt figyelhette, hogy a szentmihályi Hágelmann Tamás ígéretes helyzetből magasan fölé lőtt. 37. perc: Dobó Krisztián szakkommentátor szerint a meccs magasabb osztályban is megállná helyét, s egyetérthetünk vele. Az iram tovább fokozódott, mindkét együttes támadófutballt mutat be, bátran akciózik. 33. perc:GÓÓÓL 0-2! Megduplázta előnyét a Szentmihály! Szalma István és Baján vitt végig egy kontrát a jobb szárnyon, Baján beadása Ácsot találta meg, a center egyet igazított, majd nagyszerű mozdulattal lőtt a bal alsóba. Mihálffy bravúrral ehhez is hozzáért, de hárítani ismét nem tudott. A 39 éves, télen az FK 1899 Szegedtől szerződtetett támadó immár harmadik találatát jegyezte a megye III-ban. 30. perc:GÓÓÓL 0-1! Vezetnek a vendégek! Bal oldali kontra futott szentmihályi részről, Bányik Ferenc jutott az alapvonalig, a hosszúra ívelt, Ács Sándor ott ütemtelenül találta el, ezzel meglepte a portást, Mihálffy ugyan hatalmasan nyújtózott, de csak beljebb tudta segíteni a lasztit a bal saroknál. 28. perc: Feltűnően sportszerű a derbi, a kiélezett csaták ellenére alig van szabálytalanság. A két edző pontosan ismeri egymás minden gondolatát, így elképesztően nagy a taktikai harc is. A szentmihályiak gyors, alacsony termetű, mozgékony középpályás sorral igyekeznek megbontani a zöldek védelmét, enyhe mezőnyfölényben is játszanak, de remekül zár a Dorozsma, ékpárja pedig igen veszélyes. 24. perc: Túljutottunk az első félidő felén, szinte elrepült 23 perc. Immár a Szentmihálynak is akadt lehetősége. Nagypál indult egy a védelem mögé zseniálisan ívelt labdára, de hagyta kettőt pattanni, Mihálffy pedig közben lezárta a rést, s ügyesen helyezkedve hárította a lövést. Ezután Ács Sándor szerezte meg a bogyót, két ügyes csel után 11 méterről látványosan löbbölt, nem sokkal a jobb felső sarok fölé. 19. perc: Továbbra is inkább a szentmihályi lábakon vándorol a labda, de a dorozsmai akcióban rejtőzik több veszély. A jobb oldalról éles szögből a rövidet vette célba az imént Varga Zsolt, Jani Levente minden tudására szükség volt, hogy hárítson. Érdemes megemlíteni közben Ács és Csányi élvezetes párharcát, gyűrik egymást rendesen a rutinos harcososok. 14. perc: Élvezetes a csata! Beszorította ellenfelét a Hímer-gárda, de precízen védekeztek a dorozsmaiak. Majd mikor sikerült kitörniük, Füleki tüzelt, alig-alig a jobb felső mellé. Egyébiránt a Fazekas-alakulat inkább szervezettnek, megfontoltnak tűnik, a lendület és a gyorsaság pedig Nagypálékat jellemzi. Kérdés, melyik erény kerekedik majd felül. 9. perc: Baján Zoltán két szögletet végezhetett el. A második igencsak veszélyesen kanyarodott, Mihálffy azonban szenzációsan lépett ki a ketrecből, s elöklözte a bogyót a berobbanó csatárok elől. Szakkommentátorunk, az újjáalakult szentmihályi ificsapat tagja, Dobó Krisztián megjegyzi: nagy iramban vágtak neki a csapatok, s eddig a színvonalra se lehet panasz. 5. perc: Az első két perc a Szentmihályé volt, majd kezdeti rohamaik után átvette az irányítást a Dorozsma. Mihálffy Béla merész előrevetődéssel szedte föl a labdát Nagypál Zoltán elől, majd Szabó Zsolt két lövéssel vétette magát észre a másik oldalon. Első kísérlete Burzonról vágódott le, majd az ismétlés fölé szállt. Egy taktikai finomság: a pályaválasztó legveszélyesebb csatárát, Füleki Gábort árnyékként kíséri és őrzi Burzon Márk. 1. perc: Fekete-piros-sárgában a szentmihályiak, sötétzöld és világoszöld kombinációjában a dorozsmaiak. A látogatók kezdték el a mérkőzést. Jellemző egyébként a gárdákra, hogy mindig a klubszíneikben lépnek pályára, dicséretre méltó módon ragaszkodnak ehhez. 13.55: A két városrész csapatának ütközete hatalmas presztízscsatát ígér. A felek jó kapcsolatot ápolnak egyébként, de most nem erről szól majd ez a 90 perc, a sportbarátság csak a hármas sípszó után áll vissza. Érdekesség, hogy a dorozsmai edző, Fazekas István korábban játékosa volt Hímer István szentmihályi trénernek, mester és tanítvány találkozik tehát ezúttal. A pályaválasztó kapujában a körzet önkormányzati képviselője, a kiváló adottságokkal rendelkező Mihálffy Béla repked majd. 13.45: Köszöntjük kedves olvasóinkat a Felső Tisza parti stadion műfüves pályájáról, megkezdjük szombati futballmaratonunkat! Elsőként a Kiskundorozsma - Szentmihály megye III-as meccset közvetítjük a műfűről, majd ugyaninnen 16 órától a Tisza Volán - Vásárhely NB III-as megyei rangadót. 16.30-tól a Szeged 2011 - Mezőkövesd NB II-es és az Algyő - Tápé megye I-es derbit követhetik nálunk a SZEGEDma.hu-n! Nem maradnak le semmiről! 14 órakor Bálint Zsolt sporttárs sípjelére indul a mérkőzés és online közvetítésünk is. Természetesen már röviddel a meccs előtt bejelentkezünk a Felső Tisza partról!

Vérbeli presztízsragadót, igazi hatpontos ütközetet vív a két szegedi legénység a megye III. Homokháti csoport 17. fordulójában. A Kiskundorozsmának és a Szentmihálynak is 24-24 pontja van, előbbi jobb gólkülönbsége révén a hatodik, utóbbi a hetedik helyen tanyázik. Mindkét csapat jól kezdte a tavaszi idényt. A "vendég" szentmihályiak előbb 1-1-re végeztek az Öttömös ellen, majd remek játékkal 3-1-re múlták felül a Forráskutat. Ami a pályaválasztót illeti, a dorozsmaiak a Pusztamérges elleni 1-1-gyel nyitottak, majd 3-0-ra verték a Domaszéket. Két jó formában lévő gárda méri össze tudását, s biztosak lehetünk benne, egyik sem adja majd olcsón a bőrét. Nyílt sisakos, változatos, férfias küzdelemre számíthatunk. Erre garancia a fordulatokban gazdag őszi találkozó is, mely 2-2-re végződött. Akkor Ottlik Roland duplájával komolyabbnak tűnő előnyre tett szert a Dorozsma, ám Rupp Attila előbb szépített, majd Sándor Csaba a hajrában egyenlített, ezzel pontot is mentett. A döntetlennel ezúttal aligha lennének elégedettek a felek!