Labdarúgás: kisiklatták a Mágocsot a szegedi vasutasok

2013. április 21., vasárnap
nagymagocs_fk12_gs

Békés megyei szerzeményei repítették az idegenbeli sikerre a SZVSE-t, Kiss Balázs két szemet gyönyörködtető találatot jegyzett.

A bennmaradás szempontjából sorsdöntő mérkőzést vívott a Nagymágocs SE a középmezőnyben helyet foglaló Szegedi VSE-vel vasárnap délután. A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 23. fordulójának derbijét a 30 pontos vendégek a nyolcadik, míg a 24 pontos hazaiak a tizedik helyről várhatták. A rendkívül nehéz talajú pályán - a korábbi sár most keményre, repedezettre száradt - a vendégek kezdtek jobban. A 7. percben lendületes támadást vezettek a szegediek, jobbról jött középre a beadás, ahol

Kiss Balázs

remekül érkezett, 8 méterre a kaputól okosan beleszúrt a labdába, mely a hálóban kötött ki, pompás centergól, 0-1. A folytatásban mindkét együttes nagyon igyekezett, a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de csak beadásokkal jutottak

Pluhár Gábor

ketrecéig, a vendégek portása azonban korlátlan úr volt a tizenhatoson belül. A vasutasok több lehetőséget is kidolgoztak, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A fordulást követően ismétlődött az első felvonás koreográfiája: gyorsan a hazai hálóban táncolt a laszti. Az 50. percben bal oldalról végezhettek el szögletet a szegediek, az ívelésre ügyesen robbant be a Kisshez hasonlóan télen Békés megyéből megszerzett

Mészáros Tibor

, s 6 méterről fejelt a kapu közepébe; 0-2. Nem sokkal később, a 60. perc tájékán a középpályán szereztek labdát a vendégek,

Szántó Dániel

mesterien tálalt a balösszekötőben induló Kiss Balázs elé, aki jobbal kanalazó mozdulattal szemet gyönyörködtetően ívelt a hosszú sarokba a kiinduló

Hogyor Balázs

hálóőr felett. Élményszámba ment ez a találat is

<0-3! A mágocsiak dicséretére legyen mondva: nem adták fel, mentek előre, s hajtásuknak meg is lett a jutalma. Negyedórával a vége előtt egy hazai szöglet

Lászlai Róbertet

találta egyedül az ötösön, ő szemfülesen vágta a hosszúba a lepattanó bogyót; 1-3. Több találat viszont már nem esett, így két héten belül a második szegedi alakulat is győztesen távozott Nagymágocsról (akkor az FK diadalmaskodott itt). Sikerével a 33 pontos vasutasok megerősítették nyolcadik helyüket, míg

Plenter Ferenc

csapatát megelőzve az Ásotthalmon győztes FK, így számukra egyre forróbb a helyzet. Ami a folytatást illeti, április 28-án (vasárnap) 17 órai kezdettel a SZVSE az Ásotthalom gárdáját látja vendégül, míg a mágocsiakra ugyanebben az időpontban roppant fontos találkozó vár Bordányban.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 23. fordulójában:

Nagymágocs SE - Szegedi VSE 1-3 (0-1).

Nagymágocs, 150 néző, vezette: Csöngető Endre (Lászlai Róbert, Kőhalmi Attila).

Nagymágocs:

Hogyor - Takács Á., Markovics N. (Kerekes), Sándor L., Takács B., Fejes, Markovics I., Makai, Kovács F. (Marsovszki), Rácz (Szepesi), Lászlai. Vezetőedző: Plenter Ferenc.

SZVSE:

Pluhár - Ágoston, écsek, Fülöp, Nagypál, Papp, Szántó (Lévai), Mészáros, Hegyesi Zs., Németh (Sztuparity), Kiss B. (Kozma).

Lászlai R., illetve Kiss B. (2), Mészáros T. Plenter Ferenc:

"Mi játszottunk, de az ellenfél rúgta a gólokat. Jövő héten javítani kell, megint idegenben."

Berki István:

"Végig maximálisan kézben tartottuk a meccset, esélyeshez méltóan nyertünk. Ha a talaj jobb, nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelmünk."