Labdarúgás: Dóra János mesterhármasával hengerelt az FK + FOTÓK

2013. április 30., kedd
fk_bordany35_gs

Nehézkesen indult, végül sima lett az FK 1899 Szeged győzelme - Szalai és Dóra vezényletével - a Bordány ellen.

Unalmasan indult a meccs, kissé totyogósra sikerült az első 30 perc, igaz az FK megszerezte a vezetést, de nem volt egyértelmű a fölénye, sok hibával, pontatlanul játszottak a szegediek. Érkezett is a Bordány egyenlítő találata, feléledtek a vendégek, a Szeged játéka pedig továbbra is kapkodó, hibaképes volt. De Szalai gyors válasza nagyon jókor jött, mint ahogy Dóra fejese is a 84. percben. Összességében egy fordulatos mérkőzést szurkolhattak végig a drukkerek, amely közel sem hozott olyan sima szegedi győzelmet, mint ahogy azt az eredmény tükrözi.

Labdarúgó megyei I. osztály 30. forduló:

FK 1899 Szeged - Bordány SK 4-1 (1-0)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfű, 100 néző. Vezette: Bán Imre (Boros Máté Dávid, Hideg Bence).

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Szalai, Gonda (Dedovics 86'), Sipos, Lajkó (Dóra T. 76'), Csuka (Holecska 63'), Forró, Imre, Gyurkovics (Barta 63'), Dóra J. (Herczeg 89'), Füle.

Hüvös Gábor.

Bordány:

Lippai - Csonka, Dobó, Nógrádi, Kiss, Masír (Bán 63'), Veres, Sádt, Kozma, Mészáros, Szabó.

Játékos-edző:

Retek Flórián.

Dóra J. (26', 84', 88'), Szalai (62'), ill. Kiss (56'). Hüvös Gábor:

"Rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen értékes három pontot gyűjtöttünk, ami korántsem volt annyira egyértelmű a meccs képe alapján. Főleg az első félidőben játszottunk pontatlanul. Végül, ha nem is szép játékkal, de megérdemelt győzelem született. Szurkolóink biztatása frenetikus volt, amelyből az 'öregek' is kivették a részüket!"

Retek Flórián:

"A mezőnyjáték alapján nem volt benne a mérkőzésben a 4-1-es vereség. 1-1 után az ellenfelünk fejjátéka döntötte el a meccset."

VÉGE90' Kozma lőtt egy életerőset 20 méterről, alig fölé. Megszólal a síp, vége. 89' A mesterhármast szerző Dóra János jön le, Herczeg mehet fel. 88' GÓÓÓL! Szalai fut le a jobb oldalon, áttekeri a bőrt a hosszúra, ahol Dóra J. érkezik, és a földről fejeli vissza a zsugát a hosszúba. 4-1 86' Gonda jött le, Dedovics ment fel. 84' GÓÓÓL! Sipos bal oldali szögletét fejeli be Dóra a hosszú oldalon 3 méterről. 3-1 81' Szalai vette le, Sádt fejelte a kapufánál szögletre a beadást. 79' Egyértelmű fölényben a Szeged, de a bordányi kontrákra figyelni kell. 76' Lajkó jön le és Dóra T. megy fel. 75' Szalai tört be egy kapuskirúgásból középre, 16 méterről tüzelt, alig mellé. 72' Mészáros lőtt belsővel 17 méterről egy kék-fekete védő lába mellett, Brunczvik könnyedén szedi fel a bőrt. 70' Nógrádi kapott sárga lapot. 68' Egy bal oldali szögletet középen fejelt meg Gonda gyengén, a kapus lábához. 66' Imre tekerhetett be jobbról, 40 méterről szabadrúgást, Lippainak kellett öklöznie. 63' Cserék: a Szegedbe Csuka és Gyurkivics jött le, Holecska és Barta ment fel, a vendégeknél pedig Masír jött le, és Bán érkezett 62' GÓÓÓL! Imre szemfüles labdával passzol ki a jobb szélen betörő Szalainak, aki a rövid saroktól kilövi a hosszút. 2-1 56' GÓÓÓL! Jobb oldalról Masír ívelte át a hosszúra, ahol teljesen üöresen maradt Kiss, és a kapufa tövéhez bólintott. 1-1 55' Előbb Sádt tekert mellé egy szabadrúgást, majd Masír távoli lövését védte vetődve Brunczvik. 53' Gonda kapott sárga lapot visszahúzásért. 50' Sipos bal oldalsó szabadrúgását a hosszú oldalon fejelte meg Dóra J., fél méterrel mellé. 48' Bal oldalsó szabadrúgást lőhet a Bordány. Veres tekerését könnyedén hárította a szegedi védelem. 46' Elkezdődött a második félidő. SZÜNET45' Sipos tekerhet be egy bal oldalsó szabadrúgást a végén, de a kapu torkából kirúgják a vendégek. Vége a félidőnek. 44' Szalai kapott sárga lapot. 41' Szegedi nyomás a pirosak kapuja előtt, két szöglet, egy beadás, egyszer a vendégkapusnak öklöznie kell. 38' Forró vitte fel a labdát, Dóra J. elé pörgetett, aki középről, 17 méterről tekerni próbált, de Lippai kezében landolt a zsuga. 33' Nógrádi fejelhetett meg egy bal oldali beívelést, de kissé magnak bizonyult a labda, mellé csúszott a stukkolás. 31' Füléhez pattant egy vendégfejről egy szegedi kirúgás, a csatár egyedül tört kapura jobbról, a 16-osnál elhúzta a védő mellett és kapura tekert, de Lippai hárított, a felpörgő labdát pedig vissza vetődve öklözte ki. 30' Sádt kapott sárga lapot reklamálásért. 26'GÓÓÓL! Gonda középre passzolt labdáját 16 méteren sarokkal érte el Füle, a labda Dóra J. elé került az ötösön, aki spiccel a kapus lába között a hálóba továbbított. 1-0 23' A Szeged hiába uralja a mezőnyt, ha pontatlanok a passzok, erőtlenek a támadások, eddig elég lagymatag a meccs. 18' Lajkó tört be bal oldalról, s az alapvonal közeléből tüzelt, a rövid saroknál hárított Lippai, a labda kicsorgott róla, de szegedi támadó nem akadt a közelében. 16' Egy bal oldali beadást ütött ki röviden Brunczvik, a labda Masír elé került, aki lőni próbált 16 méterről, de a kivetődő szegedi kapus zárta a szöget, és hárított. 15' Dóra J. unta el a totojázást, és 22 méterről lövésre szánta el magát, jócskán mellé. 13' Továbbra is meddő hazai fölény, egyelőre nem kapnak formát a szegedi akciók. 9' Imre löbbölése után alakult ki lehetőség a bordányi kapu előtt, de füle nem tudott a labdával lövésre fordulni. 5' Egyelőre mezőnyben folyik a játék, a Szeged szervezi a játékot, de nem tudja áttörni az ellenfél védőfalát, legutóbb Lajkó próbálkozott t kiszorított helyzetből 18 méterről egy lövéssel, de mellé. 1' A Bordány kezdte a mérkőzést. 18.50: Üdvözöljük olvasóinkat az Etelka sorról, ahol az FK 1899 Szeged a Bordányt fogadja, a csapatok már a melegítés végén járnak. A hazaiak kék-fekete szerelésben, a vendégek piros-fehérben játszanak majd. 19 órai kezdettel Bán Imre sporttárs sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztályban hat fordulóval a zárás előtt egyértelműen körvonalazódott, melyek azok az együttesek, melyeknek a hajrában a bennmaradás eléréséért kell küzdeniük. Természetesen még nem ismert, pontosan hány csapatnak kell búcsúznia, ám az NB-s átszervezések következtében még a hat kiesős verzió is életszagú. Éppen ezért mindenki a legjobb tíz közé igyekszik. A tabellára tekintve jól látható, hogy az éllovas hetes meglógott, de a nyolcadik SZVSE is magabiztos lehet. Lejjebb a sereghajtó Röszkének már aligha osztanak lapot, a HFC II. pedig első gárdája osztályváltása miatt kényszerül majd a megye II-be. A fennmaradó - legalább kettő - biztos élvonalbeli helyért tehát az alábbi alakulatok harcolnak: Kistelek (24 pont), FK 1899 Szeged (24), Nagymágocs (24), Mindszent (23), Bordány (19), Ujszegedi TC (18 - egy meccsel kevesebbet játszott). Aligha kell tovább magyarázni, mekkora téttel bír az FK és a Bordány kedd esti hatpontos, villanyfényes csatája! Ami az őszi felvonást illeti, ott Kovács Sándornak a 9. percben szerzett góljával a bordányiak tudtak diadalmaskodni, pedig a diszkoszvetősök a rendkívül parázs végjátékban mindent elkövettek a pontmentésért.