Labdarúgás: életéért küzd a Mórahalom Vásárhelyen

Labdarúgás:  életéért küzd a Mórahalom Vásárhelyen

2013. április 27., szombat

A labdarúgó NB III. Alföld csoportban a 21. fordulót játszák a csapatok a hétvégén. Vásárhelyen az osztályozó kiharcolásáért küzdő mórahalmiak a hétközi, Soroksár elleni hazai vereség után az életben maradásért küzdenek vasárnap délután.

Sokáig emlékezetes és egyben sajnálatos eseményeket hozó összecsapást játszott a két csapat ősszel az első NB III-as bajnoki mérkőzésük alkalmával Mórahalmon. Az októberi találkozó azzal vésődött be a köztudatba, hogy a 70. percben félbeszakadt. Emlékeztetőül azon az ominózus derbin a játékvezető még 0-0-ás állásnál előbb Boros Ádámot, majd a jelenleg már Mórahalmon védő Kovács Krisztián is kiállította a vásárhelyiek közül és ez utóbbi esetet követően büntetót ítélt a hazaiak javára. Az értékesített 11-es után, 1-0-ás állásnál az első félidő hosszabbításában Marton Bence is a kiállítás sorsára jutott, így nyolc fővel és kétgólos hátránnyal kezdte a második játékrészt a vásárhelyi csapat. A szünetben kettőt cseréltek a vendégek - és mivel Kovács kapus kiállításakor már cserére kényszerültek - így nem maradt további cserelehetőségük. Az 55. percben Harangozó Krisztián megsérült, még a mentő is kijött a vásárhelyi támadó ápolására, majd amikor a 63. percben Antal Krisztián húzódás miatt lebicegett a pályáról, a találkozó fiatal játékvezetője megállította a játékot. Hét percnyi kényszerű szünet után - mivel a vásárhelyi védő nem tért vissza - Zierkelbach játékvezető kénytelen volt lefújni a találkozót, hiszen a HFC létszáma hét fő alá csökkent és a szabályok értelmében ilyen létszámmal már nem lehet folytatni egy mérkőzést. Az indulatoktól közel sem mentes találkozó úgy zárult, hogy a rendező versenybizottság a három pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a Mórahalom csapatának ítélte. Időközben mindkét csapatnál edzőváltás történt, de érdekességként idézzük fel a találkozó utáni nyilatkozataikat. Tóth Ákos (Mórahalom VSE):

“28 éve vagyok igazolt labdarúgó, de ilyen mérkőzést még nem éltem át. Nagyon sajnálom az ellenfél vezetőedzőjét. A három pont mindenképpen meglesz, s ez volt a célunk, persze nem ilyen áron. Úgy érzem, nem mi vagyunk a hibásak azért, ami történt. Örülök a pontoknak, s megyünk tovább előre.”

Szűcs Róbert (Hódmezővásárhelyi FC):

“Sajnos a fiatal játékvezetői hármas képességeit meghaladta a meccs levezetésének feladata. Már Boros kiállítása is indokolatlan volt, majd a tizenegyes előtt a Kováccsal történt érintkezést követően Tóth Lukács még lépett kettőt, mielőtt látványosan elesett volna. 0-1 után nyolc, majd Marton kiállítását követően hét emberrel is becsülettel küzdöttünk, de amíg minket mindenért büntettek, addig a hazaiak bármit megtehettek büntetlenül. Az előző évi Ásotthalom – Mórahalom találkozóra emlékezve, mikor eltűntek az igazolások, elgondolkodtatónak tartom, hogy a mórahalmiak ismét ilyen kétes sikert tudhatnak magukénak.”

Az NB III Alföld csoport 8. fordulójában (2012. október 6):

Mórahalom VSE – Hódmezővásárhelyi FC 2-0 (2-0)

– félbeszakadt a 70. percben. Mórahalom, 400 néző, vezette: Zierkelbach Péter (Verbászi Patrik Bence, ifj. Takács Gábor).

Mórahalom:

Tombácz – Mészáros (Lázár 62′), Udvari, Sarnyai (Szücs 43′), Gahwagi, Tóth L., Fülöp, Tóth A., Podonyi, Domonkos, Szőke. Edző: Tóth Ákos.

Hódmezővásárhely:

Kovács K. – Varga M., Boros, Antal, Marton, Konc A. (Hanyecz B. 46′), Kökény, Hanyecz H., Szabó M. (Máté D. 30′), Klimaj (Rácz 46′), Harangozó. Edző: Szűcs Róbert. Gólszerző: Tóth A. 2 (30′ – tizenegyesből, 45+4′) Kiállítva: Boros Á. (21′), Kovács K. (26′), Marton B. (45+3′) Ez volt a múlt, vasárnap viszont következik a vásárhelyi visszavágó. A bajnokságból még hét forduló van hátra, de amíg a hazaiak - már biztos kiesőként - teher nélkül játszhatnak, addig a vendégek számára már egy esetleges döntetlen is kudarcot jelentene. A táblázaton jelenleg a Mórahalom a hatodik helyen áll, négy ponttal lemaradva az ötödik helyezett Tököltől. Ez a helyezés elméletileg osztályozós részvételt is jelenthetne, de a versenykiírás szerint a hat NB III-as csoportból csak a legjobb két eredményt elérő csapat lesz jogosult a rájátszásra. Jelenleg a megszerezhető pontok alapján a mórahalmiak (27 pont 19 mérkőzésből = 47,4%) csak a hatodikok ebben az összevetésben. Legjobban a Mátra csoportban szereplő Hajdúböszörmény áll (33/19 = 57,9%), a további sorrend: 2. Nagyatád (Dráva csoport 31/18 = 57,4 %), 3. Lébény (Tisza csoport 36/21 = 57,1 %), 4. Körmend (Bakony csoport 32/19 =56,1 %), 5. Pénzügyőr (Duna csoport 35/21 = 55,6 %). Jelenleg tehát nagy a valószínűsége annak, hogy az Alföld csoportban legalább ötödik helyen kell végeznie annak a csapatnak, amelyik osztályozón szeretné megőrízni NB III-as tagságát, ehhez viszont a Mórahalomnak már alig van hibázási lehetősége. A vasárnapi meccsnek többek között ezért is van óriási jelentősége a vendégek számára. A vásárhelyiek nyugodtan készültek a héten a mórahalmiak fogadására. A csütörtöki edzést követően Dezső Ferenc, a HFC edzője nyilatkozott portálunknak: "Nem kívánunk azzal foglalkozni, hogy mi történt az ősszel, sőt azzal sem, hogy milyen téttel bír a mérkőzés a Mórahalom számára. Az elsődleges célunk, hogy helyrehozzuk a Gyulán elszenvedett kiütéses vereséget. Szerdán ott voltam Mórahalmon, a Soroksár elleni találkozón. Azt láttam, hogy a Soroksár - a Gyulához hasonlóan - kiváló csapat és megérdemelten győzött. A mórahalmiak játékát is igyekeztem feltérképezni, de azt, hogy milyen tapasztalatokkal tértem haza, a csapatom taktikájának kidolgozására szeretném felhasználni. Tudom, hogy a vendégeknél Magyar Gyuri sárga lapok miatt nem játszhat vasárnap, míg Gahwagi és Podonyi játéka sérülés miatt kérdéses. Ez Csák Zoltán kollégám problémája, az enyém viszont az, hogy pillanatnyilag öt játékosomra - Brizik-Bodrogira, Konc Adriánra, Lékóra, Mucsira és Juhászra - nem számíthatok sérülés miatt és így megy ez már hetek óta, legfeljebb a nevek változnak. Visszatérve a hétvégi találkozóra, mi játszunk itthon, tehát nincs félnivalónk. Odaállunk és egy bátor, őszinte játékot várok a csapattól, olyat, amely után - legyen bármi az eredmény - mindenki tiszta lelkiismerettel nézhet majd tükörbe. A találkozó a műfüves pályánkon kerül lejátszásra és az előrejelzések szerint pokoli meleg lesz vasárnap délután. Remélem a vendégeknek nem csak az időjárás miatt lesz melegük." A HFC várható kezdőcsapata: Vígh S. - Szakál, Antal, Tóth J., Marton - Kökény, Nagy A. - Hanyecz B., Varga M., Klimaj - Szabó M.

Így játszott a HFC a legutóbbi mérkőzésén:

Várfürdő-Gyulai Termál FC – Hódmezővásárhelyi FC 6-0

(3-0) Gyula, 200 néző. Vezette: Janitz G.

Gyula:

Harmann – Kovács T., Vincze, Wéber (Valentényi 68.’), Dócza – Okos, Bálint (Hanyecz H. 63.’), Sfarlea, Cigan – Claudiu (Nagy G.), Laurinyecz. Edző: Popovics Ladislau.

HFC:

Vígh – Szakál (Juhász S. 84.’), Antal, Tóth J., Marton – Kökény, Nagy A. – Hanyecz B. (Varga L. 68.’), Varga M., Klimaj – Szabó M. (Király D. (68.’). Edző: Dezső Ferenc. Góllövők: Cigan (1′), Claudiu (9′, 22′), Okos (65′), Laurinyecz (82′), Nagy G. (85′).

Így játszott a Mórahalom a legutóbbi mérkőzésén:

Mórahalom VSE – Soroksár SC 0-2

(0-1) Mórahalom, 200 néző. Vezette: Belanka (Barta, Pogonyi)

Mórahalom:

Kovács K. – Nagy Z., Sarnyai, Udvari, Gahwagi (Kothencz 63′), Ngalle, Magyar, Podonyi (Szvoboda 37′), Vojnic-Zelic, ifj. Csák, Faragó (Domonkos 46′). Edző: Csák Zoltán.

Soroksár:

Tarczy – Kincses, Pandur, Urbán, Tóbiás, Nyilas, Lannert, Csepregi (Bölcsföldi 79′), Kocsis (Kiss K. 46′), Lisztes (Pölöskei 65′), Márkus. Edző: Varga Attila. Gól: Márkus (37′, 77′).