Labdarúgás: elvette a Tápé az Algyő hazai veretlenségét + FOTÓK

2013. április 6., szombat

Továbbra is százszázalékos tavasszal a megye I-ben a Tápé, mely idegenben verte az éllovast a szuperrangadón. Oda az Algyő hazai hibátlansága, a vezető pozíció megmaradt, de egy biztos: izgalmas lesz a bajnokság folytatása!

A megyei I. osztály 21. fordulójában:

Algyő SK - Tápé ESK 1-3 (0-2).

Algyő, műfű, 200 néző, vezette: Brezovai Zoltán (Csöngető Endre, Dobai János).

Algyő:

Szűcs M. - Makai (Kiss B. 46'), Gábor, Gonda, Koza, Takács R., Balogh N. (Orosházi 70'), Sebők (Hegedűs 46'), Gyimesi, Pataki (Farkas Sz. 70'), Hadár. Vezetőedző: Takács Zoltán.

Tápé:

Kispéter - Szűcs K. (Hegyesi Á. 92'), Szélpál, Cseh, Márki, Németh, Brinszky (Simon 89'), Tóth L. (Papdi Sz. 71'), Mike, Bubori (Péter 57'), K. Tóth (Kárász 82'). Vezetőedző: Paksi Péter.

Hadár A. (11-esből - 90'), illetve K. Tóth Gy. (11-esből - 10'), Mike G. (45'), Szűcs K. (63') Takács Zoltán:

"Ilyen rosszul, mint ma tettük, már nagyon régen futballoztunk, s remélem, nagyon sokára is fogunk. Döntőnek bizonyult, hogy a meccs elején kaptunk egy teljesen felesleges tizenegyest, ami jogos volt, de könnyen megelőzhető lett volna. Ez megfogta a csapatot, nem találtuk a ritmust, pontatlanul fociztunk. A második és a harmadik gólt pedig a létező legrosszabb lélektani pillanatokban kaptuk, utóbbit egy kihagyott százszázalékos ziccerünk utáni ellentámadásból egy lecsúszott beadást követően, ez végleg megpecsételte sorsunkat. A Tápé győzelme teljesen megérdemelt, kihasználták hibáinkat. Tragédia nem történt, minél előbb vissza kell találnunk a helyes útra."

Paksi Péter:

"Magas színvonalú, jó iramú mérkőzésen jó játékkal megérdemelten nyertünk. Győzelmünkért sajnos nagy árat fizettünk, Bubori Kornél egy rossz lépés miatt súlyos sérülést szenvedett. Ezt a diadalt neki ajánlom."

92. perc: Szűcs Krisztián helyére Hegyesi Ádám érkezett a vendégeknél. Mike Gábor nagyon messziről vállalt közben egy szabadrúgást, jócskán mellé durrantott. Itt a vége, győzött a Tápé. 90. perc:GÓÓÓL 1-3! Több szépítési lehetőséget is elpuskázott az Algyő Hegedűs és Gyimesi révén. Aztán büntetőhöz jutott az Algyő, Hegedűs vette mellre a labdát, majd nagyot esett. A bíró lökés miatt tizenegyest ítélt. Hadár lövését elsőre kiütötte Kispéter, majd a kipattanót ugyancsak Hadár közelről a léc alá bombázta. 89. perc: Brinszkyt Simon váltotta a vendégeknél. 86. perc: Péter Sándor kétszer is lőhetett ajtó-ablak helyzetben, Szűcs Marcell elsőre nagyszerűen hárított, majd az ismétlést is bravúrral szedte ki a jobb sarokból az algyői portás. 82. perc: Kárász Dávid készülődik a vendégeknél. Nézzük, ki jön le! K. Tóth Gyula az, aki végül elhagyta a pályát. 81. perc: Meddő mezőnyfölénybe került a hajrára az Algyő. Szorgosan építkeznek a fehér mezesek, de nemigen jutnak el helyzetig. Majd egy kontra indult, ami Papdi totojázásán halt el. 77. perc: Uralja a mérkőzést a nyugodtan adogató Tápé, a 0-3 érezhetően hitét vette a hazai gárdának. Megy azért becsülettel az Algyő, de ma semmi sem sikerül nekik. Mikor ezt megállapítjuk, Kiss Bence lépett ki, agilisen tört előre, lőni is tudott, de a labda egy tápéi lábon felperdült, lelassult, így Kispéter kapus könnyedén szedhette össze. 72. perc: Cserék szép sorban! Patakit és Balogh Norbertet kapta le Takács Zoltán, Orosházi Dánielt és Farkas Szilvesztert küldte harcba. A vendégeknél Németh Lászlót Papdi Szabolcs váltotta. Eközben K. Tóth húzott el a jobb szárnyon, s megpróbálta kopírozni társa találatát, abszolút tudatosan célozta meg a hosszút, de labdája a kapu tetején landolt. 68. perc: Brinszkynél jó helyen a labda, első beadása levágódik, a második a kapu mögé száll. Ma ez is belefér a kékeknek. Úgy tűnik, elveszik az Algyő hazai veretlenségét, s megőrzik saját százszázalékos tavaszi mérlegüket. 67. perc: Most már egyáltalán nem sürgős a Tápénak, biztonságos hátsó játékból próbálnak támadásokat vezetni. Hír még, hogy Buborinak letapadhatott a lába, így szenvedhetett térdsérülést, de a vendégek reményei szerint szakadás nem történt. 63. perc: GÓÓÓL 0-3! Alighanem eldőlt a rangadó! Jobbról tápéi beadás szállt a hosszúra, Szűcs Krisztián kísérlete átrepült Szűcs Marcell fölött, majd a kapufáról a kapu közepére pattant. Hogy így akarta-e az Ásotthalomról igazolt tapasztalt harcos vagy a szerencse segítette, talán csak ő tudja megmondani, a gólt viszont nem is kell túlmagyarázni... A 33 éves játékos ötödik találata volt ez a szezonban. 59. perc: Pataki rendkívül szép löketet eresztett meg szélről a hosszú sarok felé olyan 14 méterről, a labda elcsavarodott a kapufa mellett. Nem tudni, Kispéter elérte volna-e. Buborit egyébiránt Péter Sándor váltotta, jobbulást kívánunk a sérült tápéi csatárnak! 54. perc: Bubori sérülése sajnos súlyosnak tűnik, a térdével vannak problémák, nagy fájdalmak között hagyta el a játékteret. Közben Hadár lesről talált a hálóba: egy lecsorgó lövést sodort be az ötösről, de az asszisztens jelezte, kicsit korábban indult a kelleténél. 50. perc: Nagy lendülettel támad az átszervezés után az Algyő. Kiss Bence remekül robogott el a bal szárnyon, beadásáról lemaradtak a belsők. A Tápé is ki tudott aztán jönni a szorításból, Bubori lőtt, Szűcs szépen védett. A lövés közben ütközés is történt, a tápéi futballista megsérült, hordágyon kellett levinni. 46. perc: Kettős cserével próbálta felrázni csapatát Takács Zoltán. Makai és Sebők helyére Hegedűs Tibor és Kiss Bence érkezett, támadóbbá válhat tehát az Algyő. Eddig kísértetiesen emlékezetet a meccs a két csapat őszi összecsapására. Ott a vendég Algyő vezetett 2-0-ra a szünetben Hadár duplájával úgy, hogy a második találat épp a 45. percben született. Tápén a hazaiak fel tudtak állni, s egyenlítettek a második félidőben. A hazai környezetben eddig százszázalékos Takács-legénységre most komoly erőpróba vár. Szünet.45. perc: GÓÓÓL 0-2! Újabb büntető nincs, de itt az újabb találat! Megduplázta előnyét a szünet előtt a Tápé. Mike Gábor vette le a labdát mellel a tizenhatos előterében, ezzel becsapta emberét, majd a kapu jobb oldalába bombázott. A 24 éves, Szarvasról Tápéra került futballistának ez volt a második bajnoki gólja ebben az idényben. 44. perc: A végére ismét tápéi fölény, két vitatott esettel a tizenhatoson belül. Kétszer is büntetőt reklamáltak a vendégek, K. Tóth esése volt a gyanúsabb, de Brezovai játékvezető mindkétszer a hazaiaknak adott igazat, nem látott okot arra, hogy befújja a második tizenegyest. 41. perc: Szép támadás hazai részről: Hadár jobbra fejelt le egy felívelést, Pataki lépett ki a tizenhatoson belül, kisodródott, átívelte a kifutó Kispéter fölött, de a hosszún nem érkezett senki. Nem sokkal ezután ismét az Algyő motorja, Pataki lőhetett szabadrúgást 22 méterről, laposan eresztette el ezúttal, labdája elkerülte a jobb alsót. 38. perc: Szabadrúgásokkal próbálkozik az Algyő. Pataki 28 méteres kísérlete a léc alá tartott, Kispéter látványos mozdulattal fogta a lasztit. Az újabb kísérletnél egy ívelést figyelhettünk, amit ugyan elvétettek a vendégek belső védői, de Brinszkynek jókor volt jó helyen, a támadók elől az oldalvonalon túlra rúgta a játékszert. 33. perc: Többen melegítenek a Tápé részéről, húzódásos sérülések vannak ugyanis a vendégeknél. Kiegyenlített a játék, de nincs igazán veszélyes lehetőség. Megfigyelhető, hogy miközben a kékek inkább lapos passzokkal építkeznek, addig az Algyő előreívelésekkel kísérletezik, jól fejelő, magas embereit keresve. Ebben a pillanatban Hadár Attila le tudott fejelni egy ilyen labdát, Gyimesi László a védőktől szorongatva 3 méterről lőhetett, mellé. Az éllovas első igazán komoly helyzetére több mint fél órát kellett várni! 29. perc: Két kornert is elvégezhettek a vendégek. Brinszky az elsőt kapura tekerte, Szűcs a léc alól tornászta ki. A másodiknál támadófaultot látott Brezovai Zoltán játékvezető, szabadrúgást ítélt kifelé. 27. perc: Többet veszélyeztet a Tápé, Brinszky remekül osztogat, kiváló labdákkal hozza helyzetbe társait. Bubori Kornél lőhetett kisodródva az alapvonal közeléből, Szűcs Marcellnek minden tudására szüksége volt, de kipattant azért róla, Brinszky elől szögletre mentettek. 23. perc: Pataki Sándor távoli, sistergős bombáját Kispéter Zoltán biztosan fogta. A mezőnyben kiegyenlített a harc, ez a szabadrúgás volt a legkomolyabb veszélyeztetés eddig a fehér mezesek részéről. 19. perc: Élénk iram és hatalmas küzdelem jellemzi a meccset, s mostanra mintha magához tért volna Takács Zoltán legénysége. A kapu elé azonban továbbra sem jutnak el. 15. perc: A gól megzavarta a vendéglátókat, sokkal veszélyesebb a Tápé. Brinszky Adrián az oldalvonal környékéről lövésszerű beadást eresztett meg a hosszúra, mindenki mellett elszállt, Szűcs Marcell elképesztő védést bemutatva szögletre mentett. A kornert követően a fantasztikus formában futballozó Brinszky ollózása ment mellé. 11. perc: Támadásban maradtak a látogatók, Makai mentett szögletre. Újítania kell az Algyőnek, mert bent ragadt az öltözőben a hazai gárda! 10. perc: GÓÓÓL 0-1! Vezetnek a vendégek. Mikét sodorták el az algyőiek a büntetőterületen belül, tizenegyeshez jutott a Tápé. K. Tóth végezte el, jobbal nagy erővel a jobb sarokba lőtt. Szűcs kapus is arra vetődött, de nem érte el a lasztit. A 31 éves csatár huszadik találatát jegyezte jelen bajnokságban. 9. perc: Brinszky ügyes cselek után jó érzékkel lövés helyett hátra passzolt, Mike ágyúzása fölé szállt. Ezt követően a hazaiak átvették az irányítást, de helyzetig nem jutottak. 5. perc: A Tápé előtt adódott az első lehetőség. K. Tóth Gyula játszotta tisztára magát, lövése 20-30 centivel suhant el a jobb kapufa mellett. Szűcs Marcell úszott ugyan a levegőben, de úgy tűnt, nem érte volna el a labdát, ha ketrecet talál. 1. perc: A vendégek kezdték a meccset, Vásárhely felé támadnak. A múlt heti kezdőkhöz képest egyébként egy, illetve két változás. Az Algyőben nincs ma Bogdán Péter, Gábor Zoltán kapott lehetőséget, de nyilván nem a támadósorban, hanem hátul, ami szerkezeti változást von maga után. A tápéiaknál Hegyesi Ádám és Péter Sándor a padon kezd, Cseh Dániel és Bubori Kornél a pályán. 16.25: Fehér felső, sötétkék nadrágban és fehér sportszárban a hazaiak, tiszta középkékben a vendégek, jó napot kívánunk Algyőről, hamarosan indul a rangadó! 16.30-kor Brezovai János sporttárs sípjelére indul a mérkőzés és online közvetítésünk is. Természetesen már röviddel a meccs előtt bejelentkezünk Algyőről!

A Csongrád megyei I. osztály hétvégi, 21. fordulójának várva várt mérkőzését Algyőn rendezik. A szombati labdarúgócsemegén az éllovas hazaiak vendége a tavasszal még százszázalékos Tápé lesz. Jelen pillanatban az Algyő 48 ponttal vezeti a tabellát a 43 pontos Kiskundorozsma, a 41 pontos Ásotthalom és a 40 pontos Tápé előtt, ám Brinszky Adriánék egy meccsel kevesebbet játszottak. (UTC elleni, halasztott meccsük behúzása esetén "virtuálisan" a dobogó második fokára helyezhetjük őket.) Takács Zoltán gárdája vereséggel nyitotta a tavaszt, 1-0-ra kapott ki a masszív Csanádpalota otthonában, azóta viszont négy győzelemmel javított. A Röszkét, a Bordányt, a Csongrádot és a HFC II.-t úgy múlta fölül az algyői brigád, hogy igazolva védekezésének jó hírét, 360 perc alatt mindösszesen egyetlen gólt kapott. Pataki Sándorék hatalmasat léphetnek céljaik megvalósítása felé, ha folytatják ezt a remek sorozatot, s a Tápét is két vállra fektetik. Ehhez persze a látogatóknak is lesz egy-két keresetlen szavuk! Paksi Péter tanítványai egyedüliként a mezőnyben még nem hibáztak tavasszal, diadalmaskodtak a Kistelek, az FK 1899 Szeged, a SZVSE és a múlt heti rangadón az Ásotthalom ellen is. Bár mesterük szerint ezúttal nem ők a favoritok, nem titkoltan szeretnének meglepetést okozni. Kulcsszerep juthat mindkét oldalon a mesterlövészeknek. Hazai részről Hadár Attila 17 gólnál tart, míg a vendégek legveszélyesebb támadója, K. Tóth Gyula már 19 alkalommal köszönt be az ellenfeleknek. Az ő semlegesítésük komoly feladatot ró majd a hátsó alakzatokra, tekintve, hogy minden hájjal megkent, tapasztalt, rutinos harcosokról van szó, akik fejjel és lábbal egyaránt képesek bevenni a kaput. Ami az őszi összecsapást illeti - amit szintén élőben közvetítettünk –, Tápén emlékezetes, izgalmas, fordulatos csatának lehettünk tanúi. Hadár első felvonásban elért duplájával magabiztosan vezetett, uralta a meccset a vendéggárda, majd a második félidő derekán varázsütésre magához tért a hazai egység, s K. Tóth, illetve Dlusztus Imre jóvoltából egy perc leforgása alatt egalizált. A végén még az Algyő örülhetett az iksznek. Ezúttal viszont valószínűleg csak a Kiskundorozsma és az Ásotthalom lenne boldog, ha pontosztozkodással zárulna a csörte. Olvassa el kedvcsinálóként az Algyő gólvágójával, Hadár Attilával készített írásunkat!Nézze meg beharangozó cikkünkben, mit vár a rangadótól Paksi Péter, a Tápé vezetőedzője!