Kosárlabda: jobb volt a Honvéd a Kosársulinál

2013. április 11., csütörtök

Elvesztette rájátszásbeli veretlenségét Budapesten az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli: a sokáig vezettek ugyan Cziberéék, de végül a hazaiak támadásban és védekezésben felülmúlták őket.

Az előzetes várakozásnak megfelelően - akárcsak a tavalyi két meccsen - nem tudták a vásárhelyiek megfogni a Honvéd két fiatal irányító hátvédjét

Tursicsot

Kwamét

, akik tetszés szerint érték el pontjaikat betörésekből, vagy osztották le a ziccer labdákat centereiknek. Ennek ellenére a Kosársuli elsősorban

Marinkovic

betöréseivel és a tíz perc alatt dobott 6 triplával - amiből Dani egymaga hármat dobott - tartotta magát. A sérülése utáni térdműtétjéből hosszú idő után végre felépült fiatal irányító a 2012/13-as szezonban először kezdett. A negyed végén a Vásárhely 28-23-ra vezetett. A második negyed elején a hazaiak is bevágtak gyorsan négy triplát, és átvették a vezetést (37-34). Erre még sikerült Cziberééknek kettővel válaszolni, és a szerb center is dobott két újabb kosarat, így ismét a Kosársuli vezetett (39-41). A következő három percben azután teljes vásárhelyi csőd következett: hiába volt időkérés, hiába voltak a cserék, a vendégcsapat nem bírt kosarat dobni. A Honvéd által ebben az időszakban zsinórban dobott 14 pont lényegében el is döntötte a mérkőzést (52-41) A szünet után átállt zónavédekezésre a Kosársuli, de hiába. Alig kaptak ugyan Nyilasék kosarat, de vásárhelyi részről csak Marinkovic tudott pontokat szerezni, így nem csökkent a hátrány (62-50). Gyenge és szervezetlen volt a támadójáték, kimaradtak a büntetők, a két újabb tripla is csak szépítésre volt elég. A vásárhelyiek sorra kapták a faultokat is, sokszor nem éppen jogosan. A negyed végére így 16 pontra nőtt a hátrány (71-55). Az utolsó játékrészben is zónáztak a kék-sárgák és ezt nem is tették rosszul. Öt perc alatt mindössze két triplát kaptak, amire 12 ponttal sikerült lerohanásokból válaszolni. Ezzel 10 pontra csökkent a vásárhelyiek hátránya (77-67), de ezt nem sikerült tovább faragni. Marinkovic és

Mócsai

kipontozódott, de a többiekre is könnyű szívvel fújtak faultot a budapesti játékvezetők. Sokat elmond az a tény, hogy az utolsó négy percben a Honvéd 13, a Vásárhely csak 2 büntetőt dobhatott. A hazaiak szép lassan növelték előnyüket, ami a végére egészen 18 pontra nőtt (96-78)

Férfi kosárlabda NB I/B rájátszás a 9-20. helyért, 4. forduló:

Budapesti Honvéd - EnterHód Vásárhelyi KS 96-78 (23-28, 29-13, 19-14, 25-23)

Budapest, 50 néző. Vezette: Vida B., Kovács Z., Szabó A.

Honvéd:

Kwame 22/3, Tursics 21/15, Máté M. 8, Stefan 11, Bohanek 11.

Szollár 7/6, Kovács D. 11, Lőrincz 2, Szeleczky, Taga 3/3, Szalay.

Zsoldos András.

Kosársuli:

Dani 12/12, Czibere 12/12, Vas 10/6, Nyilas 5/3, Marinkovic 23.

Vejinovics 5, Kukla 4/3, Mócsai 2, Schéda 5.

Elek András. Elek András:

"A Honvéd egyértelműen jobb csapat nálunk, ezért megérdemelten nyert. Dobtunk ugyan 12 triplát, ami fantasztikus teljesítmény idegenben - de csak bravúrkosarakkal nagyon nehéz győzni. Nekünk sem sikerült. Nagy öröm volt számomra Dani Zoli eredményes visszatérése, és Marko ponterőssége."

A rájátszás 4. fordulójának további eredményei:

Veszprémi Egyetem – Óbudai Kaszások 84-65, Soproni MAFC-NYME – Mezőberényi KK 108-73, Győr-SZOL Széchenyi Egyetem – Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 100-71. A 3. fordulóból pótolt mérkőzéseken: Győr-SZOL Széchenyi Egyetem – Mezőberényi KK 95-72, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK – Soproni MAFC-NYME 65-55, Veszprémi Egyetem – Nagykőrösi SKE 84-83.