Jégkorong: 4-1-ről kapott ki a magyar válogatott Dél-Koreától

2013. április 15., hétfő
magyarorszag_delkorea_jegkorong_mti_it

Parádés kezdést követően végül büntetőkkel meglepő vereséget szenvedett Dél-Koreától a magyar jégkorong-válogatott.

A budapesti Papp László Sportarénában zajló divízió 1-es jégkorong-világbajnokság 2. fordulójában a magyar csapat már 3-0-ra is vezetett az első harmadban, majd kiegyenlített második játékrészt követően a harmadikban a dél-koreaiak nullázták le egy hármassal a mieinket. A 4-4-es eredményt követő hosszabbításban nem született gól, a szétlövésben pedig az ázsiaiak koncentráltak jobban, így váratlan, hosszabbításos vereséget szenvedve, 3 helyett csak 1 ponttal gazdagodott a házigazda magyar válogatott. Remekül indult a mérkőzés,

Eum

lába között csúsztatta be a pakkot. Ezután néhány könnyelműség révén többször helyzetbe kerültek a vendégek is, ám

Rajna

jól védett. Ezt követően többször is emberhátrányba került a magyar csapat, de jól védekezett, majd következett

Hári

, aki kilőtte a jobb felső sarkot és háromgólosra növelte az előnyt. A második játékrészben szépítettek a dél-koreaiak egy gyors kontrából, ám bő egy perccel később emberelőnyben

Vas János

visszaállította a háromgólos különbséget. A szünetről emberhátrányban jött vissza a magyar csapat, ezt kihasználva pedig

Kim Ki Szung

közelről betalált. Rövid technikai szünet miatt állt a játék, a palánkot kellett javítani, és amint folytatódott a játék, egyből újabb gólt lőttek a vendégek. Kisvártatva az egyik dél-koreai játékos,

Li Szeung Jup

súlyos sérülést szenvedett a

Nagy Gergővel

történt ütközésnél, hordágyon kellett levinni. A hosszas kényszerszünet az ázsiai riválisnak tett jót, ugyanis szinte azonnal 4-4 lett az állás. A 9000 néző megpróbált lelket önteni a magyar válogatottba, ám

Tokaji

kiállítása miatt ismét emberhátrányba került. Ezt sikerült kivédekezni, de így sem kerülte el a csapat a hosszabbítást, sőt, ahhoz Rajna bravúros védése is kellett. A hirtelen halálban Rajna újabb bravúrt mutatott be, közben

Cso Min Ho

a palánknak esett, és ő sem tudta folytatni a játékot. A végén Sofron eldönthette volna a meccset, de kimaradt a ziccer. A rávezetésben sorrendben Radunske és Vas Márton belőtte,

Sin

Ladányi

kihagyta saját próbálkozását. Ezután Kim Ki Szung értékesítette a büntetőt, Sofron viszont rontott, ezzel eldőlt a mérkőzés. A dél-koreaiak történetük során először nyertek a magyarok ellen. A szünnap után szerdán a mezőny legerősebbje, a jelenlegi éllovas kazah válogatott következik.

Divízió 1/A-s jégkorong-világbajnokság, 2. forduló:

Magyarország - Koreai Köztársaság 4-5 (3-0, 1-1, 0-3, 0-1) szétlövés után

Budapest, Papp László Sportaréna, 9000 néző. Vezette: Konc (szlovák), Szidorenko (fehérorosz), Brown (amerikai), Müller (svájci).

Magyarország:

Rajna – Sille, Szirányi B., Sofron, Bartalis, Ladányi – Vas M., Tokaji, Hári, Vas J., Kovács Cs. – Gőz, Horváth A., Mihály Á., Sikorcin, Benk – Pozsgai, Szélig, Magosi, Nagy K., Nagy G.

Szövetségi kapitány:

Rich Chernomaz.

Koreai Köztársaság:

Eum (Pak) – Li Don, Kim Tung, Kim Szang, Kim Ki, Radunske – Kim Vu, Kim Jun, Kim Von, Szin, Cso – O Hjon, Kim Hje, Jun Dzsi, An, Kvon – Jun Kjung, Li Szung, Pak, Sin, Li Jong.

),

16 perc, ill. 10 perc. Rich Chernomaz szövetségi kapitány:

"Túl kényelmesen játszottunk, azt hittük, hogy megvan a mérkőzés, pedig 3-0-ás vezetésünkig sem voltunk hibátlanok, sokszor könnyelműsködtünk. Később sok kiállítást kaptunk, ettől erőre kapott az ellenfél, amely élt a lehetőséggel. Jól jön a szünnap, bőven van hiba, javítanivaló."

Az állás:

1. Kazahsztán 2 2 – – – 10–2 8 6 2. Olaszország 2 2 – – – 8–1 7 6

3. Magyarország 2 1 – 1 – 8–7 1 4

4. Dél–Korea 2 – 1 – 1 5–8 –3 2 5. Japán 2 – – – 2 3–9 –6 0 6. Nagy–Britannia 2 – – – 2 2–9 –7 0