Vízilabda: újabb győzelmet aratott a Lakó-csapat

Ha szoros csatában is, de hozta a kötelezőt a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem az ÚVSE ellen szombat délután.

A hazaiak dolgát már eleve nehezítette, hogy centerük,

Miklós Dóra

betegség miatt kihagyni kényszerült a meccset, s a válogatottban is megfordult

Dalmády Petra

is csak betegen tudta vállalni a mérkőzést. Némi meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, ám ezt hamar megfordították a szegedi lányok a Dalmády nővérek,

Szandra

és Petra góljaival, de az első negyed még így is egállal zárult. A folytatásban - akárcsak először - ezúttal is

Sikter Diána

juttatta előnyhöz a vendégeket, ezt ismét a kisebbik Dalmády lány egyenlítette ki a szünetre (3-3). Fordulás után

Árkosy Lilla

és Dalmády Petra góljaival már a hazai csapat került kétszer előnybe, ám ezt újra kiegyenlítette az ellenfél az utolsó nyolc perc elején. Gyors gólváltás következett,

Tóth Petra

értékesített egy emberelőnyt, ám Sikternek erre is volt válasza,

Lengyel Dominika

szabaddobásgóljára azonban már nem jött újabb egalizáló találat a hátralévő három és fél percben (7-6). Lakó Gábor tanítványaira most két hét regenerálódás vár, azután majd április első felében két nehéz meccs: előbb a Dunaújváros látogat Szegedre (április 6., 15 óra), majd Árkosyék utaznak Egerbe (április 13., 18 óra), azután pedig kezdődik a rájátszás, amelynek várhatóan az alsóházi küzdelmeiben lesz érdekelt a Tisza-parti alakulat.

Női vízilabda OB I 11. forduló:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Újpest Vízilabda Utánpótlás SE 7-6 (2-2, 1-1, 2-1, 2-2)

Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Madarasi, Sándor.

TÓTH E. - Lengyel Dom. 1, DALMÁDY P. 3, Dalmády Sz. 1, Tóth P. 1, Lengyel A., Lengyel Dor.