Vízilabda: három szegedi gól is kellett a Világliga-szuperdöntőhöz

2013. március 27., szerda

Biztosította helyét a Világliga cseljabinszki szuperdöntőjének nyolcas mezőnyében a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely az itthoni 6-5-ös siker után idegenben is legyőzte a világbajnoki címvédő olasz nemzeti együttest.

A mintegy 1200 nézőt befogadó, teltházas uszoda a csoportelsőség szempontjából kiemelten fontos találkozónak adott otthont. A 12 pontjával a négyes élén álló magyar csapat abban a tudatban vághatott neki, hogy ha pontot szerez, akkor - az oroszokkal pénteken, Kecskeméten vívandó összecsapás eredményétől függetlenül - csoportelsőként már biztos résztvevője a június közepi szuperdöntőnek. A hét ponttal - az oroszokat (3 pont) és a románokat (2) megelőzve - második olaszok viszont csakis győzelemmel őrizhették meg az esélyt, hogy esetleg mégis ők lesznek az elsők, így a továbbjutók - ha a magyar válogatott Bari után netán Kecskeméten is botlik. Az átalakulóban levő vendégcsapat, amely

Benedek Tibor

irányításával eddigi mind a hét mérkőzését megnyerte, jól kezdett: hiábavaló próbálkozások után öt olimpiai bajnokának egyike,

Varga Dénes

szerzett vezetést. Az olaszok kevéssel az első szünet előtt büntetőből egyenlítettek (1-1). A második negyed az idősebbik

Varga

fivér,

Dániel

találatával indult, amelyet emberelőnyből szerzett a 2008-as pekingi olimpián aranyérmes pólós, majd megúszás végén az A-Híd Szeged VE kiválósága,

Szivós Márton

vette be a hazai kaput (1-3). Létszámfölényes helyzetből voltak eredményesek a vendéglátók is, ráadásul kétszer egymás után próbálkozhattak a hat az öt elleni játékkal (3-3). Ám még a nagyszünet előtt visszakerült a magyarokhoz az előny: a fór kínálta lehetőséggel a válogatottba hosszabb szünet után visszatért kétszeres olimpia bajnok Madaras Norbert élt (3-4). A harmadik játékrész első perceit a kölcsönös hibázás jellemezte, mígnem egy emberelőny olasz góllal zárult (4-4). Aztán a vezetést is - először a meccsen - megszerezte a hazai együttes, de az olimpiai bajnok centere,

Kis Gábor

- szintén fórból - egyenlített (5-5). A befejező nyolc perc nyitányaként a Kis Gábor által kiharcolt kiállítás kínálta esélyt az ugyancsak Szegeden pólózó bekk,

Decker Ádám

használta ki, és az olaszok hatodik gólja is fórból született meg (6-6). Három perc volt még hátra, amikor megúszott a magyar csapat, s a szegediek ifjú tehetsége,

Török Béla

pedig nem hibázott, majd a hajrában emberelőnyből Kis is betalált (6-8). Az olaszoknak innen már csak felzárkózniuk sikerült, egyenlíteni nem, így a magyar válogatott bravúros győzelmet aratott Bariban (7-8).