Labdarúgás: Brinszky mesteri hármasa diadalt ért az FK ellen + FOTÓK, VIDEÓ

2013. március 16., szombat

Nagyszerű meccset vívott Algyőn a Tápé és az FK 1899 Szeged. A tápéiak két gyors góllal elhúztak, a kék-feketék izgalmassá tették a derbit, de Brinszky Adrián zsenialitása ellen már nem lelték meg az orvosságot.

A Szertár Sportbolt megyei I. osztály 18. fordulójában:

Tápé ESK - FK 1899 Szeged 4-1 (3-1).

Algyő, műfű, 250 néző, vezette: Kovács Attila (Kóródi Attila, Hideg Bence).

Tápé:

Kispéter - Szűcs, Szélpál, Kecskés, Márki, Németh, Brinszky, Tóth L. (Cseh 90'), Mike (Bubori 57'; Kőszegi 86'), Péter (Kárász 59'), K. Tóth. Vezetőedző: Paksi Péter.

FK Szeged:

Brunczvik - Szecska (Dedovics 53'), Sipos, Dóra T., Lajkó, Szalai, Gyurkovics (Holecska 66'), Forró, Csuka, Füle, Dóra J. Vezetőedző: Hüvös Gábor.

Brinszky A. (3 - 3', 11', 70'), Mike G. (36'), illetve Gyurkovics T. (45')

Nézze meg a SZEGEDma TV videóját!

Vége a mérkőzésnek.92. perc: Kispéter elvetődve védett egy Füle-löketet, majd lesen állt meg a következő diszkoszvetős roham. Két perc hosszabbítást követően a játékvezető lefújta a remek meccset. Győzelmével a Tápé 34 pontos most, s feljött a hatodik pozícióba, megelőzve a vasárnap pályára lépő Sándorfalvát. Paksi Péter legénysége jövő vasárnap a SZVSE-pályán a vasutasokkal vív újabb helyi rangadót, míg az FK 1899 Szeged jövő szombaton este a Kistelekkel játszik hatpontos alsóházi csörtét. 90. perc: A végén Cseh állt még be a Tápénál Tóth Lukács helyére. A fehér mezesek lábán vándorolt a laszti az utolsó pillanatokban, a kulturáltan futballozó Paksi-gárda megérdemelten zsebeli be ezt a sikert. 87. perc: Buborit Dóra János ütötte el, sárgát kapott érte. A csereember az esetnél sajnos megsérült, kényszerű változtatás a Tápénál, Kőszegi érkezett az utolsó percekre. 83. perc: Enyhe tápéi mezőnyfölénnyel telnek a percek, a negyedik gól kicsit megtörte a kék-feketéket. Az iramra nem lehet panasz, az esemény már kevesebb. 79. perc: Dulakodást követően a két 9-es kapott sárgát, Holecska és Bubori. Reméljük, ettől megnyugszanak a kedélyek... Lajkó szabadrúgását pedig Kispéter le tudta húzni a csatárok elől, kicsit dajkálhatja is a bőrt. 78. perc: Egyre jobban parázslik a csata, a játékvezető azonban kézben tudja tartani az eseményeket. Az imént Tóth Lukács fejese alig kerülte el az FK-ketrecet. 74. perc: K. Tóth került nagy helyzetbe! A félpályáról indult kapura egy nagyszerű átadással, egyedül tört kapura, el akarta húzni a kapus mellett, de Brunczvik gyors vetődéssel leszedte lábáról a bogyót. 70. perc: GÓÓÓL 4-1! Itt a válasz az előző kérdésre: a Tápé szerzett újabb gólt, innen már iszonyatosan nehéz dolga lesz az FK-nak. Szűcs Krisztián mesteri jobb oldali beadását a bomba formában lévő Brinszky a rövid sarokról a hosszúba csúsztatta. Szenzációs fejes, mesteri hármas Brinszky Adriántól! 66. perc: Újabb FK-változtatás: Holecska be, Gyurkovics le. Hüvös Gábor hajtja övéit, hatalmas a harc a pályán, nagyszerű mérkőzést láthatunk! Mindkét együttes gólra törően, nyílt sisakkal, veszélyesen futballozik. Nagy kérdés, ki szerzi a következő találatot. Ha a Tápé, akkor végleg eldöntheti a derbit, amennyiben viszont a kék-fekete tizenegy, akkor fantasztikus végjáték elé nézünk! 65. perc: Kiegyenlítette az FK-fölényt a Tápé. Márki Kornél pompásan húzott előre a bal szárnyon, mintaszerű beadását K. Tóth 5 méterről a felső lécre fejelte. Brunczvik már verve volt... 61. perc: Az ellentámadásnál K. Tóth került helyzetbe, ám a nagyszerűen kilépő Brunczvik tisztázott előle. Az esetnél ütköztek, a hálóőrt ápolni is kellett. 60. perc: Kárász és Bubori állt be, Péter és Mike jött le a tápéi oldalon. Továbbra is nagy nyomás nehezedik Kispéter kapujára, rohamoznak a diszkoszvetősök. Ebben a pillanatban jobbról végzett el szabadrúgást Lajkó, Kispéterről kijött a laszti, többen is berobbantak, de üggyel-bajjal mentettek a védők. 56. perc: Óriási nyomás alá került a tápéi kapu, Dóra János tüzelt, szögletre pattant a laszti. Minden erejét mozgósítja a kék-fekete alakulat, mely még nem tett le arról, hogy pontot szerez ezen a délutánon. 55. perc: Nagyszerű iramban folyik a játék, felpörögtek a csapatok. Szecskát lehívta a pályáról Hüvös Gábor, s Dedovicsot küldte a helyére. 50. perc: Dóra János remek labdával ugratta ki Fülét, aki kicsit elhamarkodva lőtt, így Kispéter védeni tudott. Az első lehetőség tehát az FK előtt adódott. Kecskés pedig tápéi részről gyűjtötte be az igen sportszerű meccs első sárgáját. 46. perc: A kétgólos hátrányban lévő kék-feketék hozták játékba a lasztit a második félidő elején. 0-3-nál már temettük kicsit őket, de az utolsó pillanatban sikerült szépíteniük, ezzel visszahozták a reményt. Meglátjuk, lesz-e erejük talpra állni, pontot menteni. A szünetben egyébként egyik mester se cserélt. Szünet.45. perc: GÓÓÓL 3-1! Védelmi hiba után szépített az FK! Füle Mátyás csapott le egy szabad labdára, bejátszott az üres területre, az érkező Gyurkovics Tamás pedig 3 méterről az üres kapuba belsőzött. Itt a vége az első félidőnek, izgalmas második elé nézünk, hála ennek a szépítő gólnak! A találat érdekessége, hogy a 21 esztendős Gyurkovics másodszor tudott eredményes lenni a bajnokságban, s első alkalommal is a Tápé kapuját vette be. Igazi Tápé-specialista tehát. 41. perc: Tápéi lábakon vándorolt a labda az utóbbi percekben. A támadást nem nagyon erőltették már Péterék, de pontos passzokkal ügyesen tartották az előnyt. Az FK pedig bármennyire kereste, nem találta játékát ebben a felvonásban. 36. perc: GÓÓÓL 3-0! Tápéi korner után röviden mentettek a diszkoszvetősök, a szemfüles Mike Gábor pedig 20 méterről laposan, halálpontosan lőtte ki a jobb alsót. Nem akarjuk lebecsülni az FK-t, de alighanem eldőlt a derbi. Az ezt megelőzően Szarvason szereplő 24 esztendős játékosnak egyébként az első gólja volt ez a bajnokságban. 33. perc: Egy jobb és egy bal oldali szöglettel veszélyeztettek a "vendégek", a tápéi védelem azonban igen szilárdan áll, mindkét esetben közbe tudott avatkozni. A félidő hajrájára mezőnyfölénybe került az FK, mely igyekszik szűkíteni kétgólos hátrányát. Brinszkyék villámgyors csapásai azonban mindig ígéretesek. 30. perc: A jobb szárnyon remekül törtek előre a kék-feketék, de a centerezés pontatlannak bizonyult. Sokkal veszélyesebb a Tápé: Tóth Lukács pörgetése után Péter Sándor lőtt gólt, amit les miatt érvénytelenített a spori. Tegyük hozzá, joggal, hiszen Péter lesen állt, nem úgy K. Tóth, akit valójában az átadással keresett a társ. 25. perc: Majdnem itt volt a harmadik gól! Szűcs Krisztián halálpontos beadása K. Tóth Gyulát találta meg középen, aki egyedül maradt, bólintott is, a fejesbe azonban nem adott elég erőt, Brunczvik elvetődve hárított. Rendesen foglalkoztatja ma a portást az ellenfél! 22. perc: Az eddigi legnagyobb FK-lehetőség egy szöglet után adódott, de Dóra János elől tisztáztak végül a tápéiak. Majd Sipos 35 méterről ívelt föl szabadrúgást, Dórát kereste ismét, aki testtel löktek. A kék-feketék méltatlankodtak picit, de nem történt semmi, nem is győzték meg a játékvezetőt. 17. perc: Tudatosabb, veszélyesebb a Tápé. K. Tóth Gyula játszotta magát tisztára egy esernyőcsellel, lövését Brunczvik kiütötte, majd Tóth Lukács ismételhetett volna, de addig pepecselt, míg szerelték a védők. 15. perc: Ki kell mondani: eléggé tompának tűnik a kék-fekete gárda. Hüvös Gábor mindent bevet annak érdekében, hogy felrázza övéit, hangos utasításokkal kísérli meg tüzelni az FK-sokat. 11. perc: GÓÓÓL 2-0! Két lehetőség után újabb "hazai" gól. Előbb egy kétes szituáció után (lökést reklamáltak Szűcs Krisztiánék) Dóra János lépett ki, megpróbálta átemelni a bogyót Kispéteren, de nem járt sikerrel, a portás ügyesen mentett. A másik oldalon Péter szöglete után Brinszky lőhetett, kísérletét Brunczvik hatástalanította. Pillanatokkal később egy jobb oldali beadás találta meg Brinszkyt, az örökifjú futballista 12 méterre a kaputól vette át a lasztit, és senkitől sem zavartatva laposan a jobb sarokba helyezett. A 38 esztendős futballista egyébként a találkozó előtt csak egyszer volt eredményes ebben a sorozatban, immár háromgólos tehát! 7. perc: Az FK megpróbálja rendezni sorait, lapos adogatásokkal építkezik. Egy ígéretes akció végén Dóra Jánost sikerült elválasztaniuk a labdától a védőknek. Ami a tápéiakat illeti, magabiztosan, taktikusan futballoznak, semmit sem kockáztatnak, látszik rajtuk a szervezettség. 3. perc: GÓÓÓL 1-0! Igen gyorsan megszületett az első találat! Sokpasszos ismerkedés után 19 méterről Brinszky Adriánnak készítették le a lasztit a tápéiak, a rutinos középpályás pedig elképesztően nagy gólt ragasztott a bal fölsőbe. 1. perc: Tiszta fehér mezben a Tápé, az otthoninak titulált szerelésében, (fekete felső, hosszanti kék csíkozással, fekete nadrág és sportszár) az FK. A Tápé kezdte az összecsapást. 12.50: Köszöntünk mindenkit Algyőről! Kiváló talajú pályán, szűrt napsütésben, csípős időben kezdődhet a mérkőzés. A pici lelátó megtelt szurkolókkal: akad, aki helyet foglal, mások inkább állva maradnak a hidegben.

A 31 pontos Tápé a hetedik, míg a 14 pontos FK 1899 Szeged a tizennegyedik helyről várja a helyi derbit. Paksi Péter legénysége a Kistelek 3-1-es legyőzésével rajtolt, az UTC elleni mérkőzését viszont május végére halasztották. Hüvös Gábor fiai előbb 3-2-re kaptak ki Csongrádon, majd 6-1-re gázolták el a HFC II.-t. A diszkoszvetősöknek ez a siker lendületet adott, s ismét szeretnék begyűjteni a három pontot, ám a roppant erős pályaválasztónak is pontosan ez a célja. A Tápé a dobogóra vágyik, az FK a bennmaradásért küzd, így egyik sem engedhet meg magának botlást, vereséget. Remek összecsapásra van kilátás! Őszi találkozójukon egyébként 2-1-re a kék-feketék diadalmaskodtak. Hiába szereztek az 50. percben K. Tóth Gyula révén vezetést a vendégek, Dóra János és Gyurkovics Tamás találataival szűk negyedóra leforgása alatt fordított az újonc.