Labdarúgás: visszavágott a Szentmihály a Forráskútnak + FOTÓK

2013. március 31., vasárnap

A szünetig kétgólos előnyre tettek szert Hímer István tanítványai, amit szervezett védekezéssel meg is őriztek a második félidőt gyakorlatilag végigtámadó vendégekkel szemben.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 16. fordulójában:

Szentmihály - Forráskút SE 3-1 (3-1).

Mórahalom, műfű, 50 néző, vezeti: Juhász Mihály (Kiss Gábor, Garamvölgyi Gergő).

Szentmihály:

Jani - Sándor Cs., Burzon Má., Kaszab, Ábrahám, Szalma, Hágelmann, Baján (Rumpf 80'), Tóth Z. (Tóth II. Z. 64'), Ács (Becsei 75'), Nagypál (Bányik 64'). Vezetőedző: Hímer István.

Forráskút:

Ádám - Fodor, Goda, Nagy S. (Vass 60'), Kormányos (Simó 46'), Sörös (Ocskó 79'), Jenei, Kálmán, Illés, Palásti, Tóth I. P.

Kaszab Zs. (3'), Ács S. (24'), Szalma I. (41'), illetve Palásti N. (37')

90. perc: Szalma került helyzetbe, de csak belepiszkálni tudott a labdába az ötösön, így Ádám kapusnak nem okozott gondot a hárítás. Ez volt az utolsó jelenet, véget ért a derbi, 3-1-es győzelmével a Szentmihály visszavágott ellenfelének az őszi 4-0-s vereségért. 89. perc: Bányik nagyszerű passzával Hágelmann kicsit sokat pepecselt, forgolódott a forráskúti kapu előtt, kirúgás lett az akció vége. 87. perc: Bal oldali forráskúti beadást Burzon Márk két támadó közül fejelt szögletre. A kornert követően Sándor Csaba mentett kétségbeesetten, óriási erővel rohamoznak a vendégek! 84. perc: Újabb komoly lehetősége akadt a második félidőben egyértelműen domináló Forráskútnak. Tóth István Péter 20 méterről próbálkozott, alig lőtt mellé. A vendégek veszélyeztetéseit egy szentmihályi korner törte meg, ami után Tóth II. Zoltán nem tudta eldönteni, levegye vagy egyből lőjön, s addig várt, míg elválasztották a bogyótól. 80. perc: Rumpf Tamás érkezett Baján helyett a hazaiaknál. 79. perc: Ocskó váltotta Söröst a Forráskútban. Cristiano Ronaldót akart közben játszani a vendégek részéről Tóth István Péter, nagy helyzetből háttal a ketrecnek sarokkal szerette volna a kapuba továbbítani a bogyót, de sarkazását Jani Levente ölre vette. 75. perc: Kezdődik az utolsó negyedóra! Ezt Ács meccslabdája vezette föl: egyedül lépett ki, de talán elfogyott az ereje a lövésre, 11 méteres gurítását spárgázva védte Ádám kapus. Hímer mester le is hívta a pályáról a centert, Becsei Gellértet állította be, nyilvánvalóan a védekezést erősítendő. 71. perc: Szalma labdájával Ács lépett ki egy kontra végén, majd mellé gurított, csak ezt követően harsant a lest jelző sípszó. 70. perc: Újabb forráskúti helyzet maradt ki. Ezúttal Goda Zsolt fejelhetett teljesen tisztán 5 méterről, de mellé bólintott. Ha legalább az egyik lehetőségét értékesíteni tudta volna a vendégcsapat, igencsak meleggé tette volna a hajrát! 65. perc: Nagypál és Tóth Z. is elhagyta a pályát, Tóth II. Zoltán és Bányik Ferenc állt játékba. Kettős cserével frissített Hímer István, miközben enyhe mezőnyfölényben futballozik a forráskúti csapat, s kontrákra építenek a hazaiak. 63. perc: Balról egyedül tört a kapura a forráskútiak részéről Kálmán Róbert, ám kicsit hosszan szöktette magát, végül az ötösről mellé durrantott, így nem tudott éli a szépítési eséllyel. 60. perc: Nagy Sándor jött le a pályáról a vendégeknél, Vass érkezett a helyére. 58. perc: Az iram nem csökkent, de egyértelmű, hogy a hazaiak több energiát fordítanak a védekezésre, ezért kevesebb a lehetőség. 20 méterre a szentmihályi kaputól jutott ebben a pillanatban szabadrúgáshoz a Forráskút. A legurítást követő lövés az ötösön álló Kaszab Zsoltról pattant vissza. 53. perc: Most a leseket vitatják a két együttes játékosai, hiszen nagy helyzeteket akadályozott meg mindkét oldalon a sípszó. Egyszer el tudtak menni a szentmihályiak, Nagypál és Baján lépett ki, előbbi elvette a labdát a jobb pozícióban lévő társ elől, de nem tudta értékesíteni a ziccert, Ádám kapus nagyot védett. 49. perc: Hatalmas iramban indult ez a játékrész is. Kérdés, visszaáll-e kicsit a Szentmihály, hogy őrizze előnyét, vagy ugyanúgy nyílt sisakkal mennek előre ők is, mint ellenfelük. 46. perc: Nagypál Zoltán megkezdte a második felvonást a hazaiak részéről. Kormányost Simó Gyula váltotta a vendégeknél a szünetben. Szünet.45. perc: Ács ütközött a tizenhatoson belül forráskúti ellenfelével, ezúttal a hazaiak reméltek büntetőt, de nem hatották meg a bírót. Pompás első félidő zárult le. Egyáltalán nem dőlt el a csata, a vendégekben hihetetlen energiákat mozgósított a szépítés, majd a harmadik bekapott gól, küzdeni fognak még a pontért, a pontokért. 41. perc: GÓÓÓL 3-1! Potyognak a gólok! Gyors szentmihályi akció végén Ács Sándor még elrontott a ziccert, védőjébe lőtte a lasztit, a kipattanót azonban az igen agilis Szalma István előre csúszva 6 méterről kotorta a bal sarokba. Ismét kettő az előny! A 28 éves futballista pedig immár hétgólos a bajnokságban. 37. perc: GÓÓÓL 2-1! Palásti Norbert jó 30 méterről bombázott kapura, Jani Levente, a szentmihályiak hálóőre lábbal akart menteni, de lyukat rúgott, így máris itt a szépítés, egy gólra olvadt a hazai előny. A 25 éves forráskúzi futballista harmadszor volt eredményes a szezon során, ebből kétszer a Szentmihály hálóját zörgette meg. 33. perc: A bal oldalra koncentrálódik a játék, elképesztően sok bedobást láttunk az utóbbi periódusban szentmihályi részről. Lüktet a mérkőzés, többet támad az előnyben lévő együttes. A Forráskút azonban nem adta fel! Jó a meccs! 29. perc: Férfiasan kemény, de sportszerű a harc. Egy az egyben csaták zajlanak a labdáért. A nagy kedvvel játszó Nagypál beadását Baján fejelte fölé 4-5 méterről, kiszorított pozícióból az imént. Magabiztos most a pályaválasztó, ami a kétgólos különbség birtokában érthető is. 24. perc: GÓÓÓL 2-0! Miközben rohamozott a Forráskút, újabb gólt szerzett a Szentmihály. Gyors kontrát szervezett Baján és Szalma, a bal oldalon az alapvonal közeléből nehéz helyzetből Nagypál Zoltán tudott beadni, labdája a tizenegyespont tájékán teljesen üresen találta Ács Sándort. A center forgolódott, átvette, igazított egyet, majd lőtt, a bőr a jobb kapufa tövéről pattant a hálóba. A 39 éves csatár télen igazolt a megye I-es FK 1899 Szegedből Szentmihályra, első találatát szerezte most a harmadik vonalban. 23. perc: Túl az első félidő felén érdemes rögzíteni, jó iramú és küzdelmes a mérkőzés, ahogy várni lehetett. A szentmihályiak kemény, határozott kezdése meglepte az ellenfelet, ennek köszönhetően előnybe is került a pályaválasztó, majd lassan, de biztosan magához tért a Forráskút. Fodor Gábor 18 méteres szabadrúgása halt el a szentmihályi falban. 20. perc: Mezőnyfölénybe kerültek a vendégek, szélről több labdát is veszélyesen lőttek középre a forráskútiak. Illés István éles és erős centerezése alig-alig suhant el a szentmihályi ketrec előtt. A hátrányban lévő csapat többször is kezezést reklamált egyébként, de a játékvezető minden ilyen érintést vétlennek minősített. 16. perc: Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki! Egy felszabadítási kísérlet pattant le az egyik védőről, üresen tátongott a kapu, de a forráskúti támadó nem lőtt elég erősen, csak gurítani tudott, így végül kornerre mentettek a szentmihályiak. 12. perc: Kiegyenlítetté vált a játék, változatos a küzdelem, itt és ott is sorjáznak a támadások. Ebben a pillanatban Szalma István 18 méteres remek ívelését húzta le ügyes mozdulattal Ádám Dániel forráskúti kapus. 7. perc: Támadásban maradtak a szentmihályiak. Baján Zoltán zseniális megmozdulásait, trükkjeit figyelhettük, majd felocsúdott a Forráskút, első akciójuk egy távoli lövéssel zárult, amivel szögletet harcoltak ki. 3. perc: GÓÓÓL 1-0! Hatalmas elánnal vetette magát a küzdelembe a Szentmihály, és meg is szerezte a vezetést! Egy szöglet után Kaszab Zsolt tüzelhetett 14 méterről, jól helyezett, de nem túl erős lökete utat talált a kapuba, picikét Ádám Dániel portás is hibázott. A 39 esztendős szentmihályi futballista harmadik gólját szerezte ebben a bajnokságban. 1. perc: Sárga-piros összeállításban a hazaiak, piros-fehér kombinációban kék sportszárral a vendégek. Nagyon szép mezben mindkét együttes, érdemes lesz majd megnézni a meccs után a fotókat! Süt a nap Mórahalmon jó fél órája, ami igencsak kellemes meglepetés, tavaszias, kellemes az idő. A rendkívül kiegyensúlyozott Homokháti csoportban hétről hétre nagyszerű derbiket rendeznek, ez is ilyennek ígérkezik. A Forráskút hozta játékba a labdát mintegy húszperces késéssel. 14.10: 3-3-as döntetlennel ért véget a Szentmihály - Szatymaz megye III-as ifjúsági találkozó. 13.45: Köszönjük Önöket Mórahalomról, kis csúszással indulunk majd, de hamarosan kezdünk. 14 órakor Juhász Mihály sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk.

A 22 pontos Forráskút a hatodik, míg a 21 ponttal rendelkező Szentmihály a nyolcadik helyről várja a Szertár Sportbolt megyei III. osztály Homokháti csoport 16. fordulóját. A forráskútiak győzelemmel kezdték a tavaszt, múlt héten 3-2-re verték a Domaszéket, míg a szentmihályi legénység 1-1-re végzett Öttömösön. Őszi összecsapásukon 4-0-s hazai diadal született (gól: Nagy Sándor, Kormányos Csaba, Gedai Attila, Palásti Norbert), így Hímer István tanítványai minden bizonnyal nagyon szeretnének ezért bosszút állni.