Labdarúgás: drámai csatában verte a Kisteleket az FK + FOTÓK

2013. március 23., szombat

Vezettek a vendégek, majd tíz főre olvadtak, aztán egy újrarúgatott tizenegyessel egyenlítettek a szegediek, akik végül Gyurkovics révén a 92. percben szerezték meg a győztes találatot.

Az FK 1899 Szeged már a mérkőzés elejétől fogva érezhető és látható mezőnyfölényt alakított ki, melyhez azonban nem tudott gólveszélyes akciókat hozzárendelni. Amikor a kapu előterébe kerültek a kék-feketék, akkor többnyire Szalkai kisteleki kapus mutatott be kötelező védéseket. A vendégek két-három kontratámadáson kívül nem nagyon jutottak el Brunczvik kapujáig. Gólt mégis a piros mezesek szereztek egy védelmi megingást könyörtelenül kihasználva. A mérkőzés egészére jellemző volt a harcos küzdelem és a parázs hangulat. A szegediek egyenlítő találata is egy ilyen hevületből született, hiszen egy betörést akadályozott meg szabálytalanul a vendégek védelme. A gól vitatott jelenetből született, hiszen ritkán látható, hogy asszisztens visszaint egy már kihagyott büntetőt. Az FK-t mindenesetre nem zavarta meg ez a szituáció, másodszorra már beverték a tizenegyest. A Szeged sikeréhez hozzátartozik az is, hogy második sárga miatt egy fővel megfogyatkozott a Kistelek, így a hazaiak meddő támadójátéka egyre veszélyesebbé válhatott, így a végén a nagy akarásnak az utolsó pillanatokban szerzett győztes találat lett a jutalma.

A megyei I. osztály 19. fordulójában:

FK 1899 Szeged - Kisteleki TE 2-1 (0-1).

Szeged, 100 néző, Felső Tisza parti stadion, műfű, vezette: Szalai Szabolcs (Savanya István, Juhász Mihály).

FK 1899 Szeged:

Brunczvik - Szecska, Sipos, Dóra T., Barta (Nagy V. 82'), Forró, Gonda, Imre (Holecska 65'), Szalai, Füle, Csuka (Gyurkovics 65'). Vezetőedző: Hüvös Gábor.

Kistelek:

Szalkai - Tóth Á., Bosánszki M., Bosánszki Zs. (Getyinás 46'), Tóth T., Rostás, Zámbori (Kispál 82'), Bárkányi, Zuh, Szél R. (Kiss T. 86'), Ruzsinszki. Vezetőedző: Szabó Zsolt.

Füle M. (11-esből - 77'), Gyurkovics T. (92'), illetve Szél R. (32')

Tóth T. (52') Hüvös Gábor:

"A második félidő hangulatára rányomta a bélyegét a kiállítás. Mindent egy lapra feltéve támadtunk, és ha szerencsés körülmények között is, de rászolgáltunk a győzelemre, amiért igen sokat tettünk."

Szabó Zsolt:

"Ezért tart itt a szegedi labdarúgás; aki ma ezt látta, tudja, miről beszélek..."

93. perc: Vége az összecsapásnak. A sírból hozta vissza ezt a meccset az FK 1899 Szeged, mely a ráadás perceiben végül a győztes találatot is megszerezte, így utolérte ellenfelét a tabellán. Valóban hatpontos derbi volt ez, s egészen a 75. percig úgy tűnt, a Kistelek 20, az FK 1899 Szeged 14 pontos lesz estére - most 17 egységgel állnak mégis... 92. perc: GÓÓÓL 2-1! Elképesztő, az utolsó pillanatban megszerezte a győztes gólt a Szeged! Holecska jobbról passzolt befelé a tizenhatos vonalán, és a másik csereember, Gyurkovics Tamás Szalkai lába mellett 13 méterről a jobb alsóba gurított. A 21 esztendős futballista harmadik gólját érte el a bajnokságban. 90. perc: Kisteleki kontra végén a leshatárról ugratták ki Rostás Bálintot, az asszisztens lest intett, Szalai Szabolcs fújt is. Rostás ennek ellenére a hálóba lőtt, amiért sárga kártyával büntették. 89. perc: Egy csúnya belépőért Forró sárgult be az FK részéről. Óriási a küzdelem, de helyzeteket most nemigen látunk. 86. perc: Újabb csere a Kisteleknél: Kiss Tamás érkezett Szél helyére a hajrá perceire. Közben a pályán nagy erőkkel rohamoz a Szeged. Az imént egy kavarodás közben Szalkai felfelé öklözte a bogyót, többen támadták, taszítottak is rajta, szabadrúgás következhetett kifelé. 83. perc: Zámbori Gábor helyett Kispál István állt a vendégeknél, míg a hazaiaknál Nagy Vince váltotta Bartát. Nagyon feszült a hangulat a pályán és azon kívül is, ami a történtek miatt érthető. 82. perc: Füle tört jobbról középre, kétszer is kiugrathatta volna társait, végül azonban a lövést választotta, fél méterre tekert el a bal kapufa mellett. 77. perc: GÓÓÓL 1-1! Másodszorra Füle Mátyás állt a labda mögé, s laposan a kapu bal oldalába lőtt. A 28 éves csatárnak ez volt a harmadik találata az FK színeiben. Elképesztő indulatok közben a kispadoknál, a kistelekiek erősen vitatják Szalai sporttárs döntését... 76. perc: A jobb oldalra, félmagasan tartó büntetőt Szalkai elcsípte, de Szalai Szabolcs játékvezető ismételtet, mert a kapus az elrúgás előtt kilépett ketrecéből. 75. perc: Tizenegyes! Szalai lépett be ügyesen az egyik kisteleki védő, Tóth Ádám elé, aki felborította. A játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott, a sárga (ezzel együtt a piros) viszont elmaradt. 73. perc: Sipos 28 méterről leadott, középre tartó átlövését könnyedén csípte el a kisteleki portás. A vendégek gyakorlatilag át sem lépik a félpályát, de rendkívül szervezetten és hatásosan védekeznek. 69. perc: Gyurkovics tört az alapvonalig a jobb szárnyon, élesen centerezett, de a hosszú oldalon érkező másik csereember, Holecska elől mentettek a piros mezesek, kivágták a labdát. Nyom az FK, de meddőnek tűnik a mezőnyfölény. Húsz perce van még az egyenlítésre, illetve akár a siker kivívására a kék-fekete seregnek. 65. perc: Kettős cserével frissített Hüvös Gábor, aki igencsak elégedetlen csapata teljesítményével. Imre és Csuka hagyta el a pályát, Holecska Norbert és Gyurkovics Tamás folytatja. Nem sokkal ezelőtt Szalai balról belőtt labdáját vetődve fogta Szalkai. 61. perc: Füle 20 méteres löketét balra vetődve csípte el Szalkai. A kiállítás után egyre nyomasztóbb az FK fölénye, a Kistelek teljesen beszorult. Ugyanakkor a fegyelmezetten védekező, szervezett vendégek vezetnek, tehát ők állnak sokkal közelebb az oly fontos győzelemhez. 60. perc: Egy ígéretes szegedi támadást Tóth Ádám állított meg lerántással, Imrét vitte földre, sárgát kapott érte. A megítélt szabadrúgást balról, 20 méterről Sipos a sorfalba vágta. 56. perc: Barta a tizenhatoson kapott labdát, ráfordult, és a kapu bal oldala felé tekert, Szalkai vetődve hárított. Nagy formában a kisteleki kapus. Érdemes most már leírni: a találkozót megelőzően 210 percig őrizte kapott gól nélkül hálóját. Lassan 270-nél tart. 52. perc:KIÁLLÍTÁS! Tóth Tamás megkapta második sárgáját, így mehetett zuhanyozni. A kisteleki futballista Csukát rúgta fel oldalról csúnyán, nem is reklamáltak a vendégek, a döntés jogosságát nem vitatták. Tíz főre olvadt a vendéggárda! 48. perc: Rostás lépett ki a jobb szárnyon, a kirepülő Brunczvik mellett azonban nem tudta ellőni a bogyót, így kimaradt a ziccer. Hogy meccslabda volt-e, azt még korai lenne megítélni... 46. perc: Megkezdődött a második félidő. A Kisteleknél pályára lépett Getyinás István, Bosánszki Zsolt jött le. Szünet.45. perc: Vége az első felvonásnak. 43. perc: A tizenhatos vonalánál, belülről közvetett szabadrúgást kapott a Szeged, mert Szalkai kapus meg nem engedett módon leütötte a labdát kirúgás előtt. A legurítást Sipos fél méterrel tekerte a hosszú sarok fölé. 40. perc: Reklamálásért Barta Kristófnak adott sárga lapot Szalai Szabolcs sípmester. 38. perc: A gól után erőre kapott a Kistelek. Egy oldalsó szabadrúgást és egy szögletet is elvégezhetett a Szeged térfelén focizva. A kornernél Brunczvikot kicsit megtréfálta a labda, de a védelem végül tisztázni tudott. 32. perc:GÓÓÓL 0-1! Kicsit váratlanul vezetéshez jutottak a vendégek. Brunczvik röviden szabadított fel, a balról visszavágott lasztit csak a kapufára tudta tolni a szegedi portás, majd a kipattanót Ruzsinszki Ferenc közelről kotorta a hálóba. A 32 éves csatár - aki a télen Bordányból igazolt Kistelekre - negyedik gólját szerezte a bajnokságban (tavaly, emlékezhetünk rá, ő volt a megye II. gólkirálya nem kevesebb mint 41 találattal). FRISSÍTÉS: a mérkőzés után derült ki, hogy a kavarodásban végül nem Ruzsinszki, hanem csatártársa, Szél Róbert kotorte be a bogyót. Ez azt jelenti, hogy a 32 éves támadó immár 16 gólos a bajnokságban, míg Ruzsinszkinek várnia kell a negyedik találatára...31. perc: Lesen akadt el egy ígéretes kisteleki akció, Rostás Bálintot állította meg a bíró. Szegedi kontra következett, melynek végén Forró Attila 14 méterről fejelt, Szalkai a léc alól húzta le. 25. perc: Füle átlövése szállt fölé mintegy 20 méterről. Középről vállalta el a Tisza Volántól igazolt csatár, talán egy métert tévedett. 23. perc: A félidő feléhez érve elmondható, hogy szinte egykapuzik az FK, kétszer-háromszor jöttek csak ki a vendégek. Brunczvik Dániel kapus csak egy alkalommal ért labdához, nem úgy kollégája... A játék jobbára a Kistelek térfelén folyik. Kérdés, góllá érik-e a szegedi fölény, illetve látjuk-e villanni a vendégek gólveszélyes csatárait. 18. perc: Csuka Tamás labdaszerzése után Füléhez került a bogyó, aki jó ütemben ugratta ki Szalait, de remekül mozdult ki a kisteleki portás is. Szalkai felszedte a lasztit, közben a játékvezető is sípolt, kifelé ítélt szabadrúgást, mondván, az FK támadója szabálytalankodott védőjével szemben. 14. perc: Az első kisteleki lehetőséget is feljegyezhettük. Egy felívelt szabadrúgás pattant le a kék-fekete falról, Zuh Attila kapásból tüzelt 20 méterről, az ígéretes löket azonban elakadt a védőkben. Mindenesetre úgy tűnik, a piros mezeseknek sikerült kissé kibújniuk a hazai szorításból. 9. perc: Imre Zoltán végzett el szabadrúgást a jobbösszekötő helyéről, 22 méterről. A sorfal mellett eltekert lövését Szalkai letérdelve fogta. A meccs első szakasza egyértelműen az FK 1899 Szegedé, a hazaiak akcióznak, veszélyeztetnek. 5. perc: Nagy lendületben a szegediek! Füle Mátyás balról kapott labdát, majd 18 méterről lőtte át a kisteleki falat. A löket megpattant, Szalkainak jobbra visszavetődve kellett védenie. 3. perc: Sipos Zoltán jobb oldali indításával Szalai Norbert húzott középre, majd 18 méterről lőtt, Szalkai Gábor portás könnyedén hárított. Az FK-é volt az első kísérlet! 1. perc: A Kistelek hozta játékba a labdát. 18.55. perc: A szokásos kék-fekete szerelésben a hazaiak, a vendégek pedig tiszta pirosban veszik fel a harcot. Szegedi oldalon a rutinos harcosok közül Dóra János öt sárga lap, Turján György pedig térdsérülés miatt hiányzik. 18.50: Köszöntjük az olvasókat a Felső Tisza partról! Igen hideg van, de annál forróbb lesz a hangulat az alsóházi rangadón. Az ifimérkőzésen 5-0-s vendégsiker született. 19 órától Szalai Szabolcs játékvezető sípjelére indul a találkozó és élő közvetítésünk is!

Rendkívül fontos, hatpontos összecsapást vív a megyei I. osztályban az FK 1899 Szeged és a Kisteleki TE. Mindkét együttes a bennmaradásért küzd, s szeretne a legjobb tíz között végezni, hogy ne kelljen aggódnia, számolgatnia a hajrában. A kistelekiek vannak egyelőre közelebb ehhez, hiszen 17 pontjukkal a tizenegyedik helyen tanyáznak, ám olyannyira szoros a harc, hogy estére akár változhat is a helyzet, hiszen a 14 ponttal tizennegyedik szegediek győzelmük esetén megelőzhetik riválisukat. Mindkét gárda javítani akar, hiszen Hüvös Gábor legényei egy hete 4-1-re kaptak ki a Tápétól, míg Szabó Zsolt fiai számtalan lehetőséget elpuskázva 0-0-ra végeztek az UTC elleni, ugyancsak alsóházi derbin. A kék-feketéket a visszavágás vágya is fűtheti, hiszen ősszel idegenben 3-1-es félidő után 4-2-es vereséget szenvedtek. Hazai oldalon akkor Szél Róbert (2), Rostás Bálint és Gera László tudott eredményes lenni, ezekre a találatokra csak Simon Miklós és Imre Zoltán góljaival felelt az FK.