Labdarúgás: a Vásárhely bánta az FK-gálát + FOTÓK

2013. március 9., szombat

Hat gólt rámoltak a hazaiak a derekasan küzdő, de a szerencsével hadilábon álló HFC II. hálójába. Az FK 1899 Szeged csapata fontos győzelmet aratott a bennmaradásért folyó harcban.

Már a szünetben három góllal vezetett, a végén pedig 6-1-re diadalmaskodott az FK 1899 Szeged a HFC II. ellen a megyei I. osztály 17. fordulójának alsóházi rangadóján. A hazaiaknak ezen az estén szinte minden összejött, ötletes és kombinatív játékuk sorra szülte a helyzeteket, melyek jó részét biztos lábbal értékesítették.

Szalai Norbert

Füle Mátyás

is duplázni tudott. A rendkívül fiatal vásárhelyi csapat nyílt sisakos futballja ezúttal nem kamatozott. Sikerével az FK 14 pontos, s szombat este a tizenharmadik a tabellán.

A megyei I. osztály 17. fordulójában:

FK 1899 Szeged - Hódmezővásárhelyi FC II. 6-1 (3-0).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfüves pálya, 200 néző, vezeti: Vereska Mátyás (Borbás Bottyán Aurél, Minda Gábor).

FK Szeged:

Brunczvik (Meszes T. 86') - Dóra T., Sipos, Szecska, Lajkó, Szalai (Holecska 80'), Forró (Gonda 72'), Imre (Nagy V. 77'), Csuka (Gyurkovics 65'), Füle, Dóra J. Vezetőedző: Hüvös Gábor.

HFC II.:

Nagyistván - Jesenszki, Gábor P. (Hanga 68'), Nagy Á., Báló M. (Szakál 68'), Muzsik, Szentirmai (Varga L. 46'), Paczuk, Király, Komán (Borbély 68'), Huszka. Vezetőedző: Rostás Károly.

Gólszerző:

Szalai N. (2 - 13', 61'), Imre Z. (30'), Füle M. 2 (40', 71'), Dóra J. (80'), illetve Paczuk P. (55')

Jók:

mindenki, illetve senki Hüvös Gábor:

"Köszönöm a csapatnak a születésnapi győzelmet! A játékosok maximálisan betartották a héten megbeszélt taktikai utasításokat, ráadásul akaratban is felülmúlták az ellenfelet. Remélem, ezzel a sikerrel egy nehéz út első állomását tette meg az együttes."

Rostás Károly:

"Teljesen megérdemelt hazai siker született, mindenben felülmúlt bennünket a Szeged. A kapott gólokat óriási egyéni hibák előzték meg."

Vége a mérkőzésnek.92. perc: Hatalmas ünneplésben részesíti övéit az FK-tábor. A szegediek győzelmükkel szépen köszöntötték trénerüket, Hüvös Gábort, aki a napokban ünnepelte születésnapját. 90. perc: Kapu előtti kavarodásnál az egyik védővel futott össze Nagyistván kapus, beszorult a levegő, ápolni kellett, de szerencsére komolyabb baj nélkül megúszta az esetet. 86. perc: Kapust cserélt az FK: Meszes Tamás foglalta el a ketrecben Brunczvik Dániel helyét. 85. perc: Tisztességgel küzd a HFC II. a sportszerű derbin, miközben örömfocival szórakoztatja közönségét a Szeged. Nagy Ádám 30 méterről nem sokkal lőtt fölé szabadrúgásból, a vásárhelyiek tehát mennek előre a végén a nagy hátrány dacára is. 80. perc: GÓÓÓL 6-1! Az egyiknek minden sikerül, a másiknak semmi... A nagy kedvvel futballozó Sipos halálpontosan ívelt szabadrúgásból 45 méterről a vásárhelyi kapu elé, Dóra János szerezte meg a lecsorgót, elvitte embere mellett, majd közelről a hálóba lőtt. A 36 éves csatárnak ez volt a nyolcadik gólja a bajnokságban. FK-gálát hoz ez az este itt a Felső Tisza parton! 77. perc: Imre Zoltán le, Nagy Vince be, ez az újabb hazai csere. Miközben ezt feljegyeztük, egy bal oldali vendégtámadás végén 3 méterről óriási kapufát lőtt Király, ezúttal nem volt szerencsére a Vásárhelynek! A labda a felső lécről a gólvonalra vágódott, de nem jutott azon túl. 72. perc: Forrót hívta le a pályáról Hüvös Gábor, Gondának adott lehetőséget. 71. perc:GÓÓÓL 5-1! Ez már szegedi parádé! Füle Mátyás lépett ki a hibázó, tétovázó vásárhelyi védők között, majd 3 méterről magabiztosan lőtt a hálóba. Ő a második hazai duplázó! 69. perc: 32 méterről végezhetett el szabadrúgást a HFC II. Az erős lövés a bal alsó mellett hagyta el a játékteret. Közben a vendégek hármat is változtattak, Hanga, Szakál és Borbély érkezett a pályára a hajrára. 65. perc: Cserélt az FK: Csuka helyett Gyurkovics a pályán. Felszabadultan futballoznak a szegediek, dicséretesen küzdenek a vásárhelyiek, így továbbra is élvezetes a mérkőzés. Dóráék különösen látványosan szövögetik támadásaikat, de minden labdáért harcolnak a fiatal látogatók. Lesz itt még izgalom! 61. perc: GÓÓÓL 4-1! Újra három a különbség! A szépítés után mindent egy lapra feltéve támadott a HFC II., nagyon kinyílt, majd két érintésből következett egy ellenakció. Szalai Norbert tört be a tizenhatoson belülre, s 10 méterről ügyesen löbbölt Nagyistván fölött a hálóba, ezzel megszerezte saját maga második, csapata negyedik gólját. 55. perc: GÓÓÓL 3-1! A szegedi akció után villámgyors ellentámadás, mely hatalmas kavarodást hozott az FK kapuja előtt, a zavar végén a vendégek közvetlen közelről sodorták a hálóba szépítő találatukat. Paczuk Pál volt a gólszerző, aki 17 évesen második megye I-es meccsén először tudott eredményes lenni. Talán nem bánta meg, hogy télen nem igazolt Csongrádra! 54. perc: Lehetőség itt is, ott is. Egy jobb oldali HFC-szabadrúgást Komán élesen lőtt rá, Brunczvik kicsit elnézte, de szerencséjére a felső lécről fölé vágódott a bogyó. Ezután Dóra János ugrott volna ki, de egy hajszállal hosszú lett neki az indítás. 50. perc: Mezőnyjátékot hoztak az első percek. Inkább a vásárhelyiek lábán járt a labda, de mégis az az ember érzése, hogy a szegediek akarata érvényesül. 46. perc: A szünet nem tartott sokáig, mindössze hét percig, a 0-3-as hátrányban lévő HFC II. máris megkezdte a második félidőt. A hazaiak nem cseréltek, ami érthető. A vendégeknél már akadt változtatás, ez is könnyen magyarázható... Rostás Károlynak valamilyen módon bele kellett nyúlni az együttesbe, Varga Leventét küldte be Szentirmai helyett. Szünet.45. perc: A harmadik gól már láthatólag megtörte a vendégeket, a szegedieknek viszont meghozta a támadókedvét. Nagyszerű elfutásokat és centerezéseket láthattunk a félidő hajrájában, de újabb nagy lehetőséget már nem. Magabiztos hazai előnnyel zárult a felvonás. 40. perc: GÓÓÓL 3-0! Az FK törte meg a csendet, nem is akárhogy! Szecska Menyhért jobbról, az alapvonaltól mintegy 2 méterre beadásra szánta el magát. Középen Füle Mátyást találta meg, aki mellel átvette, lerázott két védőt, majd közelről a kapu jobb oldalába bombázott. A 28 éves, télen a Tisza Volán SC-től megszerzett támadó második megyei I. osztályú mérkőzésén első gólját jegyezte. 35. perc: Mindkét csapat játékába több hiba csúszott ezekben a percekben, a küzdelem a középpályára koncentrálódik. A HFC II. dicséretesen harcol, látszik, hogy nem adta fel a meccset kétgólos hátránya ellenére sem. A kapuk viszont most nem forognak veszélyben. 30. perc: GÓÓÓL 2-0! Hiába próbálkozott, erőlködött a Vásárhely, a Szeged megduplázta előnyét. A vendégek kapujától 25 méterre Füle Mátyás terült el egy faultot követően. A megítélt szabadrúgást Imre Zoltán végezte el, aki az öttagú vásárhelyi fal bal oldalánál csavarta el a lasztit, mely picit meg is pattant, úgy vágódott védhetetlenül a kapu jobb sarkába. A 35 éves futballistának ez volt a negyedik találata ebben a bajnokságban. 26. perc: Magához tért a vendéggárda, az eddigi rohanás helyett sok passzal igyekszik az FK kapuja elé kerülni. Az ő lábaikon jár a laszti most, körbeadogatják a falat, Dóráék bírják a türelemjátékot. 23. perc: Mezőnyfölénybe került az FK, ami veszélyes beívelésekben mutatkozott meg. Ezt egy ígéretes előreíveléssel törte meg a Vásárhely, a kitörő Paczuk elől Brunczvik kapus merész vetődéssel csente el a bogyót. 18. perc: Picit alábbhagyott a lüktetés, a gól óta visszavett a tempóból az FK, most nem olyan sürgős nekik, míg a HFC II. igyekszik rendezni sorait. Sokat mozognak a pályán a fiatalok, de ebben a periódusban nem lelik a diszkoszvetősök harcmodorának ellenszerét. 13. perc: GÓÓÓL 1-0! Miközben a vásárhelyiek letámadásait méltatjuk, vezetéshez jutnak a szegediek! Egy kipattanó labdát Szalai Norbert ügyesen és határozottan vett mellre, nem is engedte a földre perdülni, hanem 23 méterről kapásból kilőtte a jobb felsőt. Parádés találatot láthattunk! A 20 esztendős játékos másodszor volt eredményes a pontvadászatban. 12. perc: Füle a jobb oldalon erőszakosan tört előre, egészen az alapvonalig jutott, de beadása rosszul sikerült, így odalett a lehetőség. Élvezetes a meccs! Többet akcióznak a hazaiak, de a letámadással operáló vásárhelyiek is veszélyesek. 8. perc: Dóra János került lövőhelyzetbe, de 23 méterről nagyon fölé durrantott, nem találta el jól a lasztit. Érdemes megjegyezni, hogy a vásárhelyi együttes rendkívül gyorsnak tűnik, a rutinosabb FK-nak minden rutinjára szüksége van, hogy lezárja a vendégek elől a területet. 4. perc: Már az FK is veszélyeztetett: Imre Zoltán egyből kapura csavarta a bal oldali szögletet, Nagyistván bravúrral öklözte ki a léc alól. 3. perc: Az első akció a vásárhelyiek nevéhez fűződött. Jesenszki gyönyörűen csavart a hazai kapu elé, de két berobbanó társát lesen állította meg az asszisztens zászlaja. Határesetnek tűnt. 1. perc: Szűk tízperces csúszással végre megkezdődött a nagyon várt találkozó. A szegediek hozták játékba a labdát, a Tisza felé támadhatnak. 19.00: A csapatok készen állnak, a sporikra várunk. A hazaiak a dominánsan fekete színű, a mellén hosszanti kék csíkozásos mezben, míg a vásárhelyiek neonsárga-fekete kombinációban futottak ki a műfűre. Az ifik mérkőzése 0-6-tal zárult. 18.50: A vendégeknél az 1898-es születésű Jesenszki György mellett csupa 1993-1995-ös ifjonc alkotja a keretet. Tény, hogy számukra a köztudottak miatt nincs igazi tétje a tavasznak, ugyanakkor remek lehetőség adódik ennek a rendkívül fiatal, 19 éves átlagéletkorú gárdának a felnőttmezőnyben történő fejlődésre, rutinszerzésre. Nem titok, hogy ezek közül a fiatal játékosok közül jó néhányra számítanak a 2013/2014-es vásárhelyi megyei I-ben szereplő csapat kialakításánál. Az NB III-as keretből mindössze a sérülése miatt kevesebb felkészülési mérkőzést játszott Varga Levente léphet pályára, tehát nem igazolódnak azok a híresztelések, hogy a vasárnap Kecskeméten pályára lépő NB III-asok közül is többen szerepet kapnak FK ellen. Egy biztos, a vásárhelyi fiatalok nem fogják könnyen adni a pontot vagy pontokat Szegeden sem! 18.45: Köszöntjük olvasóinkat a monitorok előtt! Kellemes, nyarat idéző időjárás fogadta a kilátogató nézőket a Felső Tisza parton. Nagy várakozás előzi meg a derbit. Különös pikantériát ad a derbinek, hogy szegedi oldalon pályára lép a Vásárhelyről szerződtetett Sipos Zoltán.

Megizzasztotta a Csongrádot a tavaszi rajton az FK 1899 Szeged legénysége, de hiába küzdöttek nagyot a diszkoszvetősök, 3-2-es vereséggel kellett távozniuk az egyik bajnokesélyes otthonából. A HFC II. ellenben győzelemmel kezdte meg szereplését, odahaza verte 3-2-re az Ujszegedi TC-t. Mindez azt jelenti, hogy az e hétvégén sorra kerülő 17. forduló előtt a vásárhelyiek 20 ponttal a kilencedik, míg a szegediek 11 ponttal az utolsó előtt, tizenötödik helyen tanyáznak. A fiatal HFC II. számára az építkezésről szólnak a következő hónapok, hiszen mivel az NB III-as "nagycsapat" gyakorlatilag biztos kiesőnek tekinthető az NB-s átszervezés miatt, a megyei I. osztályú alakulat is minden bizonnyal egy szinttel lejjebb lesz kénytelen folytatni ősztől. Ami viszont a hazaiakat illeti, az FK 1899 Szeged hatalmas harcban áll közvetlen riválisaival, a Nagymágoccsal, a Mindszenttel, a Bordánnyal, a Kistelekkel, az UTC-vel és a Röszkével a bennmaradás biztosításáért, azaz első körben a legjobb tíz közé kerülésért. Mivel Brunczvikék néhány pont hátrányt gyűjtöttek össze, égetően szükségük lenne a győzelemre, győzelmekre. Huszka Milánék azonban - elég ha csak arra utalunk, milyen lelkesedéssel küzdöttek múlt héten az újszegediek ellen - nem adják olcsón a bőrüket, ebben biztosak lehetünk! A két fél őszi derbijén hibáktól hemzsegő, nem túl magas színvonalú játékot láthatott a közönség az augusztusi forróságban, majd érkezett a hideg zuhany a látogatók számára: a 90. percben Papp Dávid megszerezte a győztes gólt a HFC II.-nek. Hüvös Gábor legényeit tehát a visszavágás vágya is fűtheti.