Kosárlabda: meglepő vásárhelyi vereség Mezőberényben

2013. március 5., kedd

Megszakadt a Kosársuli győzelmi sorozata, az alapszakasz utolsó mérkőzésén meglepetésre kikapott a csapat a sereghajtó Mezőberény otthonában. Az okok: közepes védekezés, szervezetlen támadójáték, eladott labdák, gyenge dobóteljesítmény.

A Mezőberény célja egyértelmű volt: megszerezni harmadik győzelmüket, és ezzel visszavágni a decemberi 45 pontos vásárhelyi vereségért. A Kosársuli folytatni szerette volna remek tavaszi szériáját, és megőrizni öt hete tartó veretlenségét. Rendkívül motiváltan kezdték a hazaiak a találkozót, míg a vendégcsapat csak szerencsétlenkedett támadásban. A 6. percben már a harmadik irányító igyekezett összefogni a csapatot - sikertelenül. Ennek ellenére

Vas

Mócsai

kosaraival egál körül ment a meccs (9-6, 12-16, majd 14-16). A 8. és 12. perc között azonban összeomlott a vendégcsapat, úgyszólván semmi sem sikerült. Ezt a periódust pont nélkül zárták Cziberéék, míg a Mezőberényből

Schéda

szép kosaraival - no meg a feljavult védekezéssel - sikerült előbb egyenlíteni (35-35), majd a vezetést is átvenni (39-42). A negyed vége (

Rácz Tamás

révén) ezúttal a Mezőberényé volt, akik így 44-43-as előnnyel zárták a félidőt. A vásárhelyről igazolt fiatal újabb pontjaival szünet után megléptek a hazaiak (49-45).

Elek András

hiába cserélt folyamatosan, és kért időt, nem változott a játék képe. A Kosársuli játékosai kapkodtak, erőlködtek, rosszul dobtak és egymásban keresték a hibát. Megdöbbentő volt, hogy az elmúlt hetekben kiválóan és ponterősen játszó szerb center,

Marinkovic

mindössze 2 pontnál járt a 25. percben. A negyed végére kicsit javult a játék képe, Vas tempóival és

Vejinovic

büntetőivel sikerült egyenlíteni (59-59). A negyedik negyedet a jól védekező vásárhelyiek kezdték jobban, öt perc alatt mindössze 2 pontot kaptak! De a rengeteg kimaradt dobás és elhibázott büntetők miatt mindössze 61-64 lett az állás. A Mezőberény továbbra sem tudott mezőnyből kosarat dobni, de a játékvezetői ítéleteken rágódó vásárhelyi centerek mellett a palánk alatt eredményesek voltak. 69-66 után Marinkovic végre beindult, és 71-71, majd 73-73 lett. 40 másodperccel a vége előtt Vas Péter kosarával már a Vásárhely vezetett, és az ajándék büntetőből is csak egyet dobtak be a hazaiak (74-75). Ezután Vejinovic elvesztette a labdát, a csapat pedig a meccset, mert Rácz Tamás közelről bedobta. Az utolsó Kosársuli-támadás sikertelen volt, a hazai csapat nyert.

Nyilas

hiányában - aki a Szedeák juniorcsapatának mérkőzései miatt nem tudott elutazni - ezúttal a végjáték sem sikerült. A Kosársuli 8 győzelemmel és 10 vereséggel zárta a bajnokságot, ami - a tavalyihoz hasonlóan - a hatodik helyre lett elég. A bajnoki küzdelmek egy hét pihenő után március 16-17-én a rájátszással folytatódik. A felső ágon a Keleti csoport első négy helyezettje oda-vissza alapon mérkőzik a Nyugati csoport hasonló helyezettjeivel. A csapatok az alapszakaszban elért egymás elleni eredményeiket magukkal viszik. A rájátszás nyolc mérkőzésének lejátszását követően az 1-2. helyezettek a bajnoki címért, míg a 3-4., az 5-6. és a 7-8. helyezettek a harmadik-nyolcadik helyért vívnak páros mérkőzéseket. A bajnok jogot szerez az NB I/A csoportba történő indulásra. Az alsó ágon a Keleti csoport 5-10. helyezettjei mérkőznek a Nyugati csoport (Győr-SZOL, Bp. Honvéd, Veszprémi Egyetem, PTE-Pécsi EAC, Soproni MAFC, Vasas ) hasonló helyezettjeivel az NB I/B 11-20. helyezéséért. Az alapszakaszban egymás ellen elért eredményeket a csapatok itt is magukkal viszik. A rájátszás végén a 20. helyezett csapat esik ki az NB I/B-ből.

A férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoportjában:

Mezőberényi KK - EnterHód Vásárhelyi KS 76-75 (22-16, 22-27, 15-16, 17-16).

Mezőberény, 200 néző. Vezette: Torzsa, Domán, Kisházi.

Kosársuli:

Vejinovic 10, Czibere 14/3, VAS 16, Schéda 10/3, Marinkovic 8. Csere: Szilágyi 2, Mócsai 9, Czuprák, Kukla 5. Edző: Elek András. Elek András:

"Elképesztő gyengén és szervezetlenül támadtunk, rengeteg eladott labdával. Csak ismételni tudom magam: a kosárlabdát jó irányítók nélkül nem lehet eredményesen játszani."

A 18. (alapszakaszt záró) forduló további eredményei:

Konecranes-Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE 64-58, EKF-Eger-HÉSZ SE – Nagykőrösi SKE 91-53, Óbudai Kaszások – Kecskeméti TE KK 61-89, Debreceni EAC – Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 90-98.