Kosárlabda: győzelemmel kezdte a rájátszást a Kosársuli

2013. március 15., péntek

Csak kedd délután lett hivatalos bajnoki műsor, így nem csoda, hogy kevesen voltak a nézőtéren. Akik viszont lementek a Hódtói Sportcsarnokba, azok remekül szórakoztak az izgalmas mérkőzésen.

Nyilas

és a sérült

Schéda

nélkül felálló Vásárhely nem játszott jól, de hatalmasat küzdött - és nyert! A vendégek előtt kalapot lehet emelni, hiszen a nyugat-magyarországi ítéletidő ellenére átutaztak az országon, arról viszont nincs hír, hogy hogyan és mikor értek haza. Csak a soproniak bátorságának volt köszönhető, hogy lett mérkőzés - ugyanis útközben, Győr környékén vissza akartak fordulni az útviszonyok miatt. Az MKOSZ és a Kosársuli rábeszélése hatott, továbbindultak és idejében meg is érkeztek Hódmezővásárhelyre. Két éve játszott utoljára egymással a két csapat, de akkor a felsőházban. A Sopron alaposan átalakult, csak három játékos maradt a régiekből. A többiek tehetséges fiatalok, köztük a 19 éves ex-vásárhelyi

Rostás Imrével

, aki végül 16 ponttal bizonyított volt iskolájában. Érdekesen kezdődött a mérkőzés, ugyanis a jó hazai védekezés ellenére

Szlávik

,

Török Balázs

Csaplár-Nagy

jóvoltából sorra dobták a vendégek a kosarakat. Ezzel szemben támadásban eleinte minden vásárhelyi dobás sikertelen volt.

Vas Péter

talált először magára, aki 6 perc alatt dobott 11 pontjával megfordította a mérkőzést (15-12).

Mócsai

négy labdát is szerzett, de nem sikerült meglépni a Soprontól. A nem túl színvonalas első negyed 18-16-al ért véget. A második tíz perc remekül kezdődött, végre összeállt a Kosársuli védekezése. Hat perc alatt csak két vendégkosár született, ezzel szemben Marinkovic egymaga szerzett 9 pontot (34-20) A hazaiak sokat cseréltek, lendületesen, látványosan és főleg eredményesen játszottak. Ekkor senki sem gondolta volna, hogy ez a meccs nem dőlt el. Pedig nem, mert a 211 cm-es Csaplár-Nagy és a fiatal Rostás révén a vendégek is betaláltak néhányszor 35-25, majd 41-31. A félidő 10 pontos hazai előnnyel zárult, de a játék képe alapján többel kellett volna vezetni a vásárhelyieknek.

Marinkovic

ugyan eredményes volt, de rengeteget rádobott, így nem volt igazából szervezett a hazaiak játéka. Szünet után nagyot változott a helyzet, Cziberéék rendkívül gyengén dobtak kintről, csak a palánk alól, centereik révén tudott kosarat szerezni a hazai együttes. A Kosársuli védekezése összeomlott és a negyed közepén, 48-45-nél már látszott, hogy baj lehet. Csaplár-Nagy szinte minden támadásból kosarat dobott, ráadásul az összes lepattanót összeszedte. Utasi beállásával stabilizálódott a védekezés, de senki nem tudott kosarat dobni. Hiába cserélt folyamatosan a Kosársuli, a kimaradt dobások miatt vészesen csökkent az előny: 51-47, majd 55-51 következett. Ráadásul az utolsó fél percben az akkor beállt fiatal soproni center,

Czeller Márton

két támadólepattanót is visszatett és kiegyenlített (55-55). Az utolsó negyed eleje elképesztő vásárhelyi védekezést hozott. Mócsai,

Utasi

, Czibere és

Vejinovics

fantasztikusan nagyot küzdött. Sorra szerezték a labdákat, támadásban pedig Marinkovic dobta a kosarakat. Czibere a legjobbkor vágott be egy triplát, így lassan hátra lehetett dőlni: 61-57, majd 64-59. Elég volt azonban két eladott labda, amiből 5 pontot dobtak a soproniak, és máris újra egál lett (36. perc: 64-64). A következő három percben hiába volt jó a hazai védekezés (mezőnyben és a palánk alatt is), nem ment a kosárszerzés. Czibere két büntetőjével szemben a vendégek bebrusztoltak újabb 5 pontot, és 66-69 lett másfél perccel a vége előtt. A nézők nagy része lélekben már feladta, de nem úgy a csapat. Négyszer szereztek labdát Utasiék, és a büntetők is sikerültek: 73-69-re fordított a Kosársuli. A soproniak egy időntúli büntetőből még szépítettek, így 73-70 lett a végeredmény. Érdekes mérkőzés volt, amelyet szervezettebb játékkal simán kellett volna nyerniük a hazaiaknak. Végre egyszer alig volt eladott labda (mindössze 10), és sikerült 28 labdát szerezni. A SMAFC valamivel jobban dobott és korlátlan úr volt a palánkok alatt: 44 lepattanót szereztek és 42 pontot dobtak közelről. Ezzel szemben a Vásárhelynek mindössze 20 lepattanója volt, és csak 30 pontot dobott közelről.

Kosárlabda NB I/B férfiak, rájátszás a 9-20. helyezésért:

EnterHód Vásárhelyi KS - Soproni MAFC-NYME 73-70 (18-16, 23-15, 14-24, 18-15)

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Vétek, Kovács N., Reisz

Kosársuli:

VEJINOVIC 6, CZIBERE 14/3, Vas 14/3, MÓCSAI 4, Marinkovic 19/3.

Szilágyi 2, Kukla 7, Dani 3/3, Czuprák 2, UTASI 2.

Elek András.

Sopron:

SZLÁVIK 12/6, ROSTÁS I. 16, Berneczei 4/3, Török B. 4, CSAPLÁR-NAGY 21.

Nagy G. 4, Vesztergom 1, Jávor 2, Czeller 6.

Vetési Imre. Elek András:

“Magunknak tettük nehézzé a meccset. Nem játszottunk jól, de óriásit küzdöttünk. A nézők remekül szórakoztak, én kevésbé ...”

A rájátszás első fordulójának másik lejátszott mérkőzésén a Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 72-62 arányban arányban legyőzte a PTE-Pécsi EAC csapatát. A forduló további párosítása: Nagykőrösi SKE – Győr-SZOL Széchenyi Egyetem, Óbudai Kaszások – MKB Euroleasing Vasas, Debreceni EAC – Veszprémi Egyetem, Mezőberényi KK – Bp. Honvéd.

A 9-20. helyért folyó rájátszás állása:

9. Bp. Honvéd 18 10 8 0,78 10. Győr-SZOL 18 9 9 0,75 11. Óbudai Kaszások 18 9 9 0,75 12. EnterHód Vásárhelyi KS 19 9 10 0,74 13. Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 19 8 11 0,71 14. Veszprémi Egyetem 18 7 11 0,69 15. Debreceni EAC 18 4 14 0,61 16. Nagykőrösi SKE 18 4 14 0,61 17. PTE-Pécsi EAC 19 4 15 0,60 18. Soproni MAFC-NYME 19 4 15 0,60 19. MKB Euroleasing Vasas 18 3 15 0,58 20. Mezőberényi KK 18 3 15 0,58

A rájátszás második fordulójának párosítása március 23-án szombaton:

SMAFC – Óbuda, Győr-SZOL – DEAC, Bp.Honvéd – Nagykőrös, PTE-PEAC – EnterHód vásárhelyi KS.

A Mezőberény – Veszprém találkozót április 13-án, míg a Tiszaújváros – Vasas mérkőzést május 3-án játsszák.