Futsal: nem sikerült megszorongatni az olaszokat

2013. március 30., szombat

A már korábban továbbjutó magyar férfi futsalválogatott kiütéses vereséget szenvedett a házigazda olaszoktól a Bariban zajló Eb-selejtező utolsó csoportkörében, a második, pótselejtezőt érő helyen végezve a kvartettben.

A

montenegróiak szerdai

, majd a

finnek csütörtöki legyőzése

után Európa-bajnoki selejtezőcsoportjából már biztosan továbbjutó magyar futsalválogatott szombat este a házigazda, tavaly világ- és Európa-bajnoki bronzérmet nyert olaszok ellen lépett pályára.

Frank Tamás

szövetségi kapitány ezúttal nem nevezte az egyébként komolyabb tét nélküli mérkőzésre a válogatott egyetlen szegedi tagját,

Hegyesi Zsoltot

. A papírformának megfelelően a több honosított brazillal felálló taljánok kezdettől fogva nagy nyomás alá helyezték a magyar kaput,

Pallai Gábornak

, a Berettyóújfalu kapusának akadt dolga bőven.

Leggiero

góljával már a 4. percben előnybe kerültek a vendéglátók, s miközben sorra gyűltek a magyar faultok, a félidő derekán a csapatkapitány

Gabriel Lima

révén az olaszok növelni tudták előnyüket. A mieink szinte teljesen beszorultak, s amikor sikerült kiszabadulni,

Harnisch Ákos

kimaradt helyzetét követően

Saad

azonnal betalált (0-3). A szünetig hátralévő időben Pallai mutatott még be pár bravúrt. Fordulás után aztán gyorsan eldőlt minden kérdés, az itáliaiak lerohanták a mieinket: Leggiero, majd Saad duplázott bő két perc alatt,

Fortino

pedig rövidesen már a hatodik azzuri gólt rámolta be a magyar kapuba (0-6). A félidő derekához közeledve

Lódi Tamás

asszisztálásával

Dróth Zoltán

révén megszületett a pannon becsületgól is, ám az örömünk nem tarthatott sokáig, hiszen

Patias

fél percen belül válaszolt (1-7). Az olaszoknál ezután Gabriel Lima folytatta a gálát két gyors góljával mesterhármasig masírozva. Lódiék el-eljutottak a pálya olasz végéig, de sokat elárul a mérkőzés képéről a statisztika szerinti 3-21-es kapura lövési arány. A vége kiütéses vereség, 1-9 lett, ám ettől függetlenül a csoport második helye megvan, ami azt jelenti, hogy a kontinensviadalra pótselejtezőn át vezethet a mieink útja.