Futsal: fordulatos meccsen nyertek Hegyesiék az Eb-selejtezőn

2013. március 27., szerda

Győzelemmel kezdte szereplését a magyar futsalválogatott az olaszországi Európa-bajnoki selejtezőtornán, Bariban: Frank Tamás együttese a szerdai nyitófordulóban fordulatos mérkőzésen 4-3-ra nyert a montenegrói csapat ellen.

Már a találkozó 4. percében vezetéshez jutottak a délszlávok,

Barovic

egy szöglet után vette be

Balázs Zoltán

kapuját. Gyorsan kettőre is növelte a montenegrói támadó csapat előnyét miután a magyar hálóőr szabálytalanul szerelte a kapura törő

Mugosát

egy perccel később, s Barovic értékesítette a büntetőt (0-2). Aztán a félidő derekán

Dróth Zoltán

egy szabadrúgás után szépített, ám a szünetig több gól már nem született. Fordulás után

Harnisch Ákos

passzából ismét Dróth talált be, így a 27. percben egyenlítettek a mieink. Az öröm nem tartott azonban sokáig, a 31. minutában

Calasan

juttatta előnyhöz az ellenfelet újra, ám ekkor ismét érkezett Dróth, aki újfent, immár harmadszor talált be egy perccel később (3-3). A győri játékos pazar mesterhármasát csapattársa,

Lódi Tamás

fejelte meg a győztes találattal a 34. perc végén (4-3). A győztes magyar csapat tagja volt az UTC Futsal Team kiválósága, a szegedi

Hegyesi Zsolt

is A csapatok hét négyes minitornán szerepelnek, a csoportelsők automatikusan kijutnak a jövő évi kontinensviadalra, míg a hét csoportmásodik, illetve a legjobb harmadik pótselejtezőt játszik. Az Európa-bajnokságot január 28. és február 8. között Antwerpenben bonyolítják le. A rendező jogán Belgium automatikusan résztvevő. A következő mérkőzését a csapat csütörtökön játssza a finnek ellen 18 órai kezdettel.