Vízilabda: magabiztos berlini győzelemmel csoportelső az Szeged

2013. február 27., szerda

Az A-Híd Szeged VE pólósai Berlinben vívták ki a Bajnokok Ligája D csoportjának első helyét, s a legjobb nyolc közt készülhetnek a francia, vagy holland ellenfélre – sorsolás csütörtökön.

A Berlin elleni meccsnek nem kisebb volt a tétje, mint a csoportelsőség biztos kiharcolása a Bajnokok Ligája D csoportjában. Ha a

Vincze

-legények győznek, a Galatasaraynak pedig sikerül otthon legyőznie a Partizant, akkor 5 pont előnnyel végez a csoport élén az A-Híd Szeged. A csoportelsőség elérése azért is fontos, mert a második hellyel nagy az esély arra, hogy a Szegedet összesorsolják az olasz vagy a görög bajnokkal, míg az első hellyel valószínűleg két francia és egy holland együttes közül kerülhet ki Törökék nyolcaddöntős ellenfele a csütörtöki luxemburgi sorsoláson. A Tisza-partiak egyébként hétfőn kora délután indultak Németországba, a fővárosban szálltak repülőre, s 18 órakor értek Berlinbe, kedden délelőtt és este is edzettek egyet.

Magabiztos győzelem

A Szeged már az első negyedben magabiztos előnyre tett szert: 2-5-re zárult az első etap, a különbség a nagyszünetig nem változott, 4-7-tel mehettek pihenőre a csapatok. Bár a németeknek a harmadik negyedre sikerült 3 gólnyi különbségre feljönniük: 7-10, ám a végjátékban maradt a magabiztos szegedi játék, és Szivósék 7-11-re győztek, s szerezték meg a csoportgyőzelmet.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, D csoport, 10. forduló, Berlin:

Spandau 04 Berlin - A-Híd Szeged VE 7-11 (2-5, 2-2, 3-3, 0-1)

Szegedi gólszerzők:

Kayes 3, Szivós 2, Kiss Cs. 2, Juhász Zs. 1, Török 1, Kunac 1, Hegedüs 1. Csütörtökön 19 órától nyolcaddöntő-sorsolás, lehetséges ellenfelek: Marseille, Montpellier (franciák), Schuurman (holland).

A D csoport állása:

1. Szeged 8 7 – 1 81–56 +25 21 2. Partizan 7 5 1 1 59–43 +16 16 3. Galatasaray 7 3 1 3 52–53 –1 10 4. Nagyvárad 8 2 – 6 70–85 –15 6 5. Spandau (német) 8 1 – 7 60–85 –25 3