Vívás: első hely csapatban, Nagy Zsolt ezüstérmes + VIDEÓ

2013. február 14., csütörtök

Az elmúlt hétvégén a szegedi Kenyérgyári úti Squash Clubban rendezték meg a II. Starcopy Kupa elnevezésű bambi fiú és lány tőr-, illetve B kategóriás felnőtt férfi és női párbajtőrversenyt.

A verseny a Squash Klub és a Szegedi Tudományegyetem Vívó Klub közös szervezésében valósult meg. A versenyen 3 nemzet közel 100 versenyzője vett részt, itthonról szegediek mellett hódmezővásárhelyi, budapesti, gödöllői, érdi, szolnoki, székesfehérvári, kecskeméti, kunszentmiklósi, gyulai, nyíregyházi, budakalászi vívók jöttek, de Szerbiából (Zrenjanin, Belgrád) és Romániából (Szatmárnémeti) is érkeztek versenyzők. A bambi korosztályú versenyen 2001-es születésű és annál fiatalabb gyerekek indulhattak, a két nemben összesen 51 vívó állt pástra. Szegedi színekben több versenyző is első alkalommal mérettette meg magát, és valamennyien sikeresen teljesítették a minimum elvárást.

Leány eredmények:

...12. Kelemen Róza ...18. Szelle Borbála ...20. Hodászi Réka ...29. Sebesvári Eszter

Fiú eredmények:

...14. Ábrahám Levente ...20. Kiss Dávid Kolos ...21. Nagy Soma A felnőtt versenyben egyéni és csapatversenyt is rendeztek. A női egyéni versenyre alacsony létszámú, de sűrű mezőny jött el. A szegedi klub színeiben két vívó versenyzett,

Martonosi Lili

első versenyén vett részt, de remekül helyt állva a 14. helyezést érte el.

Tarnóczi Anna

a két csoportkörben 4 győzelmet szerzett, majd egy rutinosabb MTK-s versenyzőtől kapott ki és a 10. helyen zárt. http://www.youtube.com/watch?v=Hrci1LtE_H4 Férfiak között 7 versenyző indult az SZTE Vívó Klub képviseletében. Első versenyén indult el

Papos Gergő

Vincze Gábor

, mindketten hozták az edzőjüktől elvárt szintet. Gergő kiemelkedő teljesítményt nyújtott, 3 nyert asszót gyűjtött a csoportban. Mivel a verseny az országos B kategóriás versenysorozat egyik állomása volt, ezért az indulók közül nem hiányozhatott a ranglista első két helyén álló két szegedi vívó,

Nagy Zsolt

Ferke Norbert

sem. Ferke közepesen teljesített csoportkörök után egy szolnoki versenyzőt győzött le, de a 8 közé jutásért kikapott egy vasasos vívótól. Nagy Zsolt a csoportok után 2. helyen várta a folytatást, majd a táblán sorra a nyerte a könnyebb vagy épp nehezebb asszókat, a döntőben viszont megállította őt

Harsányi Gergő

, a Honvéd vívója, aki mellesleg az SZTE BTK karán tart órákat vendégoktatóként.

Eredmények:

1. Harsányi Gergő 2. Nagy Zsolt ...13. Ferke Norbert ...17. Barta Csongor ...22. Móritz Miklós ...25. Truczán György ...26. Papos Gergő ...32. Vincze Gábor A másnapi csapatverseny a Nagy, Ferke,

Truczán, Katona

összeállítású szegedi csapat a döntőben végig vezetve 45-40-re nyert a Budakalász ellen, így a tavaly év után megvédték címüket és ismét elhozták a kupát.