Labdarúgás: újabb Kohajda-tripla, tucatnyi gól a makói Szarvas-vadászaton

2013. február 9., szombat

Makón két, szebb napokat is megélt, egykori NB II-es csapat vívott felkészülési mérkőzést szombaton. A vendégek ráijesztettek a hazaiakra, akik végül gálameccset varázsoltak.

Az NB III Alföld csoportjának kieső zónájában telelő Makó FC a Békés megyei I. osztályban listavezető Szarvas alakulatát fogadta szombat késő délelőtt. A hazaiak legutóbbi felkészülési meccsükön már levadásztak egy Békés megyei élvonalban vitézkedő egységet, amikor

a Tótkomlóst 6-1-re verték

, s az osztály listavezetőjével szemben sem volt más szándékuk. Igaz, a vendég szarvasiak alaposan ráijeszthettek a Maros-mentiekre, amikor az első 25 percben végig fölényben játszva vezetéshez is jutottak a harmadvonalbeli alakulat ellen. Ekkor azonban összekapta magát a hazai csapat, különösen

Kohajda Gergely

, aki a nagy ijedtségre rövid idő alatt lőtt egy mesterhármast, akárcsak a tótkomlósiaknak szerdán, majd az első félidő hajrájában a makói feltámadásra

Tóth Timóteusz

találata tette fel a koronát (4-1). Fordulás után magabiztos előnye tudatában helyenként tetszetős futballt bemutatva játszott

Bány Tamás

alakulata, s a játékos-edző maga is pályára lépett a második játékrészben. A cseréknek is ment a játék ezen a szombati napon, hiszen Bány és

Mátó

is duplázni tudott, s a góllövőlistára

Siket Máté

is feliratkozott. A makói gálát a vendégek küzdeni akarása tette teljessé, akik becsülettel küzdötték végig a találkozót, s két újabb találatra is futotta az erejükből. A vége gólzáporos 9-3-lett a Makónak, amely - mint a SZEGEDma.hu megtudta - most már biztosan le fogja igazolni az utóbbi két meccsen hat gólt szerző Kohajdát, valamint a csapathoz visszatérő

Pataki Viktort

. A távozók oldalán pénteken egyébként újabb név szerepelt

Bánóczki Dániel

személyében, aki Németországban folytatja pályafutását. Bár a csapat kétségbeejtő helyzetben van az NB III-as bajnokságban, s alig van reményük a bennmaradásra, az mindenképp biztató lehet a tavaszra nézve, hogy a felkészülési meccsek tanúsága szerint három gólerős játékos erősíti a támadóalakzatot. A Kohajda, Mátó, Tóth T. trió és társaik legközelebb február 13-án, szerdán 17.30-tól folytathatják a gólgyártást, ismét egy Békés megyei alakulat, a tavalyi megyeegyes bajnok Kondoros ellen.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Makó FC - Szarvasi FC 9-3 (4-1)

. Makó.

Makó:

Czirbus (Halász) - Varga, Rakonczai, Kalász, Bakos (Tóth A.), Kulacsik, Siket, Puskás (Bány), Tóth T., Kohajda (Mátó), Schreiber.

Játékos-edző:

Bány Tamás.

Makói gólszerzők:

Kohajda 3, Mátó 2, Bány 2, Siket, Tóth T. Bány Tamás:

"A játék elejét uralták a vendégek, vezetéshez is jutottak, ekkor azonban magunkhoz tértünk, és gyorsan fordítottunk. Ekkor megtorpant a Szarvas, és a második félidőben gálázva parádés győzelmet arattunk, helyzeteinket is jó százalékkal sikerült értékesítenünk."