Labdarúgás: parázs hangulatú találkozón nyert a HFC

2013. február 13., szerda

Újabb felkészülési találkozót játszott a vásárhelyi alakulat, amelynek vendége ezúttal a Békés megyei I. osztályban szereplő Tótkomlósi TC volt.

A kilátogató szurkolók első meglepetését a két csapat cserepadja jelentette, hiszen amíg a vendégeknél nyolcan foglaltak helyet bevetésre készen, addig a hazaiaknál mindössze három cserejátékos állt

Dezső Ferenc

rendelkezésére. A vásárhelyiek felkészülése akár ideálisnak is mondható lenne, hiszen jó talajú, hó mentes műfüves pályán készülhetnek a tavaszi idényre, viszont a sérülések alaposan megnehezítik a kék-sárgáknál a csapat kialakítását. Ezúttal is közel egy csapatnyi labdarúgó –

Máté D., Bokor, Marton, Konc A., Nagy A., Keller, Juhász I. S., Czibere A., Juhász II. S.

– nem lépett pályára, így a megyei I. osztályú csapatból felhozott

Brizik-Bodrogi István

kapott bizonyítási lehetőséget, és a fiatal játékos élt is vele, hiszen együttese egyik legjobbja volt. Az első negyedórában érződött az összeszokatlanság a vásárhelyiek játékában, többet támadtak ugyan ellenfelüknél, de rengeteg volt az eladott labda. A tótkomlósiak előreívelt labdákkal próbáltak helyzetbe kerülni, és a 21. percben egy ilyen próbálkozás után a kiugró

Szabó Gábor

lövése a léc alá vágódott, 0-1. Mindössze egyetlen percig örülhettek vezetésüknek a vendégek, hiszen a középkezdést követő támadás során

Varga Máté

ügyesen kibújt a védők közül, és ballábas lövését az egykor az orosházi NB II-es csapatban is védő kapus,

Bordás

nem tudta hárítani, 1-1. A 32. percben szépségdíjas góllal vette át a vezetést a HFC,

Varga Levente

húzott el a jobb oldalon, és középre gurítását

Lékónak

csak az üres kapuba kellett továbbítani, 2-1. A szünetben valamennyi cserejátékosát pályára küldte

Kvasznovszky József

, a vendégek mestere. A vendég cserék óriási lelkesedéssel, de rendkívül tisztátalanul játszottak, így félő volt, hogy az egyre feszültebb hangulatú találkozó eldurvul. A 64. perc meghozta az egyenlítést, amikor egy tizenhatoson belüli hazai szerelést a játékvezető túl szigorúan büntetőnek ítélt, és a tizenegyest

Horváth Henrik

értékesítette, 2-2. Magasabb fokozatra kapcsoltak a vásárhelyiek, és négy perc múlva Lékó szélről beívelt szabadrúgását követően

Tóth József

remek fejessel küldte a labdát a vendégek kapujába, 3-2. A komlósiak minden eszközt bevetettek az újabb gólok elkerülése érdekében, de három perccel a lefújás előtt

Szabó Márk

kiugrott a lesre játszó védők között, és megszerezte a találkozó utolsó gólját, 4-2. A vásárhelyiek legközelebb szombaton délelőtt 11 órától az UTC csapatát látják vendégül a vásárhelyi stadion műfüves pályáján.