Labdarúgás: a szlovák csatár mesterhármasával nyert a Szeged Makón + FOTÓK

2013. február 2., szombat

A Szeged 2011 soros felkészülési mérkőzésén Makón az első perctől irányította a játékot, és magabiztosan, nagy kedvvel játszva 5-0-s győzelmet aratott.

Már a mérkőzés első perceitől érvényesült a vendégek fölénye. Az első gólra a 16. percig kellett várni, amikor

Borbély

középen egyedül törhetett kapura, a bal oldalon

Gomez

kísérte őt, akinek a tizenhatoson belül bepasszolta a labdát a kifutó kapus előtt. A támadónak már nem volt nehéz dolga az üres kapuba gurítani. A 22. perben

Timm

kapott egy forintos labdát, és a tizenhatos vonalánál, a kifutó kapus fölött emelte át a kapuba a bőrt. A félidő másik nagy helyzete egy szabadrúgás

Farkas Zoltántól

, ő 18 méterről jobbról a felső lécre tekert. A második játékrészben először egy fejessel veszélyeztette a kaput

Petrók

, ám ebből még nem született találat. Az 55. minutumban azonban ismét betalált a szlovák támadó: Marian Timm

Varga Bencétől

kapott egy félmagas beadást jobb oldalról, amit nem volt nehéz dolga öt méterről a kapuba passzolni. Az 59. percben érkezett a negyedik találat, ugyanezen két játékos főszereplésével. Varga jobb oldali centerezése a tizenegyesponton lendületből érkező Timmet találta meg, aki egy átvétel után a jobb alsóba bombázott: 0-4. A következő veszélyes akció a 75. perc után következett: egy oldalról bepasszolt labdát

Belecan

tolt ki a hosszú oldalon a kapufa mellől. Ezt követően Varga Bence és Gomez is ziccert hibázott, végül a lefújás előtt sikerült ismét betalálnia a Szegednek: Marian Timm ugrott ki jobb oldalon a félpályánál, kapura vezette, majd középre, hat méterre passzolta be a labdát az érkező Varga Bence elé, aki a kapuba lőtte a játékszert; 0-5.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:

Makó - Szeged 2011 0-5 (0-2)

Makó, 50 néző. Vezette: Fejes (Kasza, Kozák)

Makó FC:

Czirbus - Varga Cs., Rakonczai, Kalász, Kohajda, Horváth K., Siket, Puskás, Bátyai, Cindel, Schreiber.

Cserék:

Halász, Kulacsik, Tóth A., Tóth T., Bakos, Horváth G.

Bány Tamás.

Szeged 2011:

Trepák - Laczkó, Farkas M., Farkas Z., Borbély, Gémes B., Kis, Jovánczai, Gomez, Varga B., M. Timm.

Cserék:

Belecan (kapus), Kéri, Petrók, B. Kapic, Dedic, Stipancevic, Ulvicki.

Gálhidi György.

D. Gomez (16'), M. Timm (22', 55', 59'), Varga B. (89') Bány Tamás:

"Hasznos volt ez az edzőmeccs, fiataljaink láthatták, hogy hová kellene fejlődniük. Bízom benne, hogy a bajnoki rajtra összeszedjük magunkat."

Gálhidi György:

"A látottakkal összességében elégedett vagyok, a védekezésünk jól működött, csak szabadrúgásból veszélyeztetett ellenfelünk, a középpályán azonban a felfelé játékban még akadnak korrigálni valónk. Igaz, hogy lőttünk öt gólt, de a helyzeteink kidolgozása és kihasználás még így sem volt hiba nélküli."