Kosárlabda: elsöpörte a Sopront a szegedi gyors + FOTÓK

2013. február 1., péntek

Újabb nagyszerű bravúr: a Szedeák végig vezetve verte a Sopront. 11 hármast szórtak Dukicék, s uralkodtak a palánk alatt is, 43-24-re nyerték a lepattanócsatát. Harcban a rájátszásért!

Sikerült a bajnoki tripla, azaz zsinórban a harmadik győzelmét aratta a Naturtex-SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I/A alapszakaszában. A Tisza-partiak a Kaposvár és a Zalaegerszeg elleni sikert a negyedik Sopron elleni parádés hazai diadallal fejelték meg a 19. fordulóban, ezzel nyolcadik sikerüket könyvelhették el, s immár egyértelműen kijelenthető: újra harcba szálltak a felsőházi rájátszást érő helyekért! Tartottunk a

Meszlényi Róbert

vezette hűség városiak elleni csatától, de a mieink egy percig sem hagytak kétséget afelől, hogy ezen az estén ők a jobbak. Pillanatok alatt 5-0-ra vezettek, majd még az első negyedben 22-12-nél tízzel, hogy aztán a harmadik negyed végéig percről növeljék az előnyt. Lehetett volna harmincpontos is a különbség, ám a hazaiak a végére - érthetően - kicsit kiengedtek, így 79-56-ra nyertek. A Szeged sikerét a fegyelmezett védekezés alapozta meg. A vendégek nem találták a ritmust, az ellenszert, egyedül a remek montenegrói centerre,

Filip Barovicra

kijátszott figurák ültek helyenként, illetve

Takács Norbert

távoli kísérletei okoztak gondot egy-egy időszakban, de mindent elmond a Szedeák teljesítményéről, hogy 60 pont alatt tartotta az ellenfelet. A palánk alatti területet

Csorvási Milán, Nebojsa Dukic

Tanács Attila

révén uralták, a lepattanócsatát 43-24-re(!) hozták, ami elképesztő fölényt jelez. Miközben soproni oldalon

Jermaine Thomas

, az amerikai irányító a szokottnál halványabb volt, honfitársa, az új hátvéd,

Charles Hinkle

pedig - fogalmazzunk finoman - nem találta a helyét, s

Molnár András

sérülés miatt nem léphetett pályára, nálunk több kiváló egyéni alakítás is akadt.

Fekete Stefan

ismét jól fogta össze a csapatot,

Anthony Jones

fontos kosarakat szerzett, Dukic és

Kiss Zsolt

pedig mindig akkor talált be kintről, amikor az igencsak fájt a látogatóknak, teljességgel demoralizálta őket. Ilyen fölénnyel is teljesen megérdemelten kerekedett felül a Szedeák.

Bonifert Domonkos

gárdája legközelebb február 16-án Pakson vendégszerepel, majd február 23-án idehaza játszik a Körmenddel, március 2-án pedig a Péccsel. Utóbbi két mérkőzésnek különösen nagy jelentősége lesz a folytatás, a középszakasz szempontjából, de ha ezt a formát tartják a fiúk, akkor ismét lesz majd oka örülni a ma is vastapssal búcsúzó közönségnek.

A férfi kosárlabda NB I/A 19. fordulójában:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Soproni KC 79-56 (25-18, 15-9, 21-5, 18-24).

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző, vezette: Györffy P. A., Szabó G., Jakab L.; ellenőr: Benczur L.

Fekete 8/3, Gurley 5, JONES 14, DUKIC 23/15, CSORVÁSI M. 12. Csere: Vida, KISS 12/12, Tanács 5/3, Csorvási L., Wirth. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.

Sopron:

Thomas 6, Vesztergom 6, TAKÁCS 16/12, Tóth G. 4/3, BAROVIC 20. Csere: Keresztes, Hinkle 2, Gombás 2 Bus. Vezetőedző: Meszlényi Róbert. Bonifert Domonkos:

"Támadásban gyengébb teljesítményt nyújtottunk, mint korábban. Fegyelmezett védekezésünk viszont győzelmet eredményezett. Rossz játékkal igazán jó érzés nyerni, de félretéve a tréfát: a védekezés sokat kivett a csapatból, ennek számlájára írom, hogy némiképp ritmustalanul kosárlabdáztunk. Nehéz meccs volt, a Sopron nem véletlenül áll a negyedik helyen, büszke vagyok a srácokra, hogy sikerült megvernünk őket. Nagyon fontos, hogy mindenki alárendelte magát a csapat érdekének. Dolgozunk tovább becsülettel!"

Meszlényi Róbert:

"Gyengén dobtunk, ráadásul a palánk alatt is a Szeged dominált, így a hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek."

40. perc: Jones büntetőivel indul az utolsó perc, csak az első jó, 76-56. Hinkle hármasa lejön, Csorvási Levi tépi le. Zúg a "szép volt, fiúk"! Felállva tapsol a szegedi publikum, meg is érdemlik a srácok. Fekete hármasa hullik be az utolsó másodpercben, 79-56 a vége. Gratulálunk, megvan a nyolcadik győzelem! 39. perc: Fekete tör be, 75-45. Thomas közelről, 75-56. Támadásaink most nem olyan pontosak, sebaj, hatalmas a különbség. 38. perc: Barovic ront ziccert. Wirth is a pályán, Dukic pedig büntetőket dobhat, be is vágja mindkettőt, 73-51. Takács hármasa, 73-54. 37. perc: Vida Máté viszi ki az oldalvonalon túlra, nehéz már koncentrálni. Fekete jön vissza a helyére. Barovic újabb duplájával 70-51. Dukic elképesztő blokkot oszt ki Takácsnak, mielőtt tűzbe jönnének a vendégek. Fekete ellen sportszerűtlent követnek el aztán. Csorvási le, Csorvási be, Levente is lehetőséget kap. Fekete büntetőzik közben, csak az első jó, 71-51, de mi jöhetünk újra. Fekete tempója lecsorog. 36. perc: Gurley löki meg Takácsot a palánk alatt, két dobást ér. Mindkettő nagyszerű, 70-46. Barovic jól válik le aztán, Thomas passzát felteszi, ezt a figurát igen példásan hajtják végre. A ráadás is jó, 70-49. 35. perc: Ismét eladjuk, Tanács taktikai faultot követ el a félpályánál. Tóth helyére Gombást küldi Meszlényi. Takács hint hármast, 67-44. Tanács felel a sarokból, 70-44. 34. perc: "Soha ne add fel" - éneklik a soproni ultrák. Tanács gyönyörű támadópattanója után pedig szegedi vastaps. Vesztergomé azonban egy lerohanás után a következő kosár, 67-41. 33. perc: Tóth is kintről, 64-39. Dukicot felidegesíthette, a szerb óriás azonnal válaszol, ötödik triplája, 67-39. 21 pontos Dudu. 32. perc: Újabb pontatlan szegedi akció. Thomas hármasa szerencsére rövid, Vidánál a labda. Kolti negyedik hármasát vágja be a sarokból, 64-36. 31. perc: Alighanem eldőlt a csata, örömjáték lehet a vége. Barovic azért bizonyítja klasszisát, 61-34. Dukic pedig ellépi. Kell még a jó védekezés. Thomast nem tudjuk megakadályozni a kosárszerzésben, 61-36. III. negyed: 61-32 (25-18, 15-9, 21-5)30. perc: Vida negyedik hibája, ám ennek ellenére végül kivédekezzük a vendégek attakját. Kolti közelről nem pontos. Bus távolról téveszt. Öt ponton a Sopron a negyedben. Jones szenzációs ziccerével zárul a felvonás, 61-32. 29. perc: Vida lop lasztit, Dukic pöcizi be az akció végén, 56-32. Bus hármasa a sarokból lepörög, Dudu most pattanót jegyez. Csorvási Milán forog a palánk alatt, a bírók szerint róla megy ki. Vagy mégsem, mi jöhetünk. Dukic be is tol egy trojkát, a negyediket, 59-32. Hatalmas előny! 28. perc: Hinkle kettese, első magyarországi pontjai, 52-32. Jones fantasztikus dobással felel rá, 54-32. 27. perc: Feketét Vida váltja közben irányító poszton a fehér mezes szegedieknél. Bus a pályán odaát. Csorvási ellen fújnak támadót, véleményes... Barovic próbálkozik, büntetőkig jut, az elsőt elrontja, a másodikat beveri, 52-30. 26. perc: Képtelen betalálni a Meszlényi-gárda, nincs igazi vezére az együttesnek ma. Szárnyal a Szeged, Csorvási M. veri meg emberét, 52-29. Tóth középtávolija is kijön a gyűrűből, szerencséjük sincs. 25. perc: Hinkle távolról szórja el, még a gyűrűt sem érte a dobás... Dukic hármasa jobb, de nem ér gólt ez sem. Fekete azonban már indíthatja is az újabb támadást. Jones menne be, Hinkle szabálytalan. Kiss be, Gurley le. Jones két büntijével 50-29, húsz fölött az előny! 24. perc: Takács és Barovic kettő-kettője, a montenegrói ziccert ront. Dukic középtávoli kosarával 46-29. Labdát szerzünk, Gurley robog, 48-29. A Sopron az öltözőben maradt, hit nélkül és tűz nélkül kosarazik. Teljesen megfogta őket a Szedeák. 23. perc: Gurley a dudaszóval, 44-29. Vesztegrom ziccerből kiteszi, tanácstalanok a kék mezesek. Hinkle jön is a helyére. De foglalkozzunk magunkkal, Csorvási ugyanis eladja a lasztit. Dukic elköveti második hibáját. 22. perc: Továbbra is zónáznak a vendégek, Jones hármasa rossz, de visszaszerezzük. Sajnos ez sem segített, nincs újabb kosár. Barovic tör be, 42-29. 21. perc: Csorvási Milán kosarával folytatjuk, 42-27. A soproni akciót Vesztergom távoli, kétségbeesett kísérlete zárja, esélytelen, jól védekeztünk. Pontszerzők: Szeged: Fekete 2, Gurley 1, Jones 7, Dukic 11/9, Csorvási M. 8. Csere: Vida, Kiss 9/9, Tanács 2. Sopron: Thomas 2, Vesztergom 4, Takács 8/6, Tóth G. 1, Barovic 10. Csere: Keresztes, Hinkle, Gombás 2. Nagyszünet: 40-27 (25-18, 15-9)20. perc: Vesztergom marad egyedül, 40-27. Tanács kapkodja el aztán. Tóth Gergely gyámoltalan, Dukic labdát szerez előle. Gurley azonban túlságosan siet, így nem tudunk újabb kosarat elérni. Jön a nagyszünet! Eddig remek, megnyugtató előnyben a szegediek, akik kontroll alatt tartják a mérkőzést. Több jó egyéni teljesítmény is akad, míg odaát csak Barovic centermegoldásai jelentenek veszélyt. Fontos azonban, hogy ne lankadjon a figyelem! 19. perc: Tanács ügyesen szereli Barovicot, Jones robog, Gombás harmadik faultja már. Jones két büntetője nagyon szép, 40-25, ismét tizenöttel megyünk. Vesztergom kintről, Dukic kintről, egyik kísérlet sem talál a gyűrűbe. 18. perc: Fekete marad belül Baroviccsal, csak szabálytalanul tudja feltartóztatni. Utána Dukic is odaüt a montenegróinak, negyedik csapathiba. Gombás hármasa gyenge, el is hozzuk. Gurley robog, Gombás hibája, dobhat az amerikai. Az első sajnos kimarad, a második jó, 38-25. 17. perc: Meszlényi mester igyekszik forgatni a csapatát, de nem vtalálja az ideális ötöst. Tóth közelije nem megy be. Tanácsot lökik meg, ötödik csapathiba. A két büntető most példás, 37-22. Keresztes és Tóth le, Barovic és Gombás vissza most a látogatóknál. Takács hármasával 37-25. Csorvási most nem bír Baroviccsal. 16. perc: Fekete nem jól teszi fel, de Csorvási elől nem tudják elszedni a lasztit. Soproni fault, s most Barovicot is leülteti Meszlényi Róbert. Kiss hármasa most nem jó, de Gurley megszerzi, s Kolti a másik sarokból azonnal javít, 35-22. Időt kérnek a vendégek! Kiss 9 pontos három triplával, Dukic 11, Csorvási 8 egységnél most. Thomas törne be, de megakadályozzuk, s el is hozzuk a labdát. Fault a másik palánk alatt, Tóth G. követte el. Csorvási M. a vonalon, az első rossz, a második szintén. Ezért kár volt... 15. perc: Gurley szerez labdát, Fekete ereszt el szép tempót, ismét közte tíz, 32-22. Jól védekezünk, lepereg a soproni támadóidő. 14. perc: Hosszú akció, két támadólepattanót is szerzünk, majd a harmadik dobásunk is rossz, de ekkor faultot ítélnek a sporik a vendégek ellen. Ezúttal a szegediek kérnek viszont időt. Kellenek is a jó tanácsok. Kiss-tripla a sarokból a zóna ellen, 30-22. 13. perc: Takács csalja őket közelebb, 27-22. 12. perc: Hinkle első kísérlete lepattan, elhozzák, de Takács hármasa sem pontos. Sajnos Jones sem talál be kintről. Gombás pöccint közelről egy gólt, 27-20. Pici hullámvölgy most nálunk. Jones és Dukic le, Gurley és Csorvási M. be - ez Bonifert mester reakciója. 11. perc: Jones csen labdát, 27-18. I. negyed: 25-1810. perc: Gurley helyére Kiss érkezik, miközben a szegediek elérik az öt csapathibát. Tóth G. büntetői közül csak a második jó, 22-15. Jones szórja el. Takács hármasával feljönnek 22-18-ra... Szerencsére Kiss Zsolt is trojkával mutatkozik be Vida tért ölelő asszisztja után, 25-18. 14 másodperc vissza, időt kér a Sopron. Tóth vállal hármast, de ez célt téveszt, nem is kicsit. Itt a negyed vége. 9. perc: Dukic nem tud hibázni kintről, 11 pontos, 22-12 ide. Nem sokáig, mert Barovic befordul, 22-14. 8. perc: Gurley megy be, Vesztegrom szabálytalanul tartja föl, harmadik fault a vendégeknél, a hazaiak is ott tartanak. Dukic ver be egy hármast jobbról ezúttal, 19-12. Csorvási kap kis pihenőt, Tanács a pályán. Zavar soproni oldalon, ismét egy eladott labda. 7. perc: Zónáznak a vendégek, Dukicot nem zavarja. Barovic ismét betalál azonban, 16-12. A montenegrói centert azért jó lenne megállítani... Vida Máté váltja Feketét itt, Hinkle Takácsot ott. 6. perc: Csorvási forog, jól teszi, 12-8. Thomastól pedig sikerül aztán megszereznünk. A kezdés biztató, jól mozognak a szegediek. Nagy játék végén Dukic passzát Csorvási tolja be, 14-8, de Barovic gyorsan felel, 14-10. Gurley rontott külső dobása után Barovic ellen fújnak a sporik. 5. perc: Ismét Barovic centermunkája, 10-6. Kapkodás aztán mindkét fél részéről, Thomas kettese töri meg, 10-8. 4. perc: Csorvási saját pattanóját teszi vissza a soproni palánk alatt, 7-2, Barovic gyorsan szépít 7-4. Dukic zseniális hármasa hullik be, 10-4. 3. perc: Thomas tempója lejön, megint miénk a labda. Fekete azonban könnyelmű, elveszik tőle. Vesztegrom erőszakos, megállíthatatlan, 5-2. 2. perc: Jones tör be, a kosár jó, a ráadás büntető is, 3-0. Lepattanót szerzünk, gyors akció végén Fekete szolgálja ki centerben Csorvási Milánt, 5-0. 1. perc: Elhozzuk a labdát. Fekete hármasa rövid, Vesztergom kísérlete még rosszabb odaát. 17.55: A 19. forduló nyitómérkőzése előtt külön köszöntik a vendégek messziről érkezett, hangos és lelkes drukkerhadát. Reméljük, a mi szurkolóink állják majd a "hangversenyt". 17.45: A vendégeknél két szegedi fiú is szerepet kaphat, Molnár András és Bence, a Szedeák szakmai alelnökének, Molnár Csabának a gyermekei. Bemutatkozik az új amerikai hátvéd is, a török másodosztályból szerződtetett 25 éves Charles Hinkle, akitől igen sokat várnak a hűség városában. Kedd óta edz új csapatával, kérdés, mire lesz ma képes. A 13-as mezt kapta, meglátjuk, szerencsét hoz-e neki. 17.35: Újabb rendkívül fontos csata vár a Bonifert-fiúkra, akik a Kaposvár és a Zalaegerszeg elleni győzelmekkel felzárkóztak a középmezőnyhöz. Egy újabb sikerrel utolérnék azt a négy csapatot, mely eddig nyolc meccset nyert a bajnokságban. A mieink még csak hetet számlálnak, de reméljük, bő két óra múlva újabb diadalt írhatunk be a nevük mellé. 17.25: A szegediek kezdték meg először a labdás gyakorlást. Egy-két perccel később a Meszlényi-legények is megérkeztek. 17.20: Az U23-as mérkőzésen hazai siker született, 99-77-re verte soproni ellenfelét a Szedeák. Hasonló eredménnyel a felnőtteknél is kiegyeznénk. 17.00: Köszöntjük Önöket az újszegedi sportcsarnokból, ahol pár perce fejezték be edzésüket a szegedi NB I/B-s kosaras hölgyek Mészárosné Kovács Andrea irányításával. Szorgos kezek rakják rendbe a játékteret, hamarosan kezdődik a fiúk bemelegítése. Egy-két soproni játékos már megjelent a kijárónál. A várható kezdőötösök:Szeged: Fekete, Gurley, Jones, Dukic, Csorvási M. Sopron: Thomas, Vesztergom, Hinkle, Tóth G., Barovic Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.