Kosárlabda: megtörte a bajai átkot a Kosársuli

2013. február 8., péntek

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjában a 15. forduló nyitó találkozóját csütörtökön este Vásárhelyen játszották, ahol a hatodik helyen álló EnterHód Vásárhelyi Kosársuli a negyedik helyezett Bajai Bácska gárdáját fogadta. A vásárhelyiek igen régen tudták legyőzni a bajaiakat, így nagy volt a fogadkozás a találkozó előtt, míg a négy közé jutásért küzdő vendégek nem titkoltan ezúttal is győzni mentek Vásárhelyre.

Amint az várható volt, a január közepén - az Óbudai Kaszások elleni találkozón - részleges bokaszalag szakadást szenvedett csapatkapitányát és egyik legjobbját,

Ágfalvi Bálintot

ezúttal is nélkülözni volt kénytelen a bajai együttes, míg a hazaiaknál hosszú idő után ismét pályára léphetett a sérüléséből felépült

Dani Zoltán

és ott volt a bemelegítő játékosok között az egri találkozót sérülése miatt kihagyó

Délity

kosarával egyenlítettek a vendégek (2. perc: 6-6). A következő percekben a bajaiak remekeltek és a hazaiak megtorpanását kihasználva nyolc pontos előnyt szereztek (5. perc: 6-14). Dani Zoltán egy büntető erejéig megtörte ugyan a látogatók szárnyalását, de Délity tovább növelte csapata előnyét. A hatodik perc végén Marinkovic végre betalált (9-16), de a negyed hajrája is a bajaiaké volt, akik a vásárhelyiek hibáit kihasználva végül kilenc ponttal nyerték a játékrészt (10. perc: 13-22). A második negyed elején Vas és

Utasi

próbált faragni a hátrányból, de a remek napot kifogó Mándity szinte egyedül vitte csapatát (13. perc: 17-25). A negyed közepén továbbra is nyolc ponttal (21-29) vezettek a vendégek, de a folytatásban elkapta a fonalat a hazai gárda, amely Vas,

Kukla, Vejinovic

Schéda

révén 33-33-nál utolérte ellenfelét. A Bácska 204 cm-es centerét, Mándity Mátét azonban továbbra is nehezen tartották a hazaiak, a bajai játékos egyedül 12 pontot szórt ebben a negyedben, így végül a szünetre három pont megmaradt a vendégek előnyéből (20. perc: 37-40). Szünet után Mándity zsákolásával kezdődött a pontgyártás, amelyre Nyilas válaszolt. Felváltva estek a kosarak, így néhány pontos előnyét tartani tudta a Baja (24. perc: 44-48). A negyed második felében óriásit játszottak a hazaiak, Nyilas, Marinkovic és Vejinovic percek alatt 15 (!) pontot szórt, miközben a vendégek képtelenek voltak áttörni a Kosársuli védekezését (30. perc: 59-48). A negyedik negyed első két perce alig hozott pontot (32. perc: 62-50). A vásárhelyiek előnyük megőrzésére törekedtek, míg a vendégek képtelenek voltak felocsúdni a harmadik negyed második felében elszenvedett sokkból. 67-54-es Kosársuli vezetéssel kezdődött az utolsó öt perc, majd Mándity,

Hosszú Á.

és Nagy D. hat pontra (69-63) faragta le a hazai előnyt. Nyilas és Vas Péter azonban a legjobbkor dobott kosarat (38.perc: 74-65) és ezzel lehűtötte a vendégek reményeit. Az utolsó percben Nyilas és

Szilágyi

növelte a Kosársuli előnyét, majd a találkozó Vas zsákolásával és a hazaiak 12 pontos győzelmével zárult. A vásárhelyiek elsősorban egységes csapatteljesítményükkel érték el a sikert, jellemző, hogy a keret valamennyi tagja pályára lépett és pontot is szerzett. A vendégeknél Mándity teljesítménye messze kiemelkedett, de ezúttal nem voltak igazi társai.