Kosárlabda: Marinkovic vezérletével nyert a Kosársuli Debrecenben

2013. február 18., hétfő

Az NB I/B-s férfi kosárlabda bajnokság keleti csoportjának 16. fordulójában a debreceni egyetemisták vendége volt a Vásárhelyi Kosársuli gárdája, amely remek szünet utáni teljesítményével második vidéki győzelmét aratta ebben a bajnoki évben.

Szarka

triplájára

Vas Péter

szintén hárompontossal válaszolt, majd

Nagy Botond

Gál Balázs

kosaraival ellépett a DEAC (2. perc: 10-5). A negyed közepéig maradt a 4-5 pontos hazai előny (6. perc: 16-12). A játékrész folytatásában elsősorban a kiválóan dobó

Nagy B.

pontjaival egyre nőtt a debreceniek előnye (7. perc: 27-16) és ezt az előnyt a negyed végéig meg is tartották a hazaiak (10. perc: 34-23). A második negyedet is az egyetemisták kezdték jobban és

Asztalos Soma

kosara után már 15 pont volt az előnyük (12. perc: 40-25). A vásárhelyiek közül először a két center kapcsolt,

Marinkovic

és Kukla faragni tudott a hátrányból (15. perc: 40-31), de a sorozatos cserék ellenére sem tudott közelebb kerülni a vendéglátókhoz a Kosársuli (20. perc: 55-38). Jól jött a szünet a vásárhelyieknek, de a pihenő után sem látszott, hogy változás állhatna be a játék képében (23. perc. 63-44). A negyed folytatásában azonban ébredezni kezdett a vendég együttes, Vas, Kukla és Czibere is beszállt a pontgyűjtésbe (25. perc: 65-51). Három perccel a negyed vége előtt még 71-55-re vezetett a DEAC, ekkor azonban hatalmas hajrát vágott ki a vásárhelyi gárda, Marinkovic és

Czibere

vezérletével 74-70-re feljöttek az utolsó negyed kezdetére. A záró játékrészben közel két percig érintetlenek maradtak a kosarak, majd

Mócsai

végre betalált. Gál Balázs pontjaival őrizte vezetését a hazai együttes, de Vas tripláját követően Marinkovic duplájával egyenlített a Kosársuli (32. perc: 77-77). Három percre ismét befagyott az eredményjelző, majd öt ponttal ismét elhúzott a Debrecen (36. perc: 82-77). A vásárhelyiek fiatal szerb centere, Marko Marinkovic azonban ezen a napon remekelt és újabb két kosarával 82-81-re felhozta csapatát, majd Vas Péter tökéletesen időzített triplájával a találkozó folyamán először vezetett a Kosársuli (39. perc: 82-84). Óriási harc indult a győzelemért, Asztalos, majd

Szilágyi

Gál

kosarai után az utolsó perc kezdetén ismét egyenlő (86-86) volt az állás. Az utolsó percben Marinkovic újra a vásárhelyieknek szerzett vezetést, majd a végén Czibere két sikeres büntetőjével meg lett a Kosársuli második vidéki győzelme. Érdekesség, hogy az utolsó tíz dobásból a vásárhelyiek hétszer céloztak pontosan és 13 pontot dobtak, míg a másik oldalon a hazaiak a tízből mindössze háromszor találtak a kosárba, ami 5 pontot ért. Ez döntőnek bizonyult.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 16. forduló:

Debreceni EAC – EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 87-90 (34-23, 21-15, 19-32, 13-20)

Debrecen, 100 néző.

DEAC:

Szarka 3/3, Nagy Bo. 31/18, Balogh A. 16, Gál B. 16, Marosi 4.

Asztalos 13/3, Nagy Be. 2, Szendrei, Bács 2, Reizer.

Nagy Ágoston.

Vásárhely:

Vejinovic, Czibere 17/9, Vas P. 17/9, Nyilas 5/3, Marinkovic 34.

Mócsai 2, Kukla 8, Szilágyi 2, Utasi 2, Schéda 3.

Elek András.

A 16. forduló további eredményei:

Konecranes-Salgótarjáni KSE – Nagykőrösi SKE 91-69, Bajai Bácska FKE – EKF-Eger-HÉSZ SE 73-68, Óbudai Kaszások – Mezőberényi KK 91-75, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK – Kecskeméti TE KK 52-87.