Kosárlabda: folytatta sikeres sorozatát a Kosársuli

2013. február 24., vasárnap

A hétvégén Vásárhelyen a Kosársuli a még a négy közé jutásban reménykedett Óbudai Kaszások gárdáját fogadta. A vásárhelyiek folytatták remek idei szereplésüket és a fővárosiakat is magabiztosan győzték le.

Az NB I/B-s férfi kosárlabda-bajnokság keleti csoportjában az alapszakasz utolsó előtti fordulójához érkeztek a csapatok. Hét közben pótolták a 15. fordulóból elhalasztott Kecskemét – Salgótarján rangadót, amelyet a veretlenül menetelő KTE KK nyert meg 76-53 arányban, így eldőlt, hogy a kecskemétiek végeznek az alapszakasz élén. A hétvégén Vásárhelyen a Kosársuli a még a négy közé jutásban reménykedett Óbudai Kaszások gárdáját fogadta. A vásárhelyiek folytatták remek idei szereplésüket és a fővárosiakat is magabiztosan győzték le. Az első perc végén

Dohár

a vendégeknek szerzett vezetést, sőt

Mike

négy pontosra növelte az óbudaiak előnyét.

Vas Péter

duplájára előbb

Nagy Bálint

, majd

Kollár

is válaszolt, így alaposan elhúztak a vendégek (4. perc: 2-8). Szerencsére a rossz vásárhelyi kezdés ezúttal nem folytatódott, Vas dupláját

Czibere

triplája követte, majd

Marinkovic

zsákolása után Czibere újabb trojkájával már a hazaiak vezettek (6. perc: 12-11). A vendégek magabiztossága pillanatok alatt elszállt, Czibere és Vas után

Mócsai

Vejinovic

is betalált és máris 21-13-at mutatott az eredményjelző, majd a negyed végén

Kukla

tíz pontra (25-15) növelte a Kosársuli előnyét. A második negyedben Vejinovic és Kukla kosaraival tovább nőtt a hazaiak előnye (13. perc: 29-17), de a fővárosiak nem adták fel, a Mike,

Korona

,

Ungi

, Dohár négyes három pontra csökkentette a 12 pontos hátrányt (16. perc: 29-26). Szilágyi, Marinkovic és Nyilas két perc alatt azonban újra visszaállította a tíz pontos vásárhelyi előnyt (18. perc: 36-26) és a negyed végén kilenc pontos (41-32) vezetéssel vonulhattak pihenőre a hazaiak. Szünet után Vejinovic és Czibere kezdte a pontgyűjtést (45-34), de ezt követően ismét a vendégek percei következtek (24. perc: 45-40). A folytatásban Czibere és Marinkovic is nagyon jókor talált a gyűrűbe, így maradt a megnyugtató (54-42) hazai előny. A negyed utolsó két perce 15 pontos (60-45) Kosársuli vezetéssel kezdődött és ezt az előnyét a negyed végéig még növelni is tudta a hazai gárda. A záró negyedet a hazaiak fiatal szerb centere, Marinkovic kosara vezette be, majd Dohár triplája után Czibere is betalált (35. perc: 68-50). Három perccel a vége előtt már eldőlni látszott a találkozó, hiszen a hazaiak két magas embere, Kukla és Marinkovic is remekül célzott (37. perc: 71-50) és ekkor esély mutatkozott a fővárosban elszenvedett 22 pontos vereségnél nagyobb arányú vásárhelyi győzelemre is. Ez azonban nem jött össze, mert Nagy Bálint és

Mészáros Bence

révén csökkentette hátrányát az óbudai együttes, viszont a hazaiak győzelme nem forgott veszélyben.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport, 17. forduló:

EnterHód Vásárhelyi KS – Óbudai Kaszások 80-64 (25-15, 16-19, 23-13, 16-17)

Hódmezővásárhely, 400 néző.

Vásárhely:

Vejinovic 9, Czibere 22/12, Vass P. 8, Schéda 2, Marinkovic 17.

Nyilas 6/6, Kukla 5, Szilágyi 7, Mócsai 4.

Elek András.

Óbuda:

Mészáros B. 6, Korona 11/9, Nagy B. 7, Ungi K. 6, Dohár 11/6.

Kollár B. 10/6, Mike 5, Pintér Z. 2, Mészáros 4, Szabó M. 2.

Varga Mátyás.

A 17. forduló további eredményei:

Nagykőrösi SKE – Bajai Bácska FKE 92-75, Kecskeméti TE KK – Debreceni EAC 108-68, EKF-Eger-HÉSZ SE – Konecranes-Salgótarjáni KSE 42-68. A Mezőberény – Tiszaújváros összecsapás március 1-én kerül lejátszásra.

A bajnokság állása:

1. Kecskeméti TE KK 17 17 0 1,00 2. Konecranes-Salgótarjáni KSE 17 14 3 0,91 3. EKF-Eger-HÉSZ SE 17 11 6 0,82 4. Bajai Bácska FKE 17 10 7 0,79 5. Óbudai Kaszások 17 9 8 0,76 6. EnterHód Vásárhelyi KS 17 8 9 0,74 7. Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 16 5 11 0,66 8. Debreceni EAC 17 4 13 0,62 9. Nagykőrösi SKE 17 4 13 0,62 10. Mezőberényi KK 16 2 14 0,56

Az alapszakaszt záró 18. forduló párosítása:

Mezőberényi KK – EnterHód Vásárhelyi KS, Konecranes-Salgótarjáni KSE – Bajai Bácska FKE, EKF-Eger-HÉSZ SE – Nagykőrösi SKE, Óbudai Kaszások – Kecskeméti TE KK, Debreceni EAC – Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK. A mérkőzéseket egységesen március 3-án, vasárnap 18 órakor játsszák.