Fallabda: SZTE-túlsúly az egyetemi-főiskolai bajnokság döntőiben + FOTÓK

2013. február 7., csütörtök

Az elmúlt hétvégén a szegedi Kenyérgyári úti Squash Club Szabadidőközpont adott otthont az Egyetemi és Főiskolai Országos Squash Bajnokságnak, ahol a férfiaknál szegedi házi döntőt rendeztek.

A 7 intézmény 26 versenyzőjét felvonultató viadalon nagy meglepetés nem született sem a férfiaknál, sem a nőknél, hiszen az 1. és a 2. kiemelt jutott a fináléba mindkét nemnél. A

Hökkentő.hu beszámolója szerint

a férfiaknál mindkét ágon csak SZTE-s versenyző jutott az elődöntőbe. Az első párharcban az 1. helyen kiemelt

Sebők Benedek

megszenvedett

Gazdag-Pusztai Sándorral

szemben, s el is vesztette az első szettet, ám a szünet után fordítani tudott, majd a negyedikben ellenfele egy hibáját kíméletlenül kihasználva kiharcolta a döntőt (3-1). A másik ágon

Hoffmann Péter

három sima szettben verte

Vas Mártont

, aki az utolsó felvonásban pontot sem tudott ütni (3-0). A döntőben a két "nagyágyú" gigászi csatát vívott egymással, a nem egyszer látványos játékot hozó első szettet maratoni küzdelemben 16-14-re Hoffmann nyerte, majd egy húrszakadás miatt kölcsönütővel játszva a másodikat is behúzta. Sebőknek aztán sikerült szépíteni a harmadik menetben, ám a negyedikben egyszerűen nem lelte ellenfele játékát az 1. helyen kiemelt versenyző, s Hoffmann fölényesen hozta a szettet, így a mérkőzést is 3-1-re, ami egyben a bajnoki címet is jelentette számára. A bronzmeccsen Gazdag-Pusztai nagy csatában verte 3-2-re Vast. A nőknél a szegedi, de a Budapesti Gazdasági Főiskolán tanuló, 1. helyen kiemelt, címvédő

Csókási Eszter

és az SZTE fallabdása, Szalai Nóra vívta a döntőt, amelyet aztán a rutinosabb, fővárosban tanuló Csókási - bár az első és a harmadik szettben hazai ellenfele meg tudta szorongatni - sima 3-0-val győzött, s védte meg címét. A bronzcsatában itt is szegedi csatát játszottak, melynek során

Balázs Andrea

3-1-re legyőzte

Magdits Szilviát

. A csapatversenyt a Hoffmann Péter,

Borbély Ivett

, Gazdag-Pusztai Sándor összetételű szegedi alakulat nyerte, az SZTE harmadik csapata pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az SZTE Sportközpont különdíját legjobb szegedi férfi játékosként Hoffmann Péter, legjobb szegedi női versenyzőként Szalai Nóra vihette haza.

Egyetemi és Főiskolai Országos Squash Bajnokság 2012-2013

Férfiak:

Elődöntő:

Sebők Benedek (SZTE) - Gazdag-Pusztai Sándor (SZTE) 3-1 (11-13, 11-3, 11-6, 11-8) Hoffmann Péter (SZTE) - Vas Márton (SZTE) 3-0 (11-3, 11-6, 11-0)