Vízilabda: kikapott a Szeged, vége a veretlenségnek

2013. január 9., szerda

A Szeged férfi vízilabdacsapata vereséggel zárta idei első Bajnokok Ligája-fellépését: a csongrádiak a Partizan Beograd otthonában maradtak alul két góllal a szerda esti összecsapáson.

A magyar együttes ötcsapatos csoportjában a korábbi öt meccsét kivétel nélkül megnyerte, s a hatodikra is a diadal reményében utazott ki a szerb fővárosba. A szegediek optimizmusát erősíthette, hogy az egymás elleni legutóbbi mérkőzést 8-7-re

Vincze Balázs

alakulata nyerte Hódmezővásárhelyen. A belgrádi rangadón azonban nem a Tisza-partiak szája íze szerint indult a csata, mivel a hazaiak jutottak előnyhöz, igaz, az első negyed végére

Török Béla

emberelőnyös találatával egyenlített a vendéggárda (1-1). Távoli góllal nyitotta a második nyolc percet a Partizan (2-1), csakhogy előbb

Kiss Csaba

bombájával 2-2-re alakult az állás, nem sokkal később pedig

Szivós Márton

húzta be a hálóba a labdát, minek köszönhetően átvette a vezetést a Szeged (2-3). Mi több: a nagyszünetre 4-2-re húzott el a magyar kupagyőztes Török újabb "mérföldes" lökete nyomán. A harmadik negyedben a bravúrral - fejjel! - hárító

Baksa László

sem védhette a következő hazai lövést (3-4), majd Szivós második góljára is jött válasz a vendéglátók részéről (4-5), de szegedi vezetésnél kezdődhetett a záró játékrész, amelyben Szivós mesterhármas-szerzővé avanzsált, messziről véve be a szerb kaput (4-6). A kétgólos különbség azonban elfogyott a negyed közepére (6-6), sőt szűk két perccel a vége előtt 7-6-ra már a szerbek álltak jobban. Az utolsó gólt is a Partizan lőtte, így nyert 8-6-ra. A Szeged a veresége ellenére is maradt az első helyen. A csoportokból az első négy csapat jut tovább a BL 16-os mezőnyébe.

Bajnokok Ligája, csoportkör, D csoport, 6. forduló:

Partizan Beograd - A-Híd Szeged VE 8-6

(1-1, 1-3, 2-1, 4-1) Belgrád, 1000 néző. Vezette: Borell (spanyol), Stavropoulos (görög).

Partizan:

Soro - Mandic 3, Dedovic 1, Subotic, Cuk 2, Matovic, Jokic.

Rackovic 1, Basara, Mitrovic 1, Vico, Tanaskovic.

Vladmir Vujasinovic.

Baksa - Kiss 1, Youger, Kunac, Molnár T., Hegedüs, Szivós 3.

Kayes, Török 2, Decker, Juhász, Somogyi.

Vincze Balázs.

Gól - emberelőnyből:

5/1, ill. 4/2. Vincze Balázs:

"Három és fél negyeden át remekül játszottunk a január eleji időponthoz képest, ám sajnos a végjátékban elkövettünk néhány végzetes hibát."